O artigo 27 do Estatuto de autonomía de Galicia recolle, no seu punto 22, a competencia exclusiva da Comunidade Autónoma galega na promoción do deporte e a adecuada utilización do lecer. Recollendo esta asunción de competencia exclusiva, aprobouse a Lei 3/2012, do 2 de abril, do deporte de Galicia, pola que se pretende a plena efectividade do feito e dereito deportivo na nosa comunidade autónoma.
No ámbito do deporte de alto nivel, o artigo 34 da lei establece que, independentemente da clasificación xeral de deportistas de alto nivel e das medidas que se establecen na lexislación do Estado, a Comunidade Autónoma de Galicia poderá realizar unha clasificación propia de deportistas galegos de alto nivel, de acordo coas federacións deportivas galegas, para os efectos do ámbito galego, que será publicada no Diario Oficial de Galicia, aos/ás cales lles serán de aplicación os beneficios que se establecerán regulamentariamente.
En desenvolvemento da citada Lei do deporte, o Decreto 6/2004, do 8 de xaneiro, polo que se regula a cualificación dos deportistas galegos de alto nivel e os programas de beneficios dirixidos a estes, e a Orde do 30 de maio de 2005, pola que se desenvolve o citado decreto, establecen os criterios que serán tidos en conta para determinar que deportistas deben posuír tal consideración, e atribúese, así mesmo, á Comisión de avaliación e seguimento dos deportistas galegos de alto nivel a función de propor ao órgano competente en materia de deporte a relación de deportistas galegos de alto nivel.
En consecuencia, atendendo á proposta enviada, con data 5 de outubro de 2017, pola referida Comisión de avaliación e seguimento dos deportistas galegos de alto nivel, na súa reunión de valoración do procedemento de xuño de 2017, esta secretaría xeral
RESOLVE:
Primeiro. Aprobar a relación de deportistas que cumpren os criterios para seren recoñecidos/as como deportistas galegos/as de alto nivel, que se relacionan no anexo I desta resolución e que, en consecuencia, gozan da consideración de alto nivel e gozan dos beneficios que para tal consideración se atribúan.
Segundo. Publicar a relación das solicitudes desestimadas e a causa, que se relacionan no anexo II desta resolución.
Terceiro. Publicar a relación dos/as deportistas con beneficios vixentes (recoñecidos/as en anteriores convocatorias), así como a data de perda da condición de deportista galego/a de alto nivel, que se relacionan no anexo III desta resolución.
Cuarto. Contra esta resolución, que esgota a vía administrativa, os/as interesados/as poderán interpor un recurso potestativo de reposición, ante esta secretaría xeral, no prazo dun mes contado desde o día seguinte ao da súa publicación no Diario Oficial de Galicia, de conformidade co establecido na Lei 39/2015, do 1 de outubro, do procedemento administrativo común das administracións públicas, ou poderán impugnala directamente, no xulgado do contencioso-administrativo competente, no prazo de dous meses contados a partir da mesma data, segundo o establecido na Lei 29/1998, do 13 de xullo, reguladora da xurisdición contencioso-administrativa.
Santiago de Compostela, 9 de outubro de 2017
Por desconcentración (Decreto 88/2013)
Marta Míguez Telle
Secretaria xeral para o Deporte
ANEXO I
Deportistas recoñecidos/as polo procedemento iniciado en xuño de 2017
Nº |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Federación |
1 |
Adarraga Gómez |
José Luis |
47370695X |
Golf |
2 |
Araújo Lazare |
Gonzálo |
36086203P |
Vela |
3 |
Bermúdez de Castro Rey |
Roberto |
49333542Z |
Vela |
4 |
Bernárdez Lamas |
Alejandro |
77408641W |
Ximnasia |
5 |
Cardeiro Regueiro |
Cristina |
78812624L |
Kickboxing |
6 |
Chamosa da Casa |
Antía |
77465186J |
Atletismo |
7 |
Colmenares Díaz |
Miguel Ángel |
33838777G |
Tiro olímpico |
8 |
Fernández Ramos |
Raúl |
54131182S |
Patinaxe |
9 |
González Carrera |
Samuel |
53818965T |
Ciclismo |
10 |
González Estebán |
Paula Cristina |
77543245X |
Vela |
11 |
Iglesias de Salvador |
Nadia |
46293535D |
Patinaxe |
12 |
Leirós Alonso de Velasco |
Alfonso |
45849340J |
Vela |
13 |
Mariño Blanco |
María Jesús |
77419444H |
Esgrima |
14 |
Miguéns González |
José Luis |
78786315E |
Deportes de inverno |
15 |
Parada Martínez |
Manuel |
53488125S |
Taekwondo |
16 |
Parada Novo |
Iván |
52936552M |
Karate e D.A. |
17 |
Pérez Morales |
Daniel |
44483873X |
Ximnasia |
18 |
Pérez Parada |
Juan Manuel |
53482721Q |
Karate e D.A. |
19 |
Pérez Rial |
Carlos |
78737262M |
Piragüismo |
20 |
Rodríguez de Jesús Torres |
Miguel |
77464791D |
Vela |
21 |
Rodríguez Muñoz |
Melania |
35586139X |
Ximnasia |
22 |
Rodríguez Veloso |
Sebastián |
31208810H |
Deporte adaptado |
23 |
Román Sánchez |
Ivanna Carolina |
49917952V |
Atletismo |
24 |
Sánchez Novelle |
Brais |
44078489R |
Piragüismo |
25 |
Triana López |
Mauro |
49207849Q |
Atletismo |
26 |
Trigo Piñeiro |
Alba |
35627379B |
Vela |
ANEXO II
Deportistas non recoñecidos/as
A. Por non cumprir o criterio deportivo que figura no anexo I da Orde do 30 de maio de 2005 pola que se establecen os criterios para recoñecemento dos deportistas galegos de alto nivel, en desenvolvemento do Decreto 6/2004, do 8 de xaneiro.
Nº |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Federación |
1 |
Ameneiro Amezaga |
Pedro |
77550710T |
Vela |
2 |
Barreiro Roncayoli |
Evelyn Magali |
54661719B |
Ximnasia |
3 |
Bascoy Cao |
Belén |
44846993Y |
Deportes de inverno |
4 |
Bello Rodríguez |
Olalla |
32841598J |
Orientación |
5 |
Blanco Prol |
Samuel |
53862818S |
Ciclismo |
6 |
Boudjenane Núñez |
Cristóbal Gamall |
34894502Y |
Taekwondo |
7 |
Cañamero Herrero |
Ana Carlota |
53821634R |
Ciclismo |
8 |
Cob Álvaro |
Noelia |
32736046P |
Patinaxe |
9 |
Copa Pardo |
Laura |
34279329Z |
Atletismo |
10 |
De la Fuente Fiaño |
Ane |
22761397E |
Natación |
11 |
De la Muela Ploegstra |
Ana María |
32739544X |
Karate e D.A. |
12 |
Erselle Martínez |
Nuria |
77461332T |
Natación |
13 |
Fernández Bouza |
David |
77421068D |
Vela |
14 |
Formoso Barro |
Artemio |
76411219K |
Caza |
15 |
Franco Fernández |
Iago |
54129902T |
Balonmán |
16 |
Gago Troitiño |
Agar |
44479691Z |
Judo e D.A. |
17 |
Gándara Suárez |
Tania |
47404546M |
Taekwondo |
18 |
García Llorca |
Marta |
35675063Q |
Golf |
19 |
Gómez Montes |
Francisco |
34283639F |
Tríatlon e péntatlon moderno |
20 |
Gómez Rodríguez |
Inés |
77462732C |
Natación |
21 |
González Díaz |
Marcos |
34274009F |
Piragüismo |
22 |
González Tomé |
Mario |
33347241R |
Automobilismo |
23 |
Guscin Bernal |
Catherine Victoria |
54126927S |
Hóckey |
24 |
Hernández González |
Manuel |
34274821Z |
Golf |
25 |
Iglesias Álvarez |
Rubén |
39491199S |
Balonmán |
26 |
López Anido |
Sandra |
53301941Q |
Loita |
27 |
Lorenzo Varela |
Sergio |
77466044C |
Balonmán |
28 |
Martínez García- Picher |
Javier |
39486586W |
Patinaxe |
29 |
Martínez Braña |
Noemí |
77545188K |
Kickboxing |
30 |
Martínez Sánchez |
Pablo |
79344310Z |
Fútbol sala |
31 |
Monteagudo Garrido |
Andrea |
77011912T |
Kickboxing |
32 |
Montero Gómez |
Joaquín |
32717792Q |
Remo |
33 |
Muíño Raña |
Ana |
53309429Y |
Salvamento e socorrismo |
34 |
Muíños Fernández |
Vanesa |
35587197X |
Loita |
35 |
Nimo Piñeiro |
Alejandro |
53611197Z |
Golf |
36 |
Ortega Cadavid |
María Margarita |
32738005N |
Kickboxing |
37 |
Otero Pérez |
Clara |
53799565N |
Natación |
38 |
Owona García |
Kevin |
58001748A |
Patinaxe |
39 |
Pacheco Steinunnarson |
Rokkvi |
Y4808795S |
Balonmán |
40 |
Parga Torres |
Lucía |
54128619M |
Patinaxe |
41 |
Pena Cuesta |
Javier |
76584299A |
Tríatlon e péntatlon moderno |
42 |
Pérez Ogando |
Lois |
39487038V |
Balonmán |
43 |
Pérez Trebolle |
Alejandro |
34281147S |
Pesca e cásting |
44 |
Rey Brañas |
David |
54152010M |
Balonmán |
45 |
Rey Cuadrado |
Carlos |
34298545W |
Taekwondo |
46 |
Roca Rodríguez |
José |
34275256N |
Taekwondo |
47 |
Seoane Santamaría |
Abel |
53488287Q |
Taekwondo |
48 |
Tábara Rodríguez |
Jorge Juan |
49332956A |
Vela |
49 |
Varela Jorge |
Meritxell |
34273451R |
Taekwondo |
50 |
Vázquez Liste |
David |
76863476Y |
Automobilismo |
51 |
Viéitez Ferradáns |
José |
77403472P |
Automobilismo |
52 |
Wizner Pérez-La Fuente |
Martín |
39466434K |
Vela |
Por non presentaren a solicitude no prazo que se establece no artigo 5 do Decreto 6/2004.
Nº |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Federación |
1 |
Andrade Budiño |
Gaspar |
46097678C |
Natación |
2 |
Calviño Pedreira |
Diego |
77414719P |
Actividades subacuáticas |
3 |
Fernández Vasco |
Miguel |
47376239D |
Vela |
4 |
Figueroa Domínguez |
Javier |
53864002A |
Balonmán |
Por non presentaren documentación nos prazos requiridos.
Nº |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Federación |
1 |
Álvarez Vázquez |
Alejandro |
33553717Y |
Tríatlon e péntatlon moderno |
2 |
Camblor Quirós |
Miguel |
10886949Z |
Orientación |
3 |
Dieste Sampedro |
Ana |
53489328E |
Remo |
4 |
García Esmorís |
Ana María |
45906527E |
Judo e D.A. |
5 |
Garrido Barbosa |
Manuel |
35575930J |
Remo |
6 |
García Graña |
Fernando |
32737818D |
Kickboxing |
7 |
López Vázquez |
Ana |
47735229Y |
Patinaxe |
8 |
Martínez Sánchez |
Pablo |
79344310Z |
Fútbol |
9 |
Pérez Castro |
Antonio José |
39465495W |
Vela |
ANEXO III
Deportistas galegos/as de alto nivel recoñecidos/as en anteriores convocatorias
Nº |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Modalidade |
Perda da condición de DGAN |
1 |
Abalo Rodríguez |
Calixto |
45961127C |
Vela |
12.3.2018 |
2 |
Abuín Ares |
Uxío |
44835192G |
Tríatlon e péntatlon moderno |
15.3.2020 |
3 |
Abuín Pena |
Antonio |
33558718Q |
Kickboxing |
15.3.2020 |
4 |
Acuña Abreu |
Sara |
39491784W |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
5 |
Alamancos Lamas |
Nerea |
39451586P |
Taekwondo |
30.9.2018 |
6 |
Alonso Alonso |
Óscar |
35578986X |
Remo |
29.8.2019 |
7 |
Alonso Alonso |
Damián |
76901443T |
Remo |
29.8.2019 |
8 |
Alonso Aradas |
Camila |
32723870E |
Tríatlon e péntatlon moderno |
29.8.2019 |
9 |
Alonso Cambra |
María |
35587355F |
Bádminton |
30.9.2018 |
10 |
Alonso Carballo |
Susana |
76999559K |
Ciclismo |
18.3.2019 |
11 |
Alonso de Castro |
Carmen |
53198256S |
Vela |
26.7.2020 |
12 |
Alonso Lage |
Iván |
35573981L |
Piragüismo |
18.3.2019 |
13 |
Alvarez Falque |
Verónica |
77478953A |
Kickboxing |
15.3.2020 |
14 |
Álvarez Paz |
Francisco Javier |
35579863J |
Remo |
29.8.2019 |
15 |
Alvarez Rodríguez |
Rafael |
54382003K |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
16 |
Alvarez Yates |
Tania Elizabeth |
77478227J |
Piragüismo |
15.3.2020 |
17 |
Alvariño García |
Miguel |
79341226N |
Tiro con arco |
23.7.2018 |
18 |
Alves Domínguez |
Samuel |
39489665E |
Taekwondo |
15.3.2020 |
19 |
Alves Pereira |
Cristina |
53198597B |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
20 |
Amaro Filgueira |
Pilar Fernanda |
39461468T |
Vela |
12.3.2018 |
21 |
Ameneiro Teijeiro |
Fátima |
32681227K |
Automobilismo |
12.3.2018 |
22 |
Araujo Pérez |
Lía |
39499026E |
Taekwondo |
26.7.2020 |
23 |
Arcay Fernández |
David |
53304385E |
Pesca e cásting |
26.7.2020 |
24 |
Arevalo López |
Carlos |
79338259N |
Piragüismo |
12.3.2018 |
25 |
Astray Gómez |
Saul |
45959172C |
Natación |
12.3.2018 |
26 |
Ayude Pallas |
Arón |
49200370N |
Kickboxing |
30.9.2018 |
27 |
Ayude Pallás |
Cora |
49200367D |
Kickboxing |
15.3.2020 |
28 |
Aznar González |
Marta |
47437198C |
Halterofilia |
28.7.2019 |
29 |
Bajo Borlán |
Laura |
53197137T |
Judo e D.A. |
26.7.2020 |
30 |
Barbeito Gende |
Inés |
79338842C |
Salvamento e socorrismo |
12.3.2018 |
31 |
Barreira Salgado |
María Teresa |
76575902R |
Orientación |
30.9.2018 |
32 |
Barreiro Hermelo |
David |
53613297K |
Piragüismo |
18.3.2019 |
33 |
Ben Montenegro |
Adrián |
35592309Q |
Atletismo |
15.3.2020 |
34 |
Bernárdez González |
Alex |
77484933A |
Piragüismo |
12.3.2018 |
35 |
Blanco Guede |
Álvaro |
53859944Q |
Remo |
18.3.2019 |
36 |
Blanco López |
Jessica |
77466195X |
Taekwondo |
15.3.2020 |
37 |
Blanco Lorenzo |
Walter |
77008344C |
Kickboxing |
15.3.2020 |
38 |
Blanco Prol |
Paula |
78810114Q |
Kickboxing |
15.3.2020 |
39 |
Bonilla González |
Raquel |
71902429J |
Tenis de mesa |
23.7.2018 |
40 |
Bouza Pregal |
José Luis |
35575189P |
Piragüismo |
18.3.2019 |
41 |
Bouzas Rey |
Martín |
20629245Q |
Ciclismo |
18.3.2019 |
42 |
Bóveda Rodríguez |
Rodrigo |
35472851C |
Motonáutica |
18.3.2019 |
43 |
Brañas Rumbo |
Marta |
46915901H |
Boxeo |
18.3.2019 |
44 |
Cacabelos Afonso |
Lara |
76929780R |
Vela |
30.9.2018 |
45 |
Cadilla Acevedo |
Tecla María |
15490870W |
Judo e D.A. |
12.3.2018 |
46 |
Campelo Antón |
Yael |
44486906F |
Ximnasia |
18.3.2019 |
47 |
Campo Pavón |
Gabriel |
36171956V |
Piragüismo |
26.7.2020 |
48 |
Campos García |
Manuel Antonio |
76929259D |
Piragüismo |
18.3.2019 |
49 |
Campos Varela |
Sergio |
54127422G |
Natación |
12.3.2018 |
50 |
Canella Rodríguez |
Marta |
53191542V |
Baloncesto |
18.3.2019 |
51 |
Caride Figueroa |
Eduardo |
53173385F |
Patinaxe |
12.3.2018 |
52 |
Carrasco Solla |
Ana |
39499773X |
Vela |
28.7.2019 |
53 |
Carrera Amandi |
Óscar |
35573655S |
Piragüismo |
18.3.2019 |
54 |
Carrera Estévez |
Cándido |
76914776Q |
Automobilismo |
23.7.2018 |
55 |
Casales Carrasco |
Jorge |
53518339H |
Motociclismo |
12.3.2018 |
56 |
Casañas Hernández |
Jennifer Frank |
03209888P |
Atletismo |
30.9.2018 |
57 |
Casás Fernández |
Brais |
79339454B |
Piragüismo |
30.9.2018 |
58 |
Castaño García |
Inés |
78813094Y |
Tríatlon e péntatlon moderno |
26.7.2020 |
59 |
Castiñeira Etchevarría |
Tania |
39457969C |
Taekwondo |
26.7.2020 |
60 |
Castro Barcala |
Daniel |
79343106Y |
Tiro con arco |
30.9.2018 |
61 |
Castro Barcala |
María Cristina |
79343107F |
Tiro con arco |
28.7.2019 |
62 |
Castro Chapela |
Pablo |
77011249G |
Atletismo |
12.3.2018 |
63 |
Castro Mariño |
Carlos |
48115573X |
Halterofilia |
12.3.2018 |
64 |
Castro Mariño |
Víctor |
47375849N |
Halterofilia |
23.7.2018 |
65 |
Castro Rodríguez |
Alexandre |
53395609M |
Piragüismo |
15.3.2020 |
66 |
Cernadas González |
Laura |
53521753V |
Patinaxe |
15.3.2020 |
67 |
Cerqueira Atares |
Tirso |
77547044Z |
Vela |
30.9.2018 |
68 |
Cerqueira Mella |
Carla |
15493581E |
Piragüismo |
15.3.2020 |
69 |
Chamosa Dacasa |
Daniel |
77465185N |
Atletismo |
15.3.2020 |
70 |
Cid López |
Daniel |
79342300M |
Patinaxe |
30.9.2018 |
71 |
Cid Masid |
Alejandro |
45147784A |
Ximnasia |
29.8.2019 |
72 |
Comesaña Blanco |
Raquel |
53973863Q |
Remo |
29.8.2019 |
73 |
Conde Romero |
Rodrigo |
53610167L |
Remo |
30.9.2018 |
74 |
Cons Gestido |
Águeda Beatríz |
77421136P |
Natación |
15.3.2020 |
75 |
Cores Abuín |
Joaquín |
35480970C |
Vela |
18.3.2019 |
76 |
Corral Alonso |
Alberto |
71501528W |
Orientación |
30.9.2018 |
77 |
Cortegoso Lima |
Sara |
77458950X |
Taekwondo |
30.9.2018 |
78 |
Cortiñas Pardo |
Paula |
34884115S |
Fútbol |
23.7.2018 |
79 |
Costa Bouzada |
David |
35577625Y |
Piragüismo |
12.3.2018 |
80 |
Costa Posada |
Anxo |
53819002Z |
Taekwondo |
30.9.2018 |
81 |
Costas Rodal |
Dario |
53614649Q |
Atletismo |
18.3.2019 |
82 |
Couceiro Rega |
Ángel |
58000407L |
Salvamento e socorrismo |
15.3.2020 |
83 |
Cuba Vázquez |
José |
33346861N |
Loita e D.A. |
12.3.2018 |
84 |
Da Costa Piñeiro |
Raquel |
53796837K |
Piragüismo |
12.3.2018 |
85 |
Dafauce Bouzo |
Xela |
39487202C |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
86 |
Dapena González |
Pablo |
77411956M |
Tríatlon e péntatlon moderno |
12.3.2018 |
87 |
Das Dores Rodríguez |
Diego |
35584314W |
Remo |
18.3.2019 |
88 |
De Haz Uraurgui |
Jaime |
53189686R |
Remo |
29.8.2019 |
89 |
De la Puente Riobo |
Martín |
39486612M |
Tenis (discapacitados) |
30.9.2018 |
90 |
Del Amo García |
Héctor |
36117263H |
Billar |
30.9.2018 |
91 |
Díaz Mba |
Alberto |
32716485C |
Halterofilia |
23.7.2018 |
92 |
Díaz Orosa |
Roberto |
76583676R |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
93 |
Díaz Pérez |
Adrián |
33545774K |
Automobilismo |
15.3.2020 |
94 |
Diéguez Buceta |
Aarón |
77463237L |
Piragüismo |
18.3.2019 |
95 |
Domínguez Asensio |
Nuria Kodid |
28753093B |
Remo |
18.3.2019 |
96 |
Domínguez Fajardo |
Adrián |
35490292G |
Vela |
12.3.2018 |
97 |
Domínguez Martín |
Noel |
11902715P |
Piragüismo |
15.3.2020 |
98 |
Domínguez Rodríguez |
Alfonso |
35582289R |
Piragüismo |
18.3.2019 |
99 |
Echegoyen Domínguez |
Tamara |
44083644G |
Vela |
18.3.2019 |
100 |
Escariz Mella |
Carmen |
44093308P |
Atletismo |
15.3.2020 |
101 |
Feijoo Alberte |
Iván |
44499040C |
Ciclismo |
15.3.2020 |
102 |
Felpeto González |
María Luisa |
33329663H |
Orientación |
30.9.2018 |
103 |
Fernández Casais |
Rubén |
53797905P |
Piragüismo |
18.3.2019 |
104 |
Fernández de la Iglesia |
Anxo |
78801549F |
Taekwondo |
28.7.2019 |
105 |
Fernández Eiras |
Pablo |
53862552W |
Taekwondo |
12.3.2018 |
106 |
Fernández García |
Rubén |
53198800F |
Motociclismo |
18.3.2019 |
107 |
Fernández Justo |
Paula |
44496822X |
Tiro olímpico |
23.7.2018 |
108 |
Fernández López |
Juan |
54153378Q |
Surf |
29.8.2019 |
109 |
Fernandez Rey |
José |
79341177D |
Taekwondo |
12.5.2018 |
110 |
Fernández Rivera |
Alejandro |
44483594F |
Atletismo |
28.7.2019 |
111 |
Fernández Rodríguez |
Sandra María |
53174114T |
Motonáutica |
30.9.2018 |
112 |
Ferreira Colmanero |
José Manuel |
76727749W |
Judo e D.A. |
29.8.2019 |
113 |
Ferreiro García |
Xesús Xan |
47381319P |
Boxeo |
18.3.2019 |
114 |
Ferreiro Gómez |
Andrea |
33556987X |
Patinaxe |
12.3.2018 |
115 |
Ferreiro Pajuelo |
Antonio |
36152705V |
Ciclismo |
18.3.2019 |
116 |
Ferro Dios |
Ramón |
35472680X |
Piragüismo |
15.3.2020 |
117 |
Figueiras Alonso |
Kevin Simón |
39485215B |
Vela |
12.3.2018 |
118 |
Freije Torneiro |
Aroa |
34284947C |
Tríatlon e péntatlon moderno |
18.3.2019 |
119 |
Gago Troitiño |
Ezequiel |
44479692S |
Judo e D.A. |
29.8.2019 |
120 |
Gaitero Martín |
Alberto |
71170380P |
Judo e D.A. |
18.3.2019 |
121 |
Galán Cambón |
Denis |
47389930V |
Atletismo |
15.3.2020 |
122 |
Galarza Oloya |
Geraldine |
49474843A |
Halterofilia |
15.3.2020 |
123 |
García Álvarez |
Gabriel |
39468129Z |
Taekwondo |
15.3.2020 |
124 |
García Garay |
Macarena |
47437775E |
Natación |
30.9.2018 |
125 |
García García |
Ángel |
70869454Z |
Orientación |
18.3.2019 |
126 |
García García |
Pablo |
53181968B |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
127 |
García Marín |
Cristina |
44088130M |
Salvamento e socorrismo |
18.3.2019 |
128 |
García Martínez |
Iván |
53862538B |
Taekwondo |
29.8.2019 |
129 |
García Naveiro |
Natalia |
77460869C |
Piragüismo |
18.3.2019 |
130 |
García Naveiro |
Laura |
77460871E |
Piragüismo |
15.3.2020 |
131 |
García Otero |
Carolina |
77478844D |
Piragüismo |
15.3.2020 |
132 |
García Otero |
José Ángel |
78738194V |
Tiro olímpico |
12.3.2018 |
133 |
García Portela |
Pablo |
77462376D |
Vela |
18.3.2019 |
134 |
García Sarita |
Carlos Yobani |
34316160E |
Loita e D.A. |
15.3.2020 |
135 |
García Silva |
Antía |
35484397C |
Salvamento e socorrismo |
18.3.2019 |
136 |
García Soto |
Marcos |
32698447Z |
Natación |
18.3.2019 |
137 |
García Suárez |
Sara |
49200931K |
Taekwondo |
26.7.2020 |
138 |
García Suárez |
Noelia |
47404290W |
Halterofilia |
26.7.2020 |
139 |
García Vidal |
Miryam |
53860631J |
Taekwondo |
18.3.2019 |
140 |
Germade Barreiro |
Rodrigo |
53612824P |
Piragüismo |
18.3.2019 |
141 |
Gómez Anido |
Valeria |
54157584J |
Salvamento e socorrismo |
30.9.2018 |
142 |
Gómez Cortés |
Beatriz |
77464997P |
Natación |
12.3.2018 |
143 |
Gómez Cortés |
Carmen |
77465010K |
Tríatlon e péntatlon moderno |
12.3.2018 |
144 |
Gómez Mesías |
Alba |
48117010K |
Natación |
26.7.2020 |
145 |
Gómez Schroth |
Ingrid |
53179093B |
Taekwondo |
30.9.2018 |
146 |
Gonçalves |
Jesús Antonio |
X8870323M |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
147 |
González Álvarez |
María Cristina |
35572280C |
Remo |
18.3.2019 |
148 |
González Álvarez |
Jesús |
35567480G |
Remo |
18.3.2019 |
149 |
González Barrio |
Alejandro |
34282707B |
Tiro olímpico |
12.3.2018 |
150 |
González Dios |
Jaime Alejandro |
77464614Q |
kickboxing |
29.8.2019 |
151 |
González Fernández |
Ángela |
39462612V |
Atletismo |
30.9.2018 |
152 |
González Muíños |
Alejandro |
54150743A |
Salvamento e Socorrismo |
12.3.2018 |
153 |
González Muñiz |
Iván |
39465043X |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
154 |
González Orozco |
Juan Carlos |
44130419C |
Orientación |
30.9.2018 |
155 |
González Surribas |
Cintia |
77459015Y |
kickboxing |
29.8.2019 |
156 |
Goyanes García |
Paula |
39469584C |
Natación |
28.7.2019 |
157 |
Graña Alonso |
Pablo |
77009545W |
Piragüismo |
15.3.2020 |
158 |
Graña Blanco |
Óscar |
73241632H |
Piragüismo |
15.3.2020 |
159 |
Gundín Pérez |
Isabel |
32726897J |
Surf |
29.8.2019 |
160 |
Henderson Rivas |
John |
00621084S |
Tiro olímpico |
12.3.2018 |
161 |
Hernández García |
Carlota |
39468168F |
Vela |
28.7.2019 |
162 |
Iglesias Castro |
Rubén |
76579792G |
Orientación |
30.9.2018 |
163 |
Iglesias Cuevas |
Diego |
35585853T |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
164 |
Iglesias de la Torre |
Felipe |
34990086W |
Judo e D.A. |
30.9.2018 |
165 |
Iglesias Fernández |
Marta |
39467133F |
Piragüismo |
15.3.2020 |
166 |
Iglesias Pena |
María |
53118926N |
Remo |
12.3.2018 |
167 |
Iglesias Rial |
Martín |
78810416L |
Kickboxing |
15.3.2020 |
168 |
Iglesias Vilela |
Damián |
45905478P |
Loita e D.A. |
29.8.2019 |
169 |
Izquierdo Ferreiro |
Iago |
35590082C |
Remo |
29.8.2019 |
170 |
Jiménez Dos Santos |
Adrián |
53795667R |
Taekwondo |
29.8.2019 |
171 |
Juane Borreguero |
Patricia |
48116922W |
Hípica |
12.3.2018 |
172 |
Lalín Canda |
Noelia |
45860581F |
Loita e D.A. |
12.3.2018 |
173 |
Leborán Paz |
Martín |
53796057T |
Remo |
12.3.2018 |
174 |
Leirós Alonso de Velasco |
Jaime |
35473745V |
Vela |
26.7.2020 |
175 |
Lema Soto |
José Antonio |
79325948Y |
Tiro olímpico |
12.3.2018 |
176 |
Lema Vidal |
Francisco |
79322498Y |
Automobilismo |
30.9.2018 |
177 |
Liste Viaño |
Martín |
78807840L |
Atletismo |
23.7.2018 |
178 |
López Costoya |
Francisco Javier |
35302665B |
Orientación |
30.9.2018 |
179 |
López Gredilla |
Nicolás |
34283265V |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
180 |
López Iglesias |
Roberto |
33314866X |
Montañismo |
18.3.2019 |
181 |
López Marra |
Iago |
76970557E |
Vela |
18.3.2019 |
182 |
López Riobó |
Sabela |
77011847G |
Taekwondo |
15.3.2020 |
183 |
Lores Romay |
Jacobo |
77412567H |
Piragüismo |
12.3.2018 |
184 |
Losada García |
Alejandro |
39495758C |
Taekwondo |
26.7.2020 |
185 |
Loureiro López |
Alberto |
53197584X |
Boxeo |
15.3.2020 |
186 |
Magdalena Filgueiras |
Lucía |
58021239J |
Halterofilia |
15.3.2020 |
187 |
Malvar Leite |
Sara |
39452957E |
Remo |
12.3.2018 |
188 |
Manso Fraga |
Tomás |
32717046Y |
Natación |
15.3.2020 |
189 |
Maquieira Piñeiro |
David |
35477940A |
Piragüismo |
18.3.2019 |
190 |
Marín Durán |
Covadonga |
114 38625N |
Billar |
26.7.2020 |
191 |
Márquez Fernández |
Brandán |
44840590C |
Ciclismo |
18.3.2019 |
192 |
Martínez Quiroga |
Miguel |
33553582D |
Piragüismo |
15.3.2020 |
193 |
Martínez Rodríguez |
Gonzalo |
39497514M |
Vela |
18.3.2019 |
194 |
Martínez Santiago |
Irene |
54150224J |
Halterofilia |
23.7.2018 |
195 |
Maseda Dorado |
Ivo |
33561669T |
Atletismo |
15.3.2020 |
196 |
Medín López |
Paula |
53300434G |
Rugby |
30.9.2018 |
197 |
Meilán Fernández |
Samuel |
53181046D |
Taekwondo |
30.9.2018 |
198 |
Mendes Andrade |
Estefanía |
X1364157G |
Boxeo |
15.3.2020 |
199 |
Millán Rodríguez |
Rubén |
35574130F |
Piragüismo |
30.9.2018 |
200 |
Miras Lago |
José Ramón |
44847139Z |
Boxeo |
15.3.2020 |
201 |
Mirás Vázquez |
Irene |
46092350M |
Piragüismo |
12.3.2018 |
202 |
Monasterio dos Anxos |
Marisol |
71521457J |
Halterofilia |
23.7.2018 |
203 |
Monasterio Portela |
Ramón |
76581696E |
Loita e D.A. |
12.3.2018 |
204 |
Monteagudo Moraña |
Iago |
35600595E |
Piragüismo |
18.3.2019 |
205 |
Montes Villar |
Verónica |
09443503W |
Orientación |
30.9.2018 |
206 |
Montoto Vázquez |
Jesús |
77417127R |
Piragüismo |
18.3.2019 |
207 |
Moreno Casares |
Santiago |
39491220J |
Vela |
15.3.2020 |
208 |
Morisón Rey |
Camila Aldana |
77464265N |
Piragüismo |
12.3.2018 |
209 |
Mosquera Jove |
Carla |
53303315X |
Judo e D.A. |
15.3.2020 |
210 |
Mosquera Lendoiro |
David Manuel |
53168733R |
Piragüismo |
12.3.2018 |
211 |
Mucientes Sisto |
Tomás |
32718070H |
Judo e D.A. |
29.8.2019 |
212 |
Mucientes Sixto |
Adrián |
32718069V |
Judo e D.A. |
12.3.2018 |
213 |
Muíños Mirás |
Antón |
79339644V |
Automobilismo |
15.3.2020 |
214 |
Muñoz Fole |
Pedro |
35488408Y |
Karate e D.A. |
26.7.2020 |
215 |
Naveiro Parada |
Elena del Mar |
76861608R |
Piragüismo (discapacitados) |
29.8.2019 |
216 |
Nieto Ferrer |
Nicolás |
44846697D |
Surf |
18.3.2019 |
217 |
Nieves Campello |
Gustavo |
36152492B |
Atletismo (discapacitados) |
15.3.2020 |
218 |
Novas Bonet |
David |
77013653Q |
Piragüismo |
15.3.2020 |
219 |
Novelle Man |
Carlos Eduardo |
44662012Z |
Ximnasia |
12.3.2018 |
220 |
Nuñel Varela |
Lidia |
54131298Q |
Salvamento e socorrismo |
12.3.2018 |
221 |
Ochoa Fernández |
Manuel |
35579985C |
Piragüismo |
18.3.2019 |
222 |
Okutu Kouletio |
Jean Marie |
53860264Z |
Atletismo |
12.3.2018 |
223 |
Oliveira Vázquez |
André |
45871168Z |
Piragüismo |
12.3.2018 |
224 |
Orro Muíños |
Miguel |
47388437L |
Taekwondo |
18.3.2019 |
225 |
Ortíz Benito |
Arlet |
48194576P |
Taekwondo |
26.7.2020 |
226 |
Otero Míguez |
Diego |
15493965S |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
227 |
Outón Méndez |
Lara |
39494212S |
Piragüismo |
15.3.2020 |
228 |
Pais Rodríguez |
Andrea |
21111596M |
Atletismo |
26.7.2020 |
229 |
Palmás Reguera |
Antonio |
77407360D |
Piragüismo |
26.7.2020 |
230 |
Palomares Martínez |
José Alfonso |
44494516G |
Atletismo |
12.3.2018 |
231 |
Pampín Blanco |
Nerea |
49400953N |
Loita e D.A. |
28.7.2019 |
232 |
Parada Enríquez |
Beatriz |
39450786J |
Taekwondo |
12.5.2018 |
233 |
Pardo Galdo |
José Ramón |
53166954Q |
Vela |
18.3.2019 |
234 |
Paredes Padín |
Sergio |
77466238F |
Atletismo |
18.3.2019 |
235 |
Paz Blanco |
Carlos |
35462431L |
Vela |
18.3.2019 |
236 |
Paz Dobarro |
Rubén |
53611358Z |
Piragüismo |
18.3.2019 |
237 |
Paz Sobreira |
Diego |
53185123S |
Tríatlon e péntatlon moderno |
28.7.2019 |
238 |
Pehuén Muriel |
Catriel |
X8175718T |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
239 |
Peleteiro Brión |
Ana |
53488176C |
Atletismo |
15.3.2020 |
240 |
Pena Manso |
Iñaki |
45958370T |
Tríatlon e péntatlon moderno |
28.7.2019 |
241 |
Pereira da Ponte |
Solange Andreia |
39494263C |
Atletismo |
18.3.2019 |
242 |
Pereira Millos |
Sergio |
77007172K |
Motonáutica |
18.3.2019 |
243 |
Pérez Bugarín |
Uxía |
35609385A |
Atletismo |
15.3.2020 |
244 |
Pérez Carrera |
Francisco |
36146547T |
Deporte adaptado |
12.3.2018 |
245 |
Pérez Coya |
Carla |
35583559Y |
Piragüismo |
18.3.2019 |
246 |
Pérez Fernández |
Fernando |
52939524X |
Deportes de inverno |
18.3.2019 |
247 |
Pérez González |
Mario |
53183275F |
Vela |
30.9.2018 |
248 |
Pérez Moreno |
Sergio |
44595287N |
Remo |
28.7.2019 |
249 |
Pérez Touriño |
Lydia |
77480728F |
Loita e D.A. |
12.3.2018 |
250 |
Pérez Vázquez |
Miguel |
33551808Y |
Atletismo |
12.3.2018 |
251 |
Pinzón Morales |
Janiel Karyn |
49200150E |
Halterofilia |
15.3.2020 |
252 |
Piña Esteves |
Diego |
35577044T |
Piragüismo |
15.3.2020 |
253 |
Piñeiro Devesa |
Lúa María |
35485636V |
Taekwondo |
15.3.2020 |
254 |
Piñeiro Pérez |
Óscar |
36167028B |
Deportes de inverno |
18.3.2019 |
255 |
Piroscia Penado |
Darío |
33328554J |
Tiro olímpico |
23.7.2018 |
256 |
Pombal Martínez |
Marta |
15494184G |
Balonmán |
26.7.2020 |
257 |
Pombo Romero |
Adrián |
46095197T |
Taekwondo |
18.3.2019 |
258 |
Porteiro Ocampo |
Andrea Fátima |
77410383L |
Piragüismo |
18.3.2019 |
259 |
Portela Rivas |
María Teresa |
53116704K |
Piragüismo |
29.8.2019 |
260 |
Porto Lareo |
José Enrique |
76898026X |
Ciclismo |
15.3.2020 |
261 |
Prada Fernández |
David |
35576183J |
Remo |
29.8.2019 |
262 |
Rama Núñez |
Marcos |
49470125T |
Halterofilia |
23.7.2018 |
263 |
Ramos Suárez |
Ricardo |
35491194D |
Karate e D.A. |
26.7.2020 |
264 |
Ramos Manteiga |
Ainhoa |
54156402G |
Taekwondo |
18.3.2019 |
265 |
Rascado Ríos |
Fernando |
36154362H |
Taekwondo |
15.3.2020 |
266 |
Rial González |
Denis |
21115793E |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
267 |
Rial López |
Ana Vanesa |
52934174L |
Rugby |
30.9.2018 |
268 |
Riopedre Fernández |
Miguel |
48112804R |
Judo e D.A. |
18.3.2019 |
269 |
Rivera González |
Juan Sebastián |
32736256B |
Halterofilia |
18.3.2019 |
270 |
Rodríguez Fernández |
Manuel Jesús |
53188382P |
Taekwondo |
26.7.2020 |
271 |
Rodríguez Fidalgo |
Cristóbal |
34884645Q |
Tríatlon e péntatlon moderno |
12.3.2018 |
272 |
Rodríguez Gacio |
Susana |
36137166A |
Tríatlón e péntatlon moderno (discapacitados) |
12.3.2018 |
273 |
Rodríguez García Paz |
Nicolás |
39465798Y |
Vela |
15.3.2020 |
274 |
Rodríguez González |
Guillermo Javier |
32628435Z |
Tiro con arco |
18.3.2019 |
275 |
Rodríguez Guede |
Pablo |
44498793A |
Ciclismo |
18.3.2019 |
276 |
Rodríguez Huertas |
Roi |
35581467F |
Piragüismo |
15.3.2020 |
277 |
Rodríguez Lechuga |
Roberto |
35577392A |
Piragüismo |
18.3.2019 |
278 |
Rodríguez León |
Jesús |
76728233A |
Piragüismo |
26.7.2020 |
279 |
Rodríguez López |
Alba |
54158222F |
Halterofilia |
12.3.2018 |
280 |
Rodríguez Maneiro |
María del Pilar |
53798783N |
Taekwondo |
15.3.2020 |
281 |
Rodríguez Martínez |
Omar |
15492384K |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
282 |
Rodríguez Menéndez |
Judith María |
39463266G |
Esgrima |
18.3.2019 |
283 |
Rodríguez Rodríguez |
Raquel |
44083243V |
Piragüismo |
15.3.2020 |
284 |
Romero Fraga |
Diego |
35483117M |
Piragüismo |
18.3.2019 |
285 |
Romero Gómez |
Valeria |
35577390R |
Piragüismo |
18.3.2019 |
286 |
Romero Román |
Irene |
50769511R |
Esgrima |
30.9.2018 |
287 |
Ropero García |
Mª Teresa |
43176753A |
Billar |
26.7.2020 |
288 |
Rosa Moya |
Alexis |
72892109A |
Judo e D.A. |
29.8.2019 |
289 |
Sánchez Sánchez |
José Manuel |
47371435Z |
Piragüismo |
30.9.2018 |
290 |
Sande Antón |
Juan |
53193258P |
Surf |
15.3.2020 |
291 |
Sanmartín Andújar |
Pablo |
44094506X |
Bádminton |
23.7.2018 |
292 |
Sanmartín Carrera |
Alejandro |
53308493J |
Judo e D.A. |
29.8.2019 |
293 |
Santiago Morón |
Inés |
32721265Q |
Tríatlon e péntatlon moderno |
28.7.2019 |
294 |
Serrat Seoane |
Antonio |
53189449V |
Tríatlon e péntatlon moderno |
28.7.2019 |
295 |
Sieiro Barreiro |
Carla |
77479858B |
Piragüismo |
18.3.2019 |
296 |
Sieiro Barreiro |
Adrián |
7462033B |
Piragüismo |
15.3.2020 |
297 |
Silva Pazos |
Xián |
77407584A |
Taekwondo |
30.9.2018 |
298 |
Silva Pérez |
Cristian |
53489276Q |
Piragüismo |
23.7.2018 |
299 |
Soto García |
Lucía |
77459634G |
kickboxing |
29.8.2019 |
300 |
Suárez Alonso |
Ángel |
53196607E |
Ciclismo |
15.3.2020 |
301 |
Suárez Gión |
Rocío |
53520044X |
Boxeo |
15.3.2020 |
302 |
Suárez Gómez |
Julio |
35599262T |
Xadrez |
12.3.2018 |
303 |
Suárez González |
Alejandra |
53199414T |
Vela |
15.3.2020 |
304 |
Suárez González |
Patricia |
53199415R |
Vela |
15.3.2020 |
305 |
Subiñas Blanco |
Ydne |
53976179D |
Boxeo |
18.3.2019 |
306 |
Toimil Fernández |
María Belén |
32714095E |
Atletismo |
18.3.2019 |
307 |
Tomé Sanlés |
Manuel |
53798276B |
Natación |
28.7.2019 |
308 |
Toro Carballo |
Cristian Isaac |
34279400Q |
Piragüismo |
15.3.2020 |
309 |
Toro Prieto-Puga |
Sofía |
47402532S |
Vela |
15.3.2020 |
310 |
Torres Taboada |
José Ángel |
35286408S |
Caza |
15.3.2020 |
311 |
Torviso Berdeal |
José Antonio |
77595645Q |
Orientación |
30.9.2018 |
312 |
Touriño Ferreirós |
Mónica |
35462784G |
Deportes de inverno |
15.3.2020 |
313 |
Trillo Valeiro |
Sergio |
32720995E |
Judo e D.A. |
30.9.2018 |
314 |
Troitiño Amoedo |
Rubén |
53610326V |
Taekwondo |
18.3.2019 |
315 |
Vallejo Esperón |
Sergio |
77466603G |
Piragüismo |
15.3.2020 |
316 |
Vallejo Folgueira |
Diego |
76572021F |
Automobilismo |
18.3.2019 |
317 |
Varela Iglesias |
Ana |
44822471W |
Piragüismo |
18.3.2019 |
318 |
Varela Penas |
Judit |
45956820Z |
Loita e D.A. |
28.7.2019 |
319 |
Vázquez Segade |
Andrea |
54224644M |
Piragüismo |
26.7.2020 |
320 |
Vergas Pérez |
Sinesio |
36047105X |
Tiro olímpico |
12.3.2018 |
321 |
Vidal Álvarez |
Alejandro |
52931435V |
Taekwondo |
28.7.2019 |
322 |
Vidal Cernadas |
Amador |
32811206G |
Automobilismo |
30.9.2018 |
323 |
Viéitez Mariño |
Sara |
53193106V |
Loita e D.A. |
18.3.2019 |
324 |
Vigo López |
Édgar |
32691265P |
Automobilismo |
18.3.2019 |
325 |
Vilariño Dopico |
David |
46915940B |
Piragüismo |
30.9.2018 |
326 |
Vilas Miranda |
Andrea |
53199324W |
Taekwondo |
30.9.2018 |
327 |
Vilas Vidal |
María |
53487155B |
Natación |
30.9.2018 |
328 |
Yanchy |
Valery |
X102196Z |
Boxeo |
18.3.2019 |
329 |
Yañez Ferreiro |
Aida |
20624293D |
Salvamento e Socorrismo |
15.3.2020 |
330 |
Zernov |
Vladislav |
X9877427P |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |