Rematado o proceso selectivo para a cobertura temporal de vintecatro prazas nas unidades periféricas de prevención de riscos laborais e saúde laboral, de conformidade coa proposta elevada pola comisión de baremación, este centro directivo,
ACORDA:
1º Publicar no anexo I a relación definitiva de candidatos seleccionados para cada unha das especialidades obxecto de convocatoria, coa puntuación total obtida por estes unha vez efectuada a entrevista persoal, así como a súa orde de prelación.
2º Consonte o establecido na base 10ª da convocatoria, vincularanse ás prazas os aspirantes que acadaran en cada especialidade a maior puntuación.
3º De sobrevi-la vacante da praza por renuncia do aspirante ou calquera outra causa, a Administración, logo de acordo da Comisión Central de Seguridade e Saúde, poderá ofertarlle esta ó seguinte aspirante con maior puntuación da relación da correspondente especialidade á que se fai referencia no punto 1º. No caso de que o aspirante seleccionado renunciase á oferta de vinculación ou a un vínculo xa formalizado, pasará ó final de dita relación, sendo excluído dela de producirse unha segunda renuncia.
4º Para a elección de prazas, os aspirantes seleccionados que figuran no anexo II desta resolución deberán comparecer provistos de documento identificativo o día 13 de novembro de 2000, ás 10 horas, na salón de xuntas nº 2 da Consellería da Presidencia e Administración Pública, sita en San Caetano, s/n (Santiago de Compostela).
5º No suposto de que algún dos aspirantes seleccionados non puidese asistir persoalmente ó acto de elección de praza, poderá designar mediante apoderamento a persoa que o represente. O acto de apoderamento poderá ser efectuado mediante acta notarial, ou ben nas direccións provinciais do Sergas.
Contra esta resolución, que pon fin á vía administrativa, os interesados poderán interpor recurso de alzada ante este centro directivo no prazo dun mes, a partir do día seguinte ó da súa publicación, nos termos establecidos nos artigos 114 e 117 da Lei 30/1992, do 26 de novembro, de réxime xurídico das administracións públicas e de procedemento administrativo común, modificada pola Lei 4/1999, do 13 de xaneiro de 1999.
Santiago de Compostela, 24 de outubro de 2000.
Valeriano Martínez García
Director xeral da División de Recursos Humanos do Servicio Galego de Saúde
ANEXO
Prazas de Facultativos
Relación definitiva de aspirantes selecionados
A Coruña
Total
Nº Apelidos e nome Puntuación
1 Castro Lareo, Mª Isabel 25,76
2 De Torres García, Mª José 22,70
3 Mayo Sampedro, Pedro Miguel 18,36
4 Núñez López, Mª Concepción 15,52
Ferrol
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Rodríguez Pérez, Olimpia 11,22
2 Fernández Rodríguez, Camino 10,60
Lugo
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 GARCÍA MURIEL, Mª Dolores 7,71
2 FERNÁNDEZ RODRIGUEZ, Camino 7,60
3 ROSADO MARÍA, Marina 1,20
Ourense
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Rodríguez Rodríguez, Luis 21,31
2 Fernández Rodríguez, Camino 10,60
Pontevedra
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Silva Arochena, Pedro 19,58
2 Serrano Martínez, Mª Carmen 14,27
Vigo
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Alonso Burger, Susana 21,52
2 Silva Arochena, Pedro 20,08
3 Pérez Saavedra, Pilar 19,10
4 Serrano Martínez, Mª Carmen 14,77
5 Rosado María, Marina 2,20
ATS/DUE
Relación definitiva de aspirantes seleccionados
A Coruña
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Rodríguez Vázquez, Manuel Blas 20,72
2 Vázquez Fidalgo, Juan José 14,96
3 Regueiro Grela, Inés Soraya 13,67
4 Santamarta Rodríguez, Mª Inmaculada 12,30
5 Miguez García, Ana Pilar 11,62
6 Miramontes Muíño, Marisol 10,97
7 Piñeiro Funcasta, Mª Pilar 9,36
8 Vilariño Vázquez, Purificación 9,32
9 Martínez de Aguirre Méndez, Carlota 9,21
10 Villar Eiras, Montserrat 6,10
Ferrol
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Calvo López Mª Dolores 26,17
2 González Sieiro, Mª Dolores 16,28
3 Regueiro Grela, Inés Soraya 15,67
4 García Ferreira, Esther 14,97
5 Cabaleiro Val, Juan José 11,75
6 Orjales Martínez, Mª Carmen 11,25
7 Baldomar Obelleiro, Rubén 10,85
8 Monasterio Otero, Adolfo Alejandro 10,38
9 Santa Marta Rodríguez, Mª Inmaculada 9,80
10 Vilacha Carneiro, Isabel 6,54
11 Peralejo Abeleiro, Alicia 6,30
12 Rodríguez Muriel, José Matías 5,16
Santiago de compostela
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Mesa Amado, Mª Carmen 13,04
2 Rocha Eiroa, Santiago José 13,01
3 Santamarta Rodríguez, Mª Inmaculada 12,08
4 González Sieiro, Mª Dolores 12,78
5 Monasterio Otero, Adolfo Alejandro 12,68
6 Regueiro Grela, Inés Soraya 12,67
7 Peralejo Abeleira, Alicia 3,30
Lugo
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Alvarellos Alejandro, Mª Teresa 20,60
2 Muñoz López, Horacio 18,50
3 Ferreiro López, Mª José 14,90
4 Monasterio Otero, Adolfo Alejandro 12,88
5 Regueiro Grela, Inés Soraya 12,67
6 Tomé Fernández, Roberto 10,50
7 Fernández Cao, Mª José 6,40
8 Peralejo Abeleiro, Alicia 6,30
Ourense
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 González Sieiro, Mª Dolores 17,78
2 Regueiro Grela, Inés Soraya 15,67
3 Feijóo Mosquera, Fanny 11,82
4 García Sáez, Mª Vega 11,46
5 Pérez Gonzalves, Mª Cándida 11,38
6 Martínez Orce, Sonia 10,08
7 Muñoz Cadavid, Mª Jesús 9,01
8 Monasterio Otero, Adolfo Alejandro 8,38
9 Rodrígez Muriel, José Matías 8,16
10 Peralejo Abeleira, Alicia 7,30
11 Fornos Viéitez, Benedicto 5,88
Pontevedra
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Lameiro Vilariño, Mª del Carmen 17,00
2 Álvarez Aragón, Fco. José 16,36
3 Regueiro Grela, Inés Soraya 16,17
4 Solís Solís, Ana Cristina 13,28
5 Monasterio Otero, Adolfo Alejandro 11,38
6 Romero Barral, José 11,06
7 Garrido Melón, Carmen 11,05
8 Alvariño Veiga, Margarita 11,00
9 Tabuyo Romero, Carlos Ignacio 9,04
10 Peralejo Abeleira, Alicia 7,30
11 Caicoya de Urzaiz, Alicia 5,92
Vigo
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Lameiro Vilariño, Mª Carmen 17,00
2 Álvarez Aragón, Fco. José 16,36
3 Fernández González, José Manuel 14,02
4 Monasterio Otero, Adolfo Alejandro 12,88
5 Regueiro Grela, Inés Soraya 12,67
6 Crespo Nalgo, Mª Dolores 10,30
7 Garrido Melón, Carmen 9,55
8 Míguez Vázquez, Celsa 7,85
9 Lillo, Redonet, Elena María 7,76
10 Alonso Pérez, Javier 7,34
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
11 Rivas Oliván, Ana Mª 7,23
12 Sánchez Rodríguez, Mercedes 7,11
13 Peralejo Abeleira, Alicia 5,30
14 Caicoya de Urzaiz, Alicia 2,92
Prazas de técnicos en ergonomía e psicosocioloxía aplicada
Relación definitiva seleccionados
A CORUÑA
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Seoane Farre, Rocío 16,90
2 Castro Iglesias, Jesús Manuel 16,60
3 Cuevas Raposo, Alejandro 14,66
4 Rorobla Santos, Diana 14,22
5 Carregado Pazos, María Aránzazu 13,00
6 Fernández Vázquez, Antonio 12,95
7 Iglesias Isla, Araceli 12,90
8 Oslé Fadón, Begoña 12,76
9 Riveiro Temprano, Socorro 12,59
10 Soria Paz, Mª Mercedes Esmeralda 12,39
11 Sánchez Ferreño, Mª Mercedes 9,00
12 González Soengas, Aránzazu 8,82
13 Bernal Moure, Antonio 8,13
14 Quintás Pena, Cristina 5,91
Vigo
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Besteiro Eguía, Ana 16,07
2 Castro Iglesias, Jesús Manuel 15,60
3 Grande Salgado, Mª Teresa 14,14
4 Robla Santos, Diana 13,22
5 Iglesias Isla, Araceli 12,90
6 Cuevas Raposo, Alejandro 12,66
7 Carregado Pazos, María Aránzazu 12,00
8 Osle Fadón, Begoña 11,76
9 Cuevas Raposo, José 10,30
10 Quintáns Pena, Cristina 6,91
11 Maneiro Otero, Juan Carlos 6,48
12 González Soengas, Mª Aránzazu 5,82
13 Sánchez Sánchez, Mª de la Luz 5,68
Prazas de técnico en hixiene industrial
Relación definitiva seleccionados
A CORUÑA
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Miraz Novas, Carolina 22,53
2 Sánchez Rodilla, Higinio José 22,30
3 Pérez Alvarellos, Luis Alberto 18,32
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
4 Muíño Domínguez, María 16,45
5 Cores Calvo, Daniel 14,82
6 Cuevas Raposo, Alejandro 14,47
7 González Iglesias, Marta Clara 13,91
8 San Martín López, Isidoro 11,95
9 Peña Rodríguez, Mº Fernanda 11,90
10 Garabito Cociña, Mirian 11,68
11 Celada Penedo, María Loreto 10,72
12 Prado Gómez, Isabel 9,98
13 Pereiro Ferreirós, Mª Luisa 8,16
14 González González, José Luis 7,99
Vigo
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Pérez Alvarellos, Luis Alberto 18,32
2 Rodríguez Coiradas, Dolores Mª 18,08
3 González Iglesias, Marta Clara 17,91
4 Muiño Domínguez, María 17,45
5 Cuevas Raposo, José 17,32
6 Miraz Novas, Carolina 15,03
7 López Gulín, Faustina 14,12
8 Cuevas Raposo, Alejandro 13,47
9 Cores Calvo, Daniel 11,82
10 Celada Penedo, María Loreto 11,72
11 González Lage, Ana Isabel 11,72
12 Prado Gómez, Isabel 10,98
13 Prado Domínguez, Alberto 10,80
14 Pompa González, Ignacio 10,04
15 López Vázquez, Luis César 9,29
16 San Martín López, Isidoro 8,95
17 Pereiro Ferreirós, Mª Luisa 8,16
Prazas de técnico en seguridade no traballo
Relación definitiva de aspirantes seleccionados
A Coruña
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Cuevas Raposo, Alejandro 23,47
2 Gutiérrez Macho, Joaquín 21,2
3 Pérez Alvarellos, Luis Alberto 13,64
4 Gómez Lemos, Fco. Javier 13,17
5 Mazorra Cupeiro, José Luis 13,10
6 Campos Bastos, Marcial 13,07
7 Bouza Cabarcos, Fco. Javier 12,83
8 Sáez Taboada, Carlos Alberto 11,52
9 González Iglesias, Marta Clara 9,92
10 Soto Vilasuso, Mª Dolores 9,37
11 López Pedreira, Yolanda María 9,24
12 Dorda Estrada, Gerardo 9,00
13 Bernal Moure, Antonio 8,13
14 Bouza Piñeiro, José Mª 8,04
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
15 Añón Patiño, Laura 7,93
16 Robla Santos, Diana 7,08
17 Rodelgo Rodríguez, Yolanda 6,81
18 Beltrán Constenla, Jorge 6,62
Ferrol
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 López Vázquez, Manuel Ángel 26,70
2 Pérez Alvarellos, Luis Alberto 13,14
3 Barcia Rodríguez, Ana Celia 12,94
4 Mazorra Cupeiro, José Luis 12,60
5 Cuevas Raposo, José 12,32
6 Miraz Novas, Carolina 12,11
7 Pérez Gallego, Margarita 11,81
8 Bouza Cabarcos, Fco. Javier 11,33
9 Sáez Taboada, Carlos Alberto 11,02
10 López Pedreira, Yolanda María 9,74
11 Fernández Dopico, Elena 9,65
12 Robla Santos, Diana 9,58
13 Añón Patiño, Laura 9,43
14 Bouza Piñeiro, José M. 9,04
15 Dorda Estrada, Gerardo 8,50
16 González Iglesias, Marta Clara 8,42
17 Montero Fontenla, Patricia 6,88
18 Rodelgo Rodríguez, Yolanda 6,81
Santiago de compostela
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Cuevas Raposo, José 15,32
2 Pérez Alvarellos, Luis Alberto 12,64
3 González Iglesias, Marta Clara 10,92
4 Fernández Dopico, Elena 8,65
5 Pérez Gallego, Margarita 8,31
6 Robla Santos, Diana 7,08
7 Dorda Estrada, Gerardo 7,00
8 Sáez Taboada, Carlos Alberto 6,52
9 Nogueira Nartallo, Alberto 5,78
10 Rodelgo Rodríguez, Yolanda 3,81
11 López Pedreira, Yolanda María 3,74
Lugo
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Cuevas Raposo, Alejandro 24,47
2 Pérez Alvarellos, Luis Alberto 13,64
3 Pallares Martínez, Eliseo 13,30
4 Barcia Rodríguez, Ana Celia 12,94
5 Cuevas Raposo, José 12,82
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
6 De Castro Acuña Glesias, Nuria 11,70
7 Pérez Gallego, Margarita 11,31
8 González Iglesias, Marta Clara 10,92
9 Sáez Taboada, Carlos Alberto 9,52
10 Dorda Estrada, Gerardo 7,00
11 Añón Patiño, Laura 6,93
12 Bouza Piñeiro, José María 6,04
13 Rodelgo Rodríguez, Yolanda 5,81
14 López Pedreira, Yolanda María 5,74
Ourense
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Cuevas Raposo, Alejandro 23,47
2 Cuevas Raposo, José 14,32
3 Pérez Alvarellos, Luis Alberto 13,14
4 Blanco Rodríguez, Ana 12,20
5 Pérez Gallego, Margarita 11,31
6 Soto Vilasuso, Mª Dolores 10,37
7 Ceballos Cabrera, Gloria 10,02
8 De Castro Acuña Iglesias, Nuría 9,70
9 Robla Santos, Diana 9,58
10 Sáez Taboada, Carlos Alberto 9,52
11 González Iglesias, Marta Clara 8,92
12 Vázquez Carballo, Cristina 8,05
13 Dorda Estrada, Gerardo 8,00
15 Madrid García, Mª Gloria 7,85
14 López Pedreira, Yolanda María 7,74
16 Rodelgo Rodríguez, Yolanda 6,81
Pontevedra
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Cuevas Raposo, Alejandro 22,47
2 Cuevas Raposo, José 15,32
3 De Castro Acuña Iglesias, Nuria 12,70
4 Pérez Alvarellos, Luis Alberto 12,64
5 Collazo Lago, Juan Carlos 12,57
6 Sáez Taboada, Carlos Alberto 12,52
7 Silva Arochena, Pedro 12,49
8 Soto Vilasuso, Mª Dolores 11,87
9 Robla Santos, Diana 10,08
10 Pérez Gallego, Margarita 9,81
11 González Iglesias, Marta Clara 9,42
12 Añón Patiño, Laura 8,93
13 Rodelgo Rodríguez, Yolanda 8,81
14 Gesteiro Blanco, Andrés 8,70
15 López Pedreira, Yolanda María 8,24
16 Martínez Silva, Joaquín 7,67
Vigo
Nº Apelidos e nome Puntuación Total
1 Cuevas Raposo, Alejandro 23,47
2 Méndez Fernández, Manuela 19,90
3 Pérez Iglesias, José Manuel 18,16
4 Martínez Pinzas, Domingo 18,10
5 Lamosa Pastoriza, José 15,31
6 Pérez Alvarellos, Luis Alberto 12,64
7 González Iglesias, Marta Clara 11,92
8 Pérez Gallego, Margarita 11,81
9 Silva Arochena, Pedro 11,49
10 Cuevas Raposo, José 11,32
11 Blanco Rodríguez, Ana 9,70
12 Sáez Taboada, Carlos Alberto 9,52
13 Collazo Lago, Juan Carlos 8,57
14 Gesteiro Blanco, Andrés 7,70
15 Robla Santos, Diana 7,08
16 Añón Patiño, Laura 5,93
17 Madrid García, María Gloria 4,85
18 Rodelgo Rodríguez, Yolanda 4,81
19 López Pedreira, Yolanda María 4,74
ANEXO II
Apelidos e nome
Alonso Burger, Susana.
Alvarellos Alejandro, Mª Teresa.
Álvarez Aragón, Fco. José.
Barcia Rodríguez, Ana Celia.
Besteiro Eguía, Ana.
Blanco Rodríguez, Ana.
Bouza Cabarcos, Fco. Javier.
Calvo López Mª Dolores.
Campos Bastos, Marcial.
Carregado Pazos, María Aránzazu.
Castro Iglesias, Jesús Manuel.
Castro Lareo, Mª Isabel.
Ceballos Cabrera, Gloria.
Collazo Lago, Juan Carlos.
Cores Calvo, Daniel.
Cuevas Raposo, Alejandro.
Cuevas Raposo, José.
De castro Acuña Iglesias, Nuria.
De Torres García, Mª José.
Feijóo Mosquera, Fanny.
Fernández Dopico, Elena.
Fernández González, José Manuel.
Fernández Rodríguez, Camino.
Ferreiro López, Mª José.
García Ferreira, Esther.
García Muriel, Mª Dolores.
García Sáez, Mª Vega.
Gómez Lemos, Fco. Javier.
González Iglesias, Marta Clara.
González Sieiro, Mª Dolores.
Grande Salgado, Mª Teresa.
Gutiérrez Macho, Joaquín.
Lameiro Vilariño, Mª Carmen.
Lamosa Pastoriza, José.
López Vázquez, Manuel Angel.
Martínez Pinzas, Domingo.
Mayo Sampedro, Pedro Miguel.
Mazorra Cupeiro, José Luis.
Méndez Fernández, Manuela.
Mesa Amado, Mª Carmen.
Miraz Novas, Carolina.
Monasterio Otero, Adolfo Alejandro.
Muiño Domínguez, María.
Muñoz López, Horacio.
Pallares Martínez, Eliseo.
Pérez Alvarellos, Luis Alberto.
Pérez Gallego, Margarita.
Pérez Gonzálves, Mª Cándida.
Pérez Iglesias, José Manuel.
Pérez Saavedra, Pilar.
Regueiro Grela, Inés Soraya.
Robla Santos, Diana.
Rocha Eiroa, Santiago José.
Rodríguez Coiradas, Dolores Mª.
Rodríguez Pérez, Olimpia.
Rodríguez Rodríguez, Luís.
Rodríguez Vázquez, Manuel Blas.
Robla Santos, Diana.
Sáez Taboada, Carlos Alberto.
Sánchez Rodilla, Higinio José.
Santamarta Rodríguez, Mª Inmaculada.
Seoane Farre, Rocío.
Serrano Martínez, Mª Carmen.
Silva Arochena, Pedro.
Solís Solís, Ana Cristina.
Soto Vilasuso, Mª Dolores.
Vázquez Fidalgo, Juan José.