O Decreto 110/1999, do 8 de abril (DOG do 5 de maio), polo que se crea e regula o Consello Galego de Formación Profesional, establece no seu artigo 5.2º que os membros do Consello Galego de Formación Profesional e os seus suplentes serán nomeados polo titular da Consellería de Educación e Ordenación Universitaria, por proposta de cada un dos grupos ou consellerías que representan, polo que,
vistas as designacións realizadas polas diferentes partes que constitúen o Consello,
DISPOÑO:
Artigo único.-Nomea-los vocais do Consello Galego de Formación Profesional que se recollen no anexo desta orde.
Santiago de Compostela, 23 de xullo de 1999.
Celso Currás Fernández
Conselleiro de Educación e Ordenación
Universitaria
ANEXO
1. En representación da Comunidade Autónoma:
a) Consellería de Industria e Comercio.
Titular: Joaquín del Moral Crespo.
Suplente: Ramón Fernández-Linares Bouzas.
b) Consellería de Agricultura, Gandería e Política Agroalimentaria.
Titular: José Mariano Pérez Fernández.
Suplente: Ángel Espadas Escanciano.
c) Consellería de Sanidade e Servicios Sociais.
Titular: Flavio López López.
Suplente: Javier Bouzada Romero.
d) Consellería de Xustiza, Interior e Relacións Laborais.
Titular: José María Fernández Olea.
Suplente: María Coutinho Villanueva.
e) Consellería de Pesca, Marisqueo e Acuicultura.
Titular: Joaquín Mariño Cadarso.
Suplente: José Daniel López Muñoz.
f) Consellería de Medio Ambiente.
Titular: Juan Casares Long.
Suplente: José Manuel Pereira Cordido.
2. En representación das organizacións sindicais:
a) Pola Confederación Intersindical Galega.
Titular: Daniel Bernárdez Cancelas.
Titular: Serafín Otero Fernández.
Suplente: Benedicto Álvarez García.
Suplente: Bieito Alonso Fernández.
b) Por Comisións Obreiras.
Titular: Antonio Madrid Riésquez.
Titular: Lázaro Fernández López.
Titular: Eusebio Justo Santos.
Suplente: Manuel Vázquez Leborán.
Suplente: Concha Lago Piñeiro.
Suplente: Florentino García Solla.
c) Pola Unión Xeral de Traballadores.
Titular: José Tomé Roca.
Titular: Raúl Gómez Farto.
Titular: Francisco Garrido Iglesias.
Suplente: Manuel Golpe Gómez.
Suplente: Manuel García González.
Suplente: Miguel Rodríguez Seco.
3. En representación das organizacións empresariais:
Titular: Rafael Sánchez Sostre.
Titular: Ricardo Fernández Castro.
Titular: Fausto Santamarina Fernández.
Titular: Antonio Dieter Moure-Areán.
Titular: Rolando Rodríguez López.
Titular: Raquel Magán González.
Titular: María José Fernández Robledo.
Titular: José Gregores Tato.
Suplente: Begoña Castro Fernández.
Suplente: Rosa Corral Regueiro.
Suplente: Susana Budiño Rodríguez.
Suplente: José Antonio Neira Cortés.
Suplente: Beatriz Someso Anguita.
Suplente: Ana Teresa Fernández Moreira.
Suplente: Sonia María Fernández Barciela.
Suplente: Francisco León Rodríguez.