En virtude da Orde da Consellería de Facenda do 16 de xullo de 2013 (DOG número 140, do 24 de xullo) convocouse o proceso selectivo para a integración na escala de axentes facultativos/as ambientais da Xunta de Galicia, subgrupo C1, dos funcionarios/as do corpo de auxiliares técnicos/as da Xunta de Galicia, subgrupo C2, escala de axentes forestais.
Mediante a Resolución do 5 de marzo de 2015 (DOG número 49, do 12 de marzo) do tribunal encargado de cualificar o dito proceso selectivo fíxose pública a relación de aspirantes que o superaron e, de conformidade coa base IV.2 da convocatoria, dispuxeron dun prazo de vinte (20) días naturais para presentar a documentación prevista.
A base IV.3 da convocatoria establece que as persoas que dentro do prazo fixado, agás os casos de forza maior, non presenten a documentación ou do exame dela se deduza que carecen dalgún dos requisitos sinalados na base I.2, non poderán ser nomeadas e quedarán anuladas as súas actuacións.
A base IV.4 dispón que, rematado o proceso selectivo, e unha vez cumpridos os requisitos exixidos, as persoas que o superen serán nomeadas funcionarias de carreira mediante orde do conselleiro de Facenda, que se publicará no Diario Oficial de Galicia.
A base IV.6 dispón que seguirán prestando servizos nos postos de traballo que estivesen ocupando con carácter definitivo e que, no suposto de que existan opositores que desempeñen postos con carácter non definitivo, se lles ofertarán as correspondentes vacantes.
De conformidade coas ditas bases, unha vez rematado o proceso selectivo, dado que non é necesaria a oferta de vacantes por non existiren opositores que desempeñen postos con carácter non definitivo, esta consellería, de conformidade co disposto no Decreto lexislativo 1/2008, do 13 de marzo, polo que se aproba o texto refundido da Lei da función pública de Galicia, e demais normas concordantes,
DISPÓN:
Primeiro. Excluir do proceso os aspirantes que se relacionan no anexo I por non acreditar o cumprimento dos requisitos exixidos na base I.2.3 da convocatoria.
Segundo. Nomear funcionarios do corpo de axudantes facultativos da Xunta de Galicia, subgrupo C1, escala de axentes facultativos ambientais, os/as aspirantes que se relacionan no anexo II desta orde, que superaron o proceso selectivo convocado pola Orde do 16 de xullo de 2013.
Terceiro. Adxudicarlles como destinos definitivos os postos de traballo que desempeñan con carácter definitivo, de acordo co previsto na base IV.6 da convocatoria.
Cuarto. Para adquiriren a condición de funcionarios/as do corpo de axudantes facultativos da Xunta de Galicia, subgrupo C1, escala de axentes facultativos ambientais, todos/as os/as aspirantes deberán cumprir os requisitos exixidos no artigo 47 do Decreto lexislativo 1/2008, do 13 de marzo, polo que se aproba o texto refundido da Lei da función pública de Galicia, e tomar posesión do correspondente posto de traballo no prazo dun mes, que comezará a computarse a partir do día seguinte ao da publicación desta orde no Diario Oficial de Galicia.
Quinto. Contra esta orde, que pon fin á vía administrativa, poderase presentar recurso potestativo de reposición ante o/a conselleiro/a competente en materia de función pública no prazo dun mes contado desde o día seguinte ao da súa notificación, de conformidade co establecido na Lei 30/1992, do 26 de novembro, de réxime xurídico das administracións públicas e do procedemento administrativo común, ou impugnala directamente ante a Sala do Contencioso-Administrativo do Tribunal Superior de Xustiza de Galicia, no prazo de dous meses, contados desde a mesma data, de conformidade co disposto na Lei 29/1998, do 13 de xullo, reguladora da xurisdición contencioso-administrativa.
Santiago de Compostela, 22 de abril de 2015
Valeriano Martínez García
Conselleiro de Facenda
Anexo I
Apelidos e nome |
NIF |
Álvarez Álvarez, Pedro |
33327250C |
García Núñez, Pablo |
76725746T |
Anexo II
Nº |
DNI |
Apelidos |
Código do posto |
Cons. |
Denominación |
Nivel |
Subgrupos |
Centro de destino |
Centro directivo |
Concello |
Formación |
1 |
34265784Q |
Alonso Casas, María Luisa |
MRC995013232230011 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Terra de Caldelas-Terra de Trives |
Servizos periféricos |
Castro Caldelas |
|
2 |
45620565L |
García Rodríguez, José María |
MAC993015232320004 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Zona: A Limia |
Servizos periféricos |
Xinzo de Limia |
|
3 |
33341953A |
Amigo López, Fernando |
MAC993007227180003 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Zona: A Fonsagrada |
Servizos periféricos |
A Fonsagrada |
|
4 |
09793478D |
Martino Pérez, José Manuel |
MRC995005115910004 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Terra de Soneira |
Servizos periféricos |
Vimianzo |
|
5 |
34962105N |
Prieto Blanco, Marta |
MAC993014132840003 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Zona: Verín |
Servizos periféricos |
Verín |
|
6 |
79314720W |
Romero Durán, María Fátima |
MRC995005215330005 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Fisterra |
Servizos periféricos |
Dumbría |
|
7 |
33343699R |
Arias Cordero, Carlos |
MAC993010127640005 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Zona: Terra Chá |
Servizos periféricos |
Vilalba |
|
8 |
32672866D |
Dopico Pita, Rafael |
MAC993002115090006 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Zona: Betanzos-A Coruña |
Servizos periféricos |
Betanzos |
|
9 |
44815539Q |
Sabbouh López, Ibrahim |
MRC995005315440008 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Xallas-Muros |
Servizos periféricos |
Mazaricos |
|
10 |
76620121Z |
Ares Gómez, José Ángel |
MRC995014132840012 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Verín |
Servizos periféricos |
Verín |
|
11 |
34262906J |
Quintana López, Iván |
MRC995010127640008 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Terra Chá |
Servizos periféricos |
Vilalba |
|
12 |
44805103E |
Requeijo Matos, Juan Carlos |
MAC993003215060004 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Zona: Arzúa-Terra de Melide |
Servizos periféricos |
Arzúa |
|
13 |
33318995E |
López Álvarez, Miguel Ángel |
MRC995007127060010 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Os Ancares |
Servizos periféricos |
Becerreá |
|
14 |
34268271L |
López Rodríguez, Jaime Manuel |
MAC993013232620003 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Zona: Terra de Caldelas-Terra de Trives |
Servizos periféricos |
A Pobra de Trives |
|
15 |
32796802K |
Mosquera Manteiga, José María |
MRC995002215170005 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: A Coruña |
Servizos periféricos |
Cambre |
|
16 |
76966740T |
Torres Fernández, Germán |
MAC993007227180005 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Zona: A Fonsagrada |
Servizos periféricos |
A Fonsagrada |
|
17 |
34984586E |
Álvarez Pérez, José Luis |
MRC995013232230013 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Terra de Caldelas-Terra de Trives |
Servizos periféricos |
Castro Caldelas |
|
18 |
79329753Q |
Couselo Pena, José Manuel |
MRC995003215060007 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Arzúa-Terra de Melide |
Servizos periféricos |
Arzúa |
Para persoal doutra Administración, curso de iniciación de galego (R.I.). |
19 |
33319968Y |
Fernández López, Celestino |
MRC995010127640009 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Terra Chá |
Servizos periféricos |
Vilalba |
|
20 |
36134114X |
Pérez de la Fuente, Félix |
MRC995016136240007 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Deza |
Servizos periféricos |
Lalín |
|
21 |
44448505Q |
Reboredo Blanco, Marco Antonio |
MAC993011032190003 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Distrito: XI-O Ribeiro/Arenteiro |
Servizos periféricos |
O Carballiño |
|
22 |
78733667K |
Curras Castilla, Manuel |
MRC995011232680011 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: O Ribeiro |
Servizos periféricos |
Ribadavia |
|
23 |
76623936B |
López Fernández, Xosé Manoel |
MRC995010127640010 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Terra Chá |
Servizos periféricos |
Vilalba |
|
24 |
33334513S |
Quiñoa González, Alberto |
MAC993010127640003 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Zona: Terra Chá |
Servizos periféricos |
Vilalba |
|
25 |
34262703V |
Rodríguez González, Emilio |
MRC995008127300013 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Terra de Lemos |
Servizos periféricos |
Monforte de Lemos |
|
26 |
52495395B |
Blanco López, Amalia |
MRC995015232320014 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: A Limia |
Servizos periféricos |
Xinzo de Limia |
|
27 |
34264269L |
Fernández Díaz, José Antonio |
MRC995008327490002 |
MR |
Axente zonal |
16 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Quiroga |
Servizos periféricos |
Quiroga |
|
28 |
52456266M |
Liñares Naveira, Jorge |
MRC995005315440005 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Xallas-Muros |
Servizos periféricos |
Mazaricos |
|
29 |
33281242N |
Estévez Agrafoxo, Álvaro |
MRC995005315440007 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Xallas-Muros |
Servizos periféricos |
Mazaricos |
|
30 |
76714937R |
Álvarez González, José Luis |
MRC995012332240006 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Terra de Celanova |
Servizos periféricos |
Celanova |
|
31 |
33330152R |
Carreira Cendan, Miguel Ángel |
MRC995015132060007 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Baixa Limia |
Servizos periféricos |
Bande |
|
32 |
46901886X |
González Jove, Luis |
MRC995001215600008 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Ortegal |
Servizos periféricos |
Ortigueira |
|
33 |
77597364X |
González Lamelas, Xabier |
MAC993006127650005 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Zona: Mariña Occidental-Central |
Servizos periféricos |
Viveiro |
|
34 |
76355920Z |
Martiañez Rodríguez, Álvaro |
MAC993005015910006 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Distrito: V-Fisterra |
Servizos periféricos |
Vimianzo |
|
35 |
34269333T |
Martínez Villalda, Santiago |
MAC993008127300006 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Zona: Terra de Lemos-Chantada |
Servizos periféricos |
Monforte de Lemos |
|
36 |
34265614F |
Fernández Rodríguez, Cristina |
MRC995013232230015 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Terra de Caldelas-Terra de Trives |
Servizos periféricos |
Castro Caldelas |
|
37 |
33346497Q |
López Vingolea, Alejandro |
MRC995015232320017 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: A Limia |
Servizos periféricos |
Xinzo de Limia |
|
38 |
33329554R |
Marey Vivero, César |
MRC995006127650009 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Mariña Occidental |
Servizos periféricos |
Viveiro |
|
39 |
33280063Y |
Villar Pías, Juan Carlos |
MAC993013232620004 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Zona: Terra de Caldelas-Terra de Trives |
Servizos periféricos |
A Pobra de Trives |
|
40 |
34988192V |
González Piñeiro, Óscar Manuel |
MRC995011132190007 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: O Carballiño |
Servizos periféricos |
O Carballiño |
|
41 |
76820535Y |
Lamas Ferradas, José Javier |
MRC995016136240006 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Deza |
Servizos periféricos |
Lalín |
|
42 |
78797821M |
Lapido Corbella, Francisco Javier |
MAC993013232620002 |
MA |
Axente zonal |
16 |
C1/C2 |
Zona: Terra de Caldelas-Terra de Trives |
Servizos periféricos |
A Pobra de Trives |
|
43 |
09775008P |
Martínez Fernández, Isidro |
MRC995013232230016 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Terra de Caldelas-Terra de Trives |
Servizos periféricos |
Castro Caldelas |
|
44 |
33228955G |
Méndez López, Ramón |
MRC995008327490003 |
MR |
Axente zonal |
16 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Quiroga |
Servizos periféricos |
Quiroga |
|
45 |
78790453C |
Soñora Abalo, Fernando |
MAC993015132060005 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Zona: Baixa Limia-Parque Natural Baixa Limia-Serra do Xurés |
Servizos periféricos |
Bande |
|
46 |
76814135T |
Arca García, Xosé |
MRC995011232680009 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: O Ribeiro |
Servizos periféricos |
Ribadavia |
|
47 |
33341839G |
Núñez García, Luis Manuel |
MRC995014132840005 |
MR |
Axente zonal |
16 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Verín |
Servizos periféricos |
Verín |
|
48 |
33330599B |
Vázquez Liz, Juan Carlos |
MAC993007227180004 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Zona: A Fonsagrada |
Servizos periféricos |
A Fonsagrada |
|
49 |
33251814R |
Mariño Picón, Alejandro Fernando |
MRC995003115580012 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Ordes-Santiago |
Servizos periféricos |
Ordes |
|
50 |
36146661E |
Domínguez Enríquez, Juan |
MAC993016236170004 |
MA |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Zona: Tabeirós-Terra de Montes |
Servizos periféricos |
A Estrada |
|
51 |
33314084X |
Picoaga López, Enrique Manuel de |
MRC995013232230014 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Terra de Caldelas-Terra de Trives |
Servizos periféricos |
Castro Caldelas |
|
52 |
71767101V |
Bermúdez Díaz, Adrián |
MRC995010127640014 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Terra Chá |
Servizos periféricos |
Vilalba |
|
53 |
33260786A |
Estévez Agrafojo, Xeromo |
MRC995005115910003 |
MR |
Axente |
14 |
C1/C2 |
Comarca forestal: Terra de Soneira |
Servizos periféricos |
Vimianzo |