O artigo 27 do Estatuto de autonomía de Galicia recolle, no seu punto 22, a competencia exclusiva da comunidade autónoma galega na promoción do deporte e a adecuada utilización do lecer. Recollendo esta asunción de competencia exclusiva, procedeuse á aprobación da Lei 3/2012, do 2 de abril, do deporte de Galicia, pola que se pretende a plena efectividade do feito e dereito deportivo na nosa comunidade autónoma.
No ámbito do deporte de alto nivel, o artigo 34 da lei establece que, independentemente da clasificación xeral de deportistas de alto nivel e das medidas que se establecen na lexislación do Estado, a Comunidade Autónoma de Galicia poderá realizar unha clasificación propia de deportistas galegos de alto nivel, de acordo coas federacións deportivas galegas, para os efectos do ámbito galego, e que será publicada no Diario Oficial de Galicia, aos cales lles serán de aplicación os beneficios que se establecerán regulamentariamente.
En desenvolvemento da citada Lei do deporte, o Decreto 6/2004, do 8 de xaneiro, polo que se regula a cualificación dos deportistas galegos de alto nivel e os programas de beneficios dirixidos a estes, e a Orde do 30 de maio de 2005, pola que se establecen os criterios que serán tidos en conta para determinar que deportistas deben posuír tal consideración, atribuíndo, así mesmo, á comisión de avaliación e seguimento dos deportistas galegos de alto nivel a función de propoñer ao órgano competente en materia de deporte a relación de deportistas galegos de alto nivel.
En consecuencia, atendendo á proposta enviada, con data do 11 de xullo de 2019, pola referida comisión de avaliación e seguimento dos deportistas galegos de alto nivel, na súa reunión de valoración do procedemento de xuño de 2019, esta secretaría xeral
RESOLVE:
Primeiro. Aprobar a relación de deportistas que cumpren os criterios para seren recoñecidos/as como deportistas galegos/as de alto nivel, que se relacionan no anexo I desta resolución e, que en consecuencia, gozan da consideración de alto nivel e gozan dos beneficios que para tal consideración se atribúan.
Segundo. Publicar a relación das solicitudes desestimadas e a causa, que se relacionan no anexo II desta resolución.
Terceiro. Publicar a relación dos/das deportistas con beneficios vixentes (recoñecidos/as en anteriores convocatorias) así como a data de perda da condición de deportista galego/a de alto nivel, que se relacionan no anexo III desta resolución.
Cuarto. Contra esta resolución, que esgota a vía administrativa, os/as interesados/as poderán interpoñer un recurso potestativo de reposición, ante esta secretaría xeral, no prazo dun mes contado desde o día seguinte ao da súa publicación no Diario Oficial de Galicia, de conformidade co establecido na Lei 39/2015, do 1 de outubro, do procedimiento administrativo común de las administraciones públicas, ou poderán impugnala directamente, no xulgado do contencioso-administrativo competente, no prazo de dous meses contados a partir da mesma data, segundo o establecido na Lei 29/1998, do 13 de xullo, reguladora da xurisdición contencioso-administrativa.
Santiago de Compostela, 12 de xullo de 2019
José Ramón Lete Lasa
Secretario xeral para o Deporte
ANEXO I
Deportistas recoñecidos/as polo procedemento iniciado en xuño de 2019
Nº |
Apelidos |
Nome |
NIF |
Modalidade |
1 |
Astray Gómez |
Arón |
***5917** |
Squash |
2 |
Bonilla González |
Raquel |
***0242** |
Tenis de mesa |
3 |
Castiñeira Figueroa |
Alberto |
***0043** |
Tríatlon e péntatlon moderno |
4 |
Del Amo García |
Héctor |
***1726** |
Billar |
5 |
Fernández López |
Juan |
***5337** |
Surf |
6 |
Flórez Marriaga |
Josue David |
***2963** |
Halterofilia |
7 |
García Abilleira |
Antonio Augusto |
***6381** |
Actividades subacuáticas |
8 |
García Blanco |
Celia |
***5992** |
Taekwondo |
9 |
García Garay |
Marcos |
***3777** |
Natación |
10 |
García Martínez |
Iván |
***6253** |
Taekwondo |
11 |
García Vidal |
Miryam |
***6063** |
Taekwondo |
12 |
González Álvarez |
Jesús |
***6748** |
Remo |
13 |
González Mariño |
Jorge |
***9971** |
Tríatlon e péntatlon moderno |
14 |
Hernández Núñez |
Alvaro |
***1576** |
Halterofilia |
15 |
Hernández Núñez |
María de los Ángeles |
***1576** |
Halterofilia |
16 |
Iglesias Vilela |
Damián |
***0547** |
Loita e D.A. |
17 |
Lahnin |
Oussama |
***3784** |
Loita e D.A. |
18 |
López Gallego |
Ana |
***8344** |
Tiro olímpico |
19 |
Martínez Moral |
Uxía |
***7971** |
Tenis |
20 |
Medín López |
Paula |
***0043** |
Rugby |
21 |
Núñez García |
Enma |
***5467** |
Karate |
22 |
Ochoa Fernández |
Manuel |
***7998** |
Piragüismo |
23 |
Pérez Estévez |
Noelia |
***5351** |
Taekwondo |
24 |
Rodríguez Menéndez |
Judith María |
***6326** |
Esgrima |
25 |
Serrat Seoane |
Antonio |
***8944** |
Tríatlon e péntatlon moderno |
26 |
Tojo Velasco |
Cristy Shedimar |
***7322** |
Karate, persoa con discapacidade visual |
27 |
Vázquez Fernández |
Laura |
***9892** |
Judo |
28 |
Vidal Álvarez |
Alejandro |
***3143** |
Taekwondo, parataekwondo |
ANEXO II
Deportistas non recoñecidos/as
A. Por non cumprir o criterio deportivo que figura no anexo I da Orde do 30 de maio de 2005 pola que se establecen os criterios para recoñecemento dos deportistas galegos de alto nivel, en desenvolvemento do Decreto 6/2004, do 8 de xaneiro.
Nº |
Apelidos |
Nome |
NIF |
Modalidade |
1 |
Abadía Madroñero |
Jhoan Steven |
***5581** |
Kickboxing |
2 |
Álvarez Santiago |
Carlos |
***1506** |
Remo |
3 |
Ayude Pallas |
Cora |
***0036** |
Kickboxing |
4 |
Batán Álvarez |
Rubén |
***5964** |
Kickboxing |
5 |
Buján Calvo |
Marta |
***1758** |
Surf |
6 |
Carrera Amandi |
Óscar |
***7365** |
Piragüismo |
7 |
Curro Costa |
Ismael |
***2034** |
Remo |
8 |
Díaz Lozano |
Uxía |
***8385** |
Fútbol |
9 |
Espiñeira Sánchez |
Sarai |
***9812** |
Balonmán |
10 |
Franco Ojea |
Manuel |
***8409** |
Tenis |
11 |
Gundín Pérez |
Isabel |
***2689** |
Surf |
12 |
Novoa Ramos |
Hugo |
***0679** |
Fútbol |
13 |
Pérez-Moneo Santos |
Miguel Ángel |
***2018** |
Surf |
14 |
Rivas Silva |
Alejandro |
***8414** |
Remo |
15 |
Santomé Moreira |
Joel |
***1404** |
Remo |
16 |
Seijas Fernández |
Tamara |
***0582** |
Balonmán |
ANEXO III
Deportistas galegos/as de alto nivel, recoñecidos/as en anteriores convocatorias
Nº |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Modalidade |
Perda da condición de DGAN |
1 |
Abelleira Dueñas |
Teresa |
***8054** |
Fútbol |
5.4.2022 |
2 |
Abilleira Martínez |
Sara |
***6234** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
3 |
Abuín Ares |
Uxío |
***3519** |
Tríatlon e péntatlon moderno |
15.3.2020 |
4 |
Abuín Pena |
Antonio |
***5871** |
Kickboxing |
15.3.2020 |
5 |
Acuña Abreu |
Sara |
***9178** |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
6 |
Adarraga Gómez |
José Luis |
***7069** |
Golf |
11.10.2020 |
7 |
Alamancos Lamas |
Nerea |
***5158** |
Taekwondo |
23.7.2021 |
8 |
Alejos Alonso |
Agustín |
***4091** |
Deporte adaptado |
5.4.2022 |
9 |
Alonso Alonso |
Óscar |
***7898** |
Remo |
29.8.2019 |
10 |
Alonso Alonso |
Damián |
***0144** |
Remo |
29.8.2019 |
11 |
Alonso Aradas |
Camila |
***2387** |
Tríatlon e péntatlon moderno |
29.8.2019 |
12 |
Alonso Aradas |
Melina |
***2387** |
Tríatlon e péntatlon moderno |
5.4.2022 |
13 |
Alonso Carballo |
Susana |
***9955** |
Ciclismo |
5.4.2022 |
14 |
Alonso de Castro |
Carmen |
***9825** |
Vela |
26.7.2020 |
15 |
Alonso Lage |
Iván |
***7398** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
16 |
Alonso López |
Daniel |
***2293** |
Bolos |
14.3.2021 |
17 |
Álvarez Falque |
Verónica |
***7895** |
Kickboxing |
15.3.2020 |
18 |
Álvarez Paz |
Francisco Javier |
***7986** |
Remo |
29.8.2019 |
19 |
Álvarez Rodríguez |
Rafael |
***8200** |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
20 |
Álvarez Yates |
Tania Elizabeth |
***7822** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
21 |
Alvariño García |
Miguel |
***4122** |
Tiro con arco |
27.9.2021 |
22 |
Alves Domínguez |
Samuel |
***8966** |
Taekwondo |
15.3.2020 |
23 |
Ameneiro Amezaga |
Pedro Ramón |
***5071** |
Vela |
14.3.2021 |
24 |
Ameneiro Teijeiro |
Fátima |
***8122** |
Automobilismo |
14.3.2021 |
25 |
Andrade Budiño |
Gaspar |
***9767** |
Natación |
14.3.2021 |
26 |
Andreu Smart |
Elena |
***5203** |
Bádminton |
23.7.2021 |
27 |
Antón Costas |
Joel |
***6581** |
Motociclismo |
14.3.2021 |
28 |
Araújo Francisco |
José Manuel |
***1278** |
Orientación |
14.3.2021 |
29 |
Araújo Lazare |
Gonzalo |
***8620** |
Vela |
11.10.2020 |
30 |
Araujo Pérez |
Lía |
***9902** |
Taekwondo |
26.7.2020 |
31 |
Arcay Fernández |
David |
***0438** |
Pesca e cásting |
26.7.2020 |
32 |
Ares Roel |
Rubén Iván |
***2115** |
Automobilismo |
27.9.2021 |
33 |
Arévalo López |
Carlos |
***3825** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
34 |
Ayude Pallás |
Cora |
***0036** |
Kickboxing |
15.3.2020 |
35 |
Aznar González |
Marta |
***3719** |
Halterofilia |
28.7.2019 |
36 |
Bajo Borlán |
Laura |
***9713** |
Judo e D.A. |
26.7.2020 |
37 |
Barbado Fernández |
Miguel |
***4716** |
Bádminton |
23.7.2021 |
38 |
Barreira Salgado |
María Teresa |
***7590** |
Ciclismo |
5.4.2022 |
39 |
Barreiro Hermeldo |
David |
***1329** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
40 |
Barreiro Zas |
Mauro |
***1394** |
Automobilismo |
5.4.2022 |
41 |
Basadre López |
Alberto |
***6236** |
Vela |
5.4.2022 |
42 |
Baulde Sumay |
Ángela |
***8822** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
43 |
Becerril Álvarez |
Olaia Gisela |
***7336** |
Atletismo |
14.3.2021 |
44 |
Ben Montenegro |
Adrián |
***9230** |
Atletismo |
15.3.2020 |
45 |
Bermúdez de Castro Rey |
Roberto |
***3354** |
Vela |
11.10.2020 |
46 |
Bernabeu Avomo |
María |
***2166** |
Judo e D.A. |
23.7.2021 |
47 |
Bernárdez González |
Alex |
***8493** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
48 |
Bernárdez Lamas |
Alejandro |
***0864** |
Ximnasia |
11.10.2020 |
49 |
Blanco Filgueira |
Antía |
***0861** |
Kickboxing |
14.3.2021 |
50 |
Blanco López |
Jessica |
***6619** |
Taekwondo |
15.3.2020 |
51 |
Blanco Lorenzo |
Walter |
***0834** |
Kickboxing |
15.3.2020 |
52 |
Blanco Prol |
Paula |
***1011** |
Kickboxing |
15.3.2020 |
53 |
Blanco Tarela |
Irene |
***1405** |
Halterofilia |
23.7.2021 |
54 |
Bouzas Maneiro |
Jéssica |
***9105** |
Tenis |
5.4.2022 |
55 |
Bouzas Rey |
Martín |
***2924** |
Ciclismo |
5.4.2022 |
56 |
Bugallo Arriola |
Luis |
***5797** |
Vela |
5.4.2022 |
57 |
Buján Puentes |
Breixo |
***0827** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
58 |
Busto Ramos |
Javier |
***3340** |
Ciclismo |
5.4.2022 |
59 |
Cadilla Acevedo |
Tecla María |
***9087** |
Judo e D.A. |
14.3.2021 |
60 |
Calvar Martínez |
Katia |
***1932** |
Taekwondo |
14.3.2021 |
61 |
Campo Pavón |
Gabriel |
***7195** |
Piragüismo |
26.7.2020 |
62 |
Campos García |
Manuel Antonio |
***2925** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
63 |
Campos Varela |
Sergio |
***2742** |
Natación |
23.7.2021 |
64 |
Canal Blanco |
Carlos |
***4231** |
Ciclismo |
5.4.2022 |
65 |
Cao Pardal |
David |
***2865** |
Tenis |
5.4.2022 |
66 |
Carbón Castro |
Ana |
***9484** |
Bádminton |
23.7.2021 |
67 |
Cardeiro Regueiro |
Cristina |
***1262** |
Kickboxing |
11.10.2020 |
68 |
Caride García |
David |
***1389** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
69 |
Carracedo Robelo |
Guillermo |
***0696** |
Surf |
5.4.2022 |
70 |
Carrasco Solla |
Ana |
***9977** |
Vela |
28.7.2019 |
71 |
Carrera Estévez |
Cándido |
***1477** |
Automobilismo |
23.7.2021 |
72 |
Carrera Quintana |
Raquel |
***6417** |
Baloncesto |
5.4.2022 |
73 |
Casal Rodas |
Óscar |
***2633** |
Tiro con arco |
14.3.2021 |
74 |
Casal Vidal |
Jenifer |
***6303** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
75 |
Casales Carrasco |
Jorge |
***1833** |
Motociclismo |
5.4.2022 |
76 |
Casañas Hernández |
Frank |
***0988** |
Atletismo |
23.7.2021 |
77 |
Casás Fernández |
Brais |
***3945** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
78 |
Castaño García |
Inés |
***1309** |
Tríatlon e Péntatlon Moderno |
26.7.2020 |
79 |
Castelo Mejuto |
Mónica |
***6458** |
Rugby |
14.3.2021 |
80 |
Castiñeira Etchevarría |
Tania |
***5796** |
Taekwondo |
26.7.2020 |
81 |
Castro Barcala |
María Cristina |
***4310** |
Tiro con arco |
28.7.2019 |
82 |
Castro Barcala |
Daniel |
***4310** |
Tiro con arco |
23.7.2021 |
83 |
Castro Mariño |
Carlos |
***1557** |
Halterofilia |
14.3.2021 |
84 |
Castro Mariño |
Víctor |
***7584** |
Halterofilia |
23.7.2021 |
85 |
Castro Rodríguez |
Alexandre |
***9560** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
86 |
Cernadas González |
Laura |
***2175** |
Patinaxe |
15.3.2020 |
87 |
Cerqueira Mella |
Carla |
***9358** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
88 |
Chamosa da Casa |
Antía |
***6518** |
Atletismo |
11.10.2020 |
89 |
Chamosa Dacasa |
Daniel |
***6518** |
Atletismo |
15.3.2020 |
90 |
Cid Masid |
Alejandro |
***4778** |
Ximnasia |
29.8.2019 |
91 |
Colmenares Díaz |
Miguel Ángel |
***3877** |
Tiro olímpico |
11.10.2020 |
92 |
Comesaña Blanco |
Raquel |
***7386** |
Remo |
29.8.2019 |
93 |
Conde Romero |
Rodrigo |
***1016** |
Remo |
27.9.2021 |
94 |
Conde Santos |
Javier |
***8639** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
95 |
Cons Gestido |
Águeda Beatriz |
***2113** |
Natación |
15.3.2020 |
96 |
Corrales Ferreiroa |
Daniel |
***6720** |
Taekwondo |
5.4.2022 |
97 |
Cortegoso Lima |
Sara |
***5895** |
Taekwondo |
23.7.2021 |
98 |
Couceiro Rega |
Ángel |
***0040** |
Salvamento e socorrismo |
15.3.2020 |
99 |
Cuba Vázquez |
José |
***4686** |
Loita e D.A. |
14.3.2021 |
100 |
Da Costa Piñeiro |
Raquel |
***9683** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
101 |
Dacosta Santomé |
Diego |
***1738** |
Piragüismo |
23.7.2021 |
102 |
Dapena García |
Aintzane |
***5902** |
Ximnasia |
5.4.2022 |
103 |
Dapena González |
Pablo |
***1195** |
Tríatlon e péntatlon moderno |
23.7.2021 |
104 |
Davite Aguiar |
David |
***5111** |
Tiro olímpico |
5.4.2022 |
105 |
De Haz Uraurgui |
Jaime |
***8968** |
Remo |
29.8.2019 |
106 |
De la Fuente Fiaño |
Ane |
***6139** |
Natación |
14.3.2021 |
107 |
De la Muela Ploegstra |
Ana María |
***3954** |
Karate e D.A. |
11.10.2020 |
108 |
De la Puente Riobó |
Martín |
***8661** |
Tenis cadeira rodas |
23.7.2021 |
109 |
De Valdés Álvarez |
María |
***3120** |
Natación |
5.4.2022 |
110 |
Delgado Curbelo |
Sebastián |
***3910** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
111 |
Díaz Orosa |
Roberto |
***8367** |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
112 |
Díaz Pérez |
Adrián |
***4577** |
Automobilismo |
15.3.2020 |
113 |
Diéguez Buceta |
Aarón |
***6323** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
114 |
Diz Cao |
Isabel |
***6611** |
Orientación |
14.3.2021 |
115 |
Domínguez Fernández |
Marta |
***8827** |
Squash |
23.7.2021 |
116 |
Domínguez Martín |
Noel |
***0271** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
117 |
Domuro Arias |
Lucas |
***6451** |
Ximnasia |
14.3.2021 |
118 |
Dono Arias |
Nicolás |
***2930** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
119 |
Dosil Gago |
Ana |
***2562** |
Taekwondo |
23.7.2021 |
120 |
Durán Escaneo |
Daniel |
***1481** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
121 |
Echegoyen Domínguez |
Támara |
***8364** |
Vela |
5.4.2022 |
122 |
Escariz Mella |
Carmen |
***9330** |
Atletismo |
15.3.2020 |
123 |
Feijoo Alberte |
Iván |
***9904** |
Ciclismo |
15.3.2020 |
124 |
Feijoó Pérez |
Lara |
***0976** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
125 |
Felpeto Rodríguez |
Beatriz |
***2537** |
Taekwondo |
23.7.2021 |
126 |
Fernández Araico |
Amanda |
***4561** |
Salvamento e socorrismo |
5.4.2022 |
127 |
Fernández Bouza |
David |
***2106** |
Vela |
11.10.2020 |
128 |
Fernández de la Iglesia |
Anxo |
***0154** |
Taekwondo |
28.7.2019 |
129 |
Fernández Freire |
Iván |
***4659** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
130 |
Fernández García |
Rubén |
***9880** |
Motociclismo |
5.4.2022 |
131 |
Fernández García |
Tania |
***5605** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
132 |
Fernández López |
Saleta |
***7692** |
Atletismo |
14.3.2021 |
133 |
Fernández Pereira |
Luis |
***8276** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
134 |
Fernández Ramos |
Raúl |
***3118** |
Patinaxe |
11.10.2020 |
135 |
Fernández Rey |
José |
***4117** |
Taekwondo |
14.3.2021 |
136 |
Fernández Rivera |
Alejandro |
***8359** |
Atletismo |
28.7.2019 |
137 |
Fernández Rodríguez |
Eva |
***2556** |
Halterofilia |
23.7.2021 |
138 |
Fernández Sánchez |
Diego |
***7796** |
Orientación |
14.3.2021 |
139 |
Ferreira Colmanero |
José Manuel |
***2774** |
Judo e D.A. |
29.8.2019 |
140 |
Ferrer Fernández |
David |
***2200** |
Salvamento e socorrismo |
5.4.2022 |
141 |
Ferro Dios |
Ramón |
***7268** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
142 |
Fontán Señoráns |
Manuel |
***0224** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
143 |
Fraga Regueiro |
Ángel |
***3518** |
Salvamento e socorrismo |
5.4.2022 |
144 |
Freije Torneiro |
Martín |
***8494** |
Tiro olímpico |
14.3.2021 |
145 |
Frieiro Carril |
Carla |
***2882** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
146 |
Gago Codesal |
Juan |
***3238** |
Halterofilia |
14.3.2021 |
147 |
Gago Troitiño |
Ezequiel |
***7969** |
Judo e D.A. |
29.8.2019 |
148 |
Galán Cambón |
Denis |
***8993** |
Atletismo |
15.3.2020 |
149 |
Galarza Oloya |
Geraldine |
***7484** |
Halterofilia |
15.3.2020 |
150 |
García Álvarez |
Gabriel |
***6812** |
Taekwondo |
15.3.2020 |
151 |
García Escudero |
Juan |
***1984** |
Tiro olímpico |
14.3.2021 |
152 |
García Fernández |
Jacobo |
***1507** |
Actividades subacuáticas |
23.7.2021 |
153 |
García García |
Pablo |
***2748** |
Karate |
5.4.2022 |
154 |
García García |
Pablo |
***8196** |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
155 |
García García |
Ángel |
***6945** |
Orientación |
5.4.2022 |
156 |
García García |
Jacobo |
***9848** |
Vela |
5.4.2022 |
157 |
García Janeiro |
Guillermo |
***8021** |
Ciclismo |
14.3.2021 |
158 |
García Llorca |
Marta |
***7506** |
Golf |
23.7.2021 |
159 |
García Naveiro |
Laura |
***6087** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
160 |
García Naveiro |
Natalia |
***6086** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
161 |
García Neira |
Xoel |
***9250** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
162 |
García Otero |
Carolina |
***7884** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
163 |
García Sarita |
Carlos Yobani |
***1616** |
Loita e D.A. |
15.3.2020 |
164 |
García Suárez |
Noelia |
***0429** |
Halterofilia |
26.7.2020 |
165 |
García Suárez |
Sara |
***0093** |
Taekwondo |
26.7.2020 |
166 |
García Suárez |
María Isabel |
***8011** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
167 |
Garrido Barbosa |
Manuel |
***7593** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
168 |
Garrido Brun |
Jacobo |
***8839** |
Deporte adaptado |
5.4.2022 |
169 |
Germade Barreiro |
Rodrigo |
***1282** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
170 |
Golán Santín |
Borja |
***2923** |
Squash |
5.4.2022 |
171 |
Gómez Anido |
Valeria |
***5758** |
Salvamento e socorrismo |
5.4.2022 |
172 |
Gómez Costas |
Irene |
***9033** |
Atletismo |
5.4.2022 |
173 |
Gómez Eiras |
Diego |
***8903** |
Tiro olímpico |
14.3.2021 |
174 |
Gómez Mesías |
Alba |
***1701** |
Natación |
26.7.2020 |
175 |
Gonçalves |
Jesús Antonio |
***7032** |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
176 |
González Brey |
Roberto |
***6061** |
Tiro olímpico |
14.3.2021 |
177 |
González Carrera |
Samuel |
***1896** |
Ciclismo |
11.10.2020 |
178 |
González Dios |
Jaime Alejandro |
***6461** |
Kickboxing |
29.8.2019 |
179 |
González Diz |
Aarón |
***1026** |
Boxeo |
14.3.2021 |
180 |
González Esteban |
María Paloma |
***7229** |
Vela |
5.4.2022 |
181 |
González Estebán |
Paula Cristina |
***4324** |
Vela |
11.10.2020 |
182 |
González García |
Javier |
***1749** |
Taekwondo |
14.3.2021 |
183 |
González García |
Andrea |
***0325** |
Atletismo |
5.4.2022 |
184 |
González García |
David |
***4772** |
Natación |
5.4.2022 |
185 |
González Novoa |
María |
***9565** |
Taekwondo |
27.9.2021 |
186 |
González Surribas |
Cintia |
***5901** |
Kickboxing |
29.8.2019 |
187 |
González Vázquez |
Manuel |
***5967** |
Halterofilia |
23.7.2021 |
188 |
Goyanes García |
Paula |
***6958** |
Natación |
28.7.2019 |
189 |
Goyanes García |
Carla |
***6958** |
Natación |
5.4.2022 |
190 |
Graña Alonso |
Pablo |
***0954** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
191 |
Graña Blanco |
Óscar |
***4163** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
192 |
Guerrero Manso |
Sara |
***2629** |
Tríatlon e péntatlon moderno |
5.4.2022 |
193 |
Guisasola González |
Ignacio |
***7829** |
Surf |
14.3.2021 |
194 |
Gundín Pérez |
Isabel |
***2689** |
Surf |
29.8.2019 |
195 |
Hernández García |
Carlota |
***6816** |
Vela |
28.7.2019 |
196 |
Iglesias de la Torre |
Felipe |
***9008** |
Judo e D. A. |
5.4.2022 |
197 |
Iglesias de Salvador |
Nadia |
***9353** |
Patinaxe |
11.10.2020 |
198 |
Iglesias Fernández |
Marta |
***6713** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
199 |
Iglesias Garnelo |
Paula |
***0652** |
Atletismo |
14.3.2021 |
200 |
Iglesias Mosquera |
David Isaac |
***6903** |
Tiro olímpico |
5.4.2022 |
201 |
Iglesias Rial |
Martín |
***1041** |
Kickboxing |
15.3.2020 |
202 |
Izquierdo Ferreiro |
Iago |
***9008** |
Remo |
29.8.2019 |
203 |
Jacome Couto |
Antía |
***8184** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
204 |
Jiménez dos Santos |
Adrián |
***9566** |
Taekwondo |
29.8.2019 |
205 |
Lafuente Peláez |
María |
***1517** |
Surf |
5.4.2022 |
206 |
Lages Brión |
Alexandre |
***9582** |
Natación |
5.4.2022 |
207 |
Lalín Canda |
Noelia |
***6058** |
Loita e D.A. |
14.3.2021 |
208 |
Lameiro Rodríguez |
Ainhoa |
***8563** |
Piragüismo |
27.9.2021 |
209 |
Lariño Nieto |
David |
***7344** |
Xadrez |
23.7.2021 |
210 |
Lasarte Fernández |
Irene |
***2282** |
Salvamento e socorrismo |
23.7.2021 |
211 |
Laurijssen Busto |
Rebecca |
***9155** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
212 |
Leirós Alonso de Velasco |
Alfonso |
***4934** |
Vela |
11.10.2020 |
213 |
Leirós Alonso de Velasco |
Jaime |
***7374** |
Vela |
26.7.2020 |
214 |
Lema Soto |
José Antonio |
***2594** |
Tiro olímpico |
23.7.2021 |
215 |
Liste Viaño |
Martín |
***0784** |
Halterofilia |
23.7.2021 |
216 |
Llamedo Álvarez |
Emilio |
***6479** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
217 |
Llovo Frade |
Andrea |
***6701** |
Patinaxe |
14.3.2021 |
218 |
López Fernández |
Yago |
***3923** |
Loita e D.A. |
14.3.2021 |
219 |
López Iglesias |
Elian Numa |
***1028** |
Atletismo |
23.7.2021 |
220 |
López Iglesias |
Roberto |
***1486** |
Montañismo |
5.4.2022 |
221 |
López López |
Sara |
***0611** |
Atletismo |
23.7.2021 |
222 |
López Marra |
Iago |
***7055** |
Vela |
5.4.2022 |
223 |
López Riobó |
Sabela |
***1184** |
Taekwondo |
15.3.2020 |
224 |
Lorenzo de Amorín |
Yeray Daniel |
***9825** |
Motonáutica |
5.4.2022 |
225 |
Lorenzo Román |
Jorge |
***1899** |
Vela |
5.4.2022 |
226 |
Losada García |
Alejandro |
***9575** |
Taekwondo |
26.7.2020 |
227 |
Losada Rodríguez |
Alejandro |
***9904** |
Taekwondo |
23.7.2021 |
228 |
Loureiro López |
Alberto |
***9758** |
Boxeo |
15.3.2020 |
229 |
Lumbreras de Lara |
Laura |
***1716** |
Esgrima |
5.4.2022 |
230 |
Magdalena Filgueiras |
Lucía |
***2123** |
Halterofilia |
15.3.2020 |
231 |
Manso Fraga |
Tomás |
***1704** |
Natación |
15.3.2020 |
232 |
Maquieira Piñeiro |
David |
***7794** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
233 |
Marín Durán |
Covadonga |
*** 386** |
Billar |
26.7.2020 |
234 |
Mariño Blanco |
María Jesús |
***1944** |
Esgrima |
11.10.2020 |
235 |
Martín Campos |
Bruno |
***3584** |
Surf |
27.9.2021 |
236 |
Martínez Pachón |
Gabriel |
***5849** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
237 |
Martínez Quiroga |
Miguel |
***5358** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
238 |
Martínez Santiago |
Irene |
***5022** |
Halterofilia |
23.7.2021 |
239 |
Maseda Dorado |
Ivo |
***6166** |
Atletismo |
15.3.2020 |
240 |
Meaños Asensi |
Raquel |
***3464** |
Atletismo |
14.3.2021 |
241 |
Meilán Fernández |
Samuel |
***8104** |
Taekwondo |
23.7.2021 |
242 |
Mendes Andrade |
Estefanía |
***6415** |
Boxeo |
15.3.2020 |
243 |
Mieres García |
Malena |
***4142** |
Fútbol |
5.4.2022 |
244 |
Miguéns González |
José Luis |
***8631** |
Deportes de inverno |
11.10.2020 |
245 |
Míguez González |
Marcos |
***3442** |
Vela |
14.3.2021 |
246 |
Míguez Neiro |
María |
***2612** |
Ximnasia |
14.3.2021 |
247 |
Millán Rodríguez |
Rubén |
***7413** |
Piragüismo |
27.9.2021 |
248 |
Miras Lago |
José Ramón |
***4713** |
Boxeo |
15.3.2020 |
249 |
Monasterio Portela |
Ramón |
***8169** |
Loita e D.A. |
23.7.2021 |
250 |
Monteagudo Leal |
Jonathan |
***1097** |
Tríatlon e péntatlon moderno |
23.7.2021 |
251 |
Montero Gómez |
Joaquín |
***1779** |
Remo |
23.7.2021 |
252 |
Moreira Alonso |
Adrián |
***9424** |
Orientación |
5.4.2022 |
253 |
Moreno Casares |
Santiago |
***9122** |
Vela |
15.3.2020 |
254 |
Morisón Rey |
Camila Aldana |
***6426** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
255 |
Mosquera Jove |
Carla |
***0331** |
Judo e D.A. |
15.3.2020 |
256 |
Mucientes Sisto |
Tomás |
***1807** |
Judo e D.A. |
29.8.2019 |
257 |
Muíños Mirás |
Antón |
***3964** |
Automobilismo |
15.3.2020 |
258 |
Muñoz Fole |
Pedro |
***8840** |
Karate e D.A. |
26.7.2020 |
259 |
Navarrete Santana |
Ester |
***9376** |
Atletismo |
5.4.2022 |
260 |
Naveiro Parada |
Elena del Mar |
***6160** |
Piragüismo (discapacitados) paracanoe |
29.8.2019 |
261 |
Nieves Campello |
Gustavo |
***5249** |
Atletismo (discapacitados) |
15.3.2020 |
262 |
Nobre Oliveira |
Pedro Henrique |
***5965** |
Kickboxing |
14.3.2021 |
263 |
Novas Bonet |
David |
***1365** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
264 |
Okutu Kouletio |
Jean Marie |
***6026** |
Atletismo |
14.3.2021 |
265 |
Oliveras Argibay |
Marina |
***1641** |
Patinaxe |
5.4.2022 |
266 |
Ordoñez Muñiz |
Fátima |
***9760** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
267 |
Ortiz Benito |
Arlet |
***9457** |
Taekwondo |
26.7.2020 |
268 |
Osorio López |
Pedro |
***2184** |
Atletismo |
14.3.2021 |
269 |
Otero Míguez |
Diego |
***9396** |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
270 |
Outón Méndez |
Lara |
***9421** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
271 |
Pacheco Rodríguez |
Pablo |
***7759** |
Orientación |
14.3.2021 |
272 |
Pais Rodríguez |
Andrea |
***1596** |
Atletismo |
26.7.2020 |
273 |
Pajón Piñeiro |
José Manuel |
***0522** |
Tiro olímpico |
14.3.2021 |
274 |
Palmás Reguera |
Antonio |
***0736** |
Piragüismo |
26.7.2020 |
275 |
Palomanes Martínez |
José Alfonso |
***9451** |
Atletismo |
14.3.2021 |
276 |
Pampín Blanco |
Nerea |
***0095** |
Loita e D.A. |
28.7.2019 |
277 |
Parada Martínez |
Manuel |
***8812** |
Taekwondo |
11.10.2020 |
278 |
Parada Novo |
Iván |
***3655** |
Karate e D.A. |
11.10.2020 |
279 |
Parada Santos |
Lidia |
***8483** |
Atletismo |
5.4.2022 |
280 |
Pardo Galdo |
José Ramón |
***6695** |
Vela |
5.4.2022 |
281 |
Pasabant Quintián |
Mikel |
***4667** |
Vela |
5.4.2022 |
282 |
Patiño Pombal |
Pablo |
***1261** |
Taekwondo |
5.4.2022 |
283 |
Paz Gago |
Fátima |
***3720** |
Orientación |
14.3.2021 |
284 |
Paz Romero |
Manuel |
***3399** |
Taekwondo |
27.9.2021 |
285 |
Paz Sobreira |
Diego |
***8512** |
Tríatlon e péntatlon moderno |
28.7.2019 |
286 |
Peleteiro Brión |
Ana |
***8817** |
Atletismo |
15.3.2020 |
287 |
Pena Manso |
Iñaki |
***5837** |
Tríatlon e péntatlon moderno |
28.7.2019 |
288 |
Pereira Daponte |
Solange Andreia |
***9426** |
Atletismo |
5.4.2022 |
289 |
Pérez Alcalde |
Elena |
***2473** |
Taekwondo |
23.7.2021 |
290 |
Pérez Aragunde |
María |
***0265** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
291 |
Pérez Araujo |
María |
***1261** |
Baloncesto |
27.9.2021 |
292 |
Pérez Bugarín |
Uxía |
***0938** |
Atletismo |
15.3.2020 |
293 |
Pérez Carrera |
Francisco |
***4654** |
Deporte adaptado |
23.7.2021 |
294 |
Pérez Coya |
Carla |
***8355** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
295 |
Pérez Morales |
Daniel |
***8387** |
Ximnasia |
11.10.2020 |
296 |
Pérez Moreno |
Sergio |
***9528** |
Remo |
28.7.2019 |
297 |
Pérez Parada |
Juan Manuel |
***8272** |
Karate e D.A. |
11.10.2020 |
298 |
Pérez Parrado |
Alma María |
***9713** |
Taekwondo |
23.7.2021 |
299 |
Pérez Rial |
Carlos |
***3726** |
Piragüismo |
11.10.2020 |
300 |
Pérez Touriño |
Lidia |
***8072** |
Loita e D.A. |
14.3.2021 |
301 |
Pintor Bouzas |
José Antonio |
***0117** |
Automobilismo |
27.9.2021 |
302 |
Pinzón Morales |
Janiel Karyn |
***0015** |
Halterofilia |
15.3.2020 |
303 |
Piña Esteves |
Leticia |
***7864** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
304 |
Piña Esteves |
Diego |
***7704** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
305 |
Piñeiro Devesa |
Lúa María |
***8563** |
Taekwondo |
15.3.2020 |
306 |
Piñeiro Pérez |
Óscar |
***6702** |
Deportes de inverno |
5.4.2022 |
307 |
Piroscia Penado |
Darío |
***2855** |
Tiro olímpico |
5.4.2022 |
308 |
Pombal Martínez |
Marta |
***9418** |
Balonmán |
26.7.2020 |
309 |
Portela Diéguez |
Álvaro |
***8621** |
Taekwondo |
27.9.2021 |
310 |
Portela Rivas |
María Teresa |
***1670** |
Piragüismo |
29.8.2019 |
311 |
Porto Lareo |
José Enrique |
***9802** |
Ciclismo |
15.3.2020 |
312 |
Prada Fernández |
David |
***7618** |
Remo |
29.8.2019 |
313 |
Prego Menor |
Gerardo Alejandro |
***8925** |
Vela |
5.4.2022 |
314 |
Priego Martos |
Aitor |
***9730** |
Taekwondo |
27.9.2021 |
315 |
Rábano Blanco |
Nuria |
***5970** |
Fútbol |
23.7.2021 |
316 |
Ramos Suárez |
Ricardo |
***9119** |
Karate e D.A. |
26.7.2020 |
317 |
Ramos Maneiro |
Diego |
***1123** |
Hípica |
5.4.2022 |
318 |
Rascado Ríos |
Fernando |
***5436** |
Taekwondo |
15.3.2020 |
319 |
Represa Pérez |
Mireya |
***6462** |
Xadrez |
5.4.2022 |
320 |
Requejo Santos |
José Antonio |
***7997** |
Atletismo |
14.3.2021 |
321 |
Río González |
Martiño |
***8263** |
Boxeo |
14.3.2021 |
322 |
Ripoll González |
Antoni |
***3753** |
Vela |
5.4.2022 |
323 |
Rivas Iglesias |
Iria |
***9459** |
Atletismo |
14.3.2021 |
324 |
Rochez Márquez |
Óscar Efraim |
***7374** |
Boxeo |
5.4.2022 |
325 |
Rodríguez González |
Guillermo Javier |
***2843** |
Tiro con arco |
5.4.2022 |
326 |
Rodríguez Carballo |
Lucía |
***2932** |
Judo e D.A. |
23.7.2021 |
327 |
Rodríguez de Jesús Torres |
Miguel |
***6479** |
Vela |
11.10.2020 |
328 |
Rodríguez Fernández |
Manuel Jesús |
***8838** |
Taekwondo |
26.7.2020 |
329 |
Rodríguez Fidalgo |
Cristóbal |
***8464** |
Tríatlon e péntatlon moderno |
14.3.2021 |
330 |
Rodríguez Gacio |
Susana |
***3716** |
Tríatlon e péntatlon moderno |
5.4.2022 |
331 |
Rodríguez Garaboa |
Martín |
***0182** |
Patinaxe |
23.7.2021 |
332 |
Rodríguez García |
Cristina |
***1221** |
Loita e D.A. |
23.7.2021 |
333 |
Rodríguez García Paz |
Nicolás |
***6579** |
Vela |
15.3.2020 |
334 |
Rodríguez Huertas |
Roi |
***8146** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
335 |
Rodríguez Iglesias |
Gustavo |
*** 713** |
Tríatlon e Péntatlon Moderno |
14.3.2021 |
336 |
Rodríguez Lechuga |
Roberto |
***7739** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
337 |
Rodríguez León |
Jesús |
***2823** |
Piragüismo |
26.7.2020 |
338 |
Rodríguez Maneiro |
María del Pilar |
***9878** |
Taekwondo |
15.3.2020 |
339 |
Rodríguez Muñoz |
Melania |
***8613** |
Ximnasia |
11.10.2020 |
340 |
Rodríguez Requejo |
Pablo |
***4618** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
341 |
Rodríguez Rodríguez |
Raquel |
***8324** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
342 |
Rodríguez Veloso |
Sebastián |
***0881** |
Deporte adaptado |
11.10.2020 |
343 |
Rodríguez Vicente |
Luis |
***5973** |
Piragüismo |
27.9.2021 |
344 |
Román Sánchez |
Ivanna Carolina |
***1795** |
Atletismo |
11.10.2020 |
345 |
Romero Fraga |
Diego |
***8311** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
346 |
Ropero García |
Mª Teresa |
***7675** |
Billar |
26.7.2020 |
347 |
Rosa Moya |
Alexis |
***9210** |
Judo e D.A. |
29.8.2019 |
348 |
Ruíz Paz |
Sergio |
***3248** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
349 |
Saavedra Reinaldo |
Juan Antonio |
***8152** |
Deporte adaptado |
5.4.2022 |
350 |
Sabarís Vilas |
Antolín |
***6041** |
Tiro olímpico |
14.3.2021 |
351 |
Sainz-Maza Villar |
Adolfo Antonio |
***6097** |
Atletismo |
14.3.2021 |
352 |
Salgado López |
Iván |
***9430** |
Xadrez |
14.3.2021 |
353 |
Salvado Carrillo |
Martín |
***9433** |
Judo e D.A. |
23.7.2021 |
354 |
Sánchez Novelle |
Brais |
***0784** |
Piragüismo |
11.10.2020 |
355 |
Sánchez Sánchez |
José Manuel |
***7143** |
Piragüismo |
27.9.2021 |
356 |
Sánchez Torrecillas |
Borja |
***1219** |
Motociclismo |
14.3.2021 |
357 |
Sande Antón |
Juan |
***9325** |
Surf |
15.3.2020 |
358 |
Sanmartín Carrera |
Alejandro |
***0849** |
Judo e D.A. |
29.8.2019 |
359 |
Santiago Morón |
Inés |
***2126** |
Tríatlon e péntatlon moderno |
28.7.2019 |
360 |
Santomé Pontis |
Gabriele |
***9594** |
Taekwondo |
23.7.2021 |
361 |
Santos Ruiloba |
Antonio Mª |
***9352** |
Ximnasia |
14.3.2021 |
362 |
Santos Veiga |
Xavier |
***6059** |
Karate e D.A. |
14.3.2021 |
363 |
Sieiro Barreiro |
Adrián |
***2033** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
364 |
Silva Pazos |
Unai |
***2154** |
Taekwondo |
23.7.2021 |
365 |
Silva Vieira |
Francisco |
***5012** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
366 |
Soneira Muíño |
Santiago |
***0491** |
Tiro con arco |
5.4.2022 |
367 |
Soto García |
Lucía |
***5963** |
Kickboxing |
29.8.2019 |
368 |
Suárez Alonso |
Ángel |
***9660** |
Ciclismo |
15.3.2020 |
369 |
Suárez Gión |
Rocío |
***2004** |
Boxeo |
15.3.2020 |
370 |
Suárez González |
Alejandra |
***9941** |
Vela |
15.3.2020 |
371 |
Suárez González |
Patricia |
***9941** |
Vela |
15.3.2020 |
372 |
Temprás Corrales |
Gabriel |
***4167** |
Taekwondo |
23.7.2021 |
373 |
Tiebo Pérez |
Rodrigo |
***3628** |
Piragüismo |
14.3.2021 |
374 |
Toimil Fernández |
María Belén |
***1409** |
Atletismo |
5.4.2022 |
375 |
Tomé Sanlés |
Manuel |
***9827** |
Natación |
28.7.2019 |
376 |
Toro Carballo |
Cristian Isaac |
***7940** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
377 |
Toro Prieto-Puga |
Sofía |
***0253** |
Vela |
15.3.2020 |
378 |
Torres Martínez |
Raquel |
***1226** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
379 |
Torres Parada |
José Manuel |
***8753** |
Caza |
23.7.2021 |
380 |
Torres Taboada |
José Ángel |
***8640** |
Caza |
15.3.2020 |
381 |
Touriño Ferreirós |
Mónica |
***6278** |
Deportes de inverno |
15.3.2020 |
382 |
Triana López |
Mauro |
***0784** |
Atletismo |
11.10.2020 |
383 |
Trigo Piñeiro |
Alba |
***2737** |
Vela |
11.10.2020 |
384 |
Vaamonde García |
Eirim |
***8476** |
Taekwondo |
27.9.2021 |
385 |
Vallejo Esperón |
Sergio |
***6660** |
Piragüismo |
15.3.2020 |
386 |
Varela de Fátima |
Elena |
***6274** |
Taekwondo |
27.9.2021 |
387 |
Varela Iglesias |
Ana |
***2247** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
388 |
Varela Penas |
Judit |
***5682** |
Loita e D.A. |
28.7.2019 |
389 |
Vázquez Llenín |
Pedro |
***2704** |
Piragüismo |
5.4.2022 |
390 |
Vázquez Segade |
Andrea |
***2464** |
Piragüismo |
26.7.2020 |
391 |
Vidal Aguin |
Alba |
***4929** |
Taekwondo |
27.9.2021 |
392 |
Vidal Lamas |
Andrea |
***8148** |
Tiro olímpico |
23.7.2021 |
393 |
Vieito Cobián |
Juan |
***6373** |
Vela |
5.4.2022 |
394 |
Vilas Miranda |
Andrea |
***9932** |
Taekwondo |
5.4.2022 |
395 |
Villaverde Campos |
José María |
***7932** |
Salvamento e socorrismo |
5.4.2022 |
396 |
Wizner Pérez-La Fuente |
Martín |
***6643** |
Vela |
14.3.2021 |
397 |
Yáñez Ferreiro |
Aida |
***2429** |
Salvamento e socorrismo |
15.3.2020 |
398 |
Zernov |
Vladislav |
***7742** |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
399 |
Zubizarreta Moya |
Gonzalo |
***6605** |
Surf |
5.4.2022 |