En cumprimento do disposto no artigo 21.4 da Lei 8/1985, do 13 de agosto, de eleccións ao Parlamento de Galicia, en concordancia co artigo 47.1 da Lei orgánica 5/1985, do 19 de xuño, de réxime electoral xeral, e logo de comunicación das xuntas electorais provinciais da Coruña, Lugo, Ourense e Pontevedra, fanse públicas as candidaturas presentadas nas ditas circunscricións para as eleccións ao Parlamento de Galicia, que terán lugar o día 18 de febreiro de 2024.
Santiago de Compostela, 16 de xaneiro de 2024
Diego Calvo Pouso
Vicepresidente primeiro e conselleiro de Presidencia, Xustiza e Deportes
ANEXO
PROVINCIA DA CORUÑA
Dentro do prazo que establecen os artigos 47.1 da Lei orgánica 5/1985, do 19 de xuño, do réxime electoral xeral, e 21.4 da Lei 8/1985, do 13 de agosto, de eleccións ao Parlamento de Galicia, foron presentadas nesta circunscrición electoral da Coruña, ás eleccións ao Parlamento de Galicia convocadas polo Decreto 150/2023, do 25 de decembro (DOG núm. 243, do 26 de decembro), as candidaturas que a seguir se relacionan.
Circunscrición electoral: A Coruña
Candidatura número: 1. PODEMOS GALICIA (PODEMOS-ALIANZA VERDE)
1. Isabel Faraldo Calvo
2. Borja San Ramón Tizón
3. Fernando del Moral Regaldie
4. Elena Pernas Ciudad
5. Francisco de Asís Pardo Senín
6. Belén Angueira Pérez
7. Ledicia Piñeiros Prada
8. Julia Torregrosa Sañudo
9. Xosé Lois García Ferreiro
10. Aitor Neira Villaverde
11. Sara Puga Rey
12. Inmaculada Rojas Díaz
13. Roi Freire Allegue
14. María Pilar Gil Romero
15. Carlos Gustavo Romalde Leal
16. Noelia Pailos Cundíns
17. José Francisco Iglesias Novas
18. María del Carmen Sambade Domínguez
19. Carlos Nogueira Carral
20. Martina Casas Pérez
21. Juan Manuel García Velo
22. Carmen Tudo Rodríguez
23. Francisco Florencio de Cal Pose
24. Sonia María Fernández Carracedo
25. Ignacio Andrés Díaz Rodríguez
Suplentes
1. Elena María Gil Varela
2. Hugo Álvarez Seco
3. José Julio Fernández Castillo
Candidatura número: 2. Partido dos Socialistas de Galicia-PSOE (PSdeG-PSOE)
1. Patricia Iglesias Rey (independente)
2. Julio Ernesto Abalde Alonso
3. Silvia Longueira Castro
4. Aitor Bouza Manso
5. María Montserrat García Chavarría
6. Fabián Canosa Pasantes
7. María Luisa Outeiral Campos
8. Manuel Santiago Pérez
9. María Isabel Gómez Cambón
10. Enrique Astray Otero
11. María Paula Moscoso Varela
12. José Manuel Pantín Morado
13. Jessica Méndez Sánchez
14. Alejandro Antonio García Sousa
15. Sheila Rial Mata
16. Eduardo Astray Viqueira
17. Ana Alvite García
18. Eloy Carbón Rodríguez
19. María Carmen López López
20. Óscar Rial Lago
21. Patricia Vilar Martínez
22. Jesús Fernández Diez
23. Noelia Rivadas López
24. Ángel Luis Rodríguez Bazarra (Pantxo)
25. María Carmen Vila Blanco
Suplentes
1. Cristina Calvo Espasandín
2. Isaac Emmanuel Buergo Almirón
3. María Carmen García Fernández
4. Iván Guardado Porto
5. Rosario Valledor Puente
Candidatura número: 3. SUMAR GALICIA (SUMAR GALICIA)
1. Marta Irene Lois González
2. Paulo Carlos López López
3. Berta Vigil Ortega
4. Juan Manuel Díaz Villoslada
5. Ángel Cabo Benedetti
6. María Dolores Caramés Hermo
7. Jorge Juan Suárez Fernández
8. Carmen Armada Martínez
9. José Luis Piñeiro García
10. Julia Cea Cabanelas
11. Francisco Javier Permuy López
12. Plácido Lizancos Mora
13. Carme Casado Casado
14. Alba Novo Sánchez
15. María Luisa Pasín Mato
16. Alicia Carrera Castaño
17. Luis Víctor Ruiz Rodríguez
18. María del Mar Sobrín Sueiras
19. Adrián Álvarez Rodríguez
20. Aurora Paz Viruet
21. Teresa Vázquez Cuba
22. Pablo Calviño Tato
23. Manuel Seijas Caamaño
24. María Pilar Jiménez Aleixandre
25. Xesús Díaz Díaz
Suplentes
1. María José Rama Insua
2. Alfredo Manuel González López
3. María de la Trinidad Palacios Raposo
4. Juan Francisco Soler Fernández
5. Xosé Henrique Monteagudo Romero
Candidatura número: 4. ESCANOS EN BRANCO (ESCANOS EN BRANCO)
1. Diego Troncoso Casal
2. Martina Taboada Vicos
3. José Manuel Sixto Niebla
4. María Dolores Varela Castro
5. Álvaro de la Cruz Varela
6. María Caamaño Nieves
7. Emilio Cabadas Gonçalves
8. María del Carmen Casal Columna
9. Gabriel Rodríguez González
10. Clara Vidal López
11. Javier Míguez Bello
12. Narciza Eulalia Cevallos Arévalo
13. José Ángel García Vilariño
14. María del Carmen Miramontes Castro
15. Jorge Martínez Caamaño
16. María Luisa Dequidt Herrero
17. Gregorio de Castro Freixo
18. Ainoa Fernández Pampín
19. Xurxo Castro Miramontes
20. Laura Vaamonde Maroño
21. José Puerta Alemán
22. María Rey Garrote
23. Aldán Creo Mariño
24. Dolores María Dans Vidal
25. Jaime Álvarez Vázquez
Candidatura número: 5. PARTIDO POPULAR (PP)
1. Diego Calvo Pouso
2. Paula Prado del Río
3. María Ángeles Vázquez Mejuto
4. Martina Aneiros Barros
5. Borja Verea Fraiz
6. Ethel María Vázquez Mourelle
7. Fabiola García Martínez
8. Miguel Corgos López Prado
9. María Jesús Lorenzana Somoza
10. Gonzalo Trenor López
11. Roberto Rodríguez Martínez
12. Carmen María Pomar Tojo
13. Rubén Lorenzo Gómez
14. Paula Mouzo Mas
15. Cecilia Vázquez Suárez
16. Ángel Rodríguez Conde
17. Pablo Javier Prieto Perille
18. Jesús María Fernández Rosende
19. María Magdalena Pérez Millares
20. María Nazaret Cendán Gayoso
21. Jesús Ángel Picallo Santos
22. Daniel Alejandro Remuiñán Graña
23. David Manuel Neira Sieira
24. Sandra Vilela Riveiro
25. María José Carreira García
Suplentes
1. Rogelio Lema Mougán
2. Noelia Santos Pose
3. Fernando Vilaboy Ledo
Candidatura número: 6. POR UN MUNDO MÁIS XUSTO (PUM+J)
1. Marina Fernández Delgado
2. Daniel Rocha Campos
3. María Teresa Guzmán Aguiar
4. José González Diéguez
5. David Moure Bargo
6. Cristina Crespo Romero
7. David Penedo Rico
8. Rubén Santos Álvarez
9. Lucia Quintela Reino
10. Celso Conde Pérez
11. María Teresa de Vallejo Sancho de Sopranis
12. Francisco Javier Fernández Torrente
13. María Pilar Brocos Fernández
14. José Pérez de Vallejo
15. Iñaki Amilibia Munarriz
16. Andrea Laura Josende Planella
17. Pablo Lorenzo Fernández
18. Tania Cambeiro Sieira
19. Enrique Pérez Almansa
20. Jaime Leirós Alonso de Velasco
21. Beatriz Elena Rodríguez Villaverde
22. José Miguel González Chapón
23. María Socorro Villalba López
24. Roberto Álvarez Pazos
25. José Manuel Quinteiro Crespo
Candidatura número: 7. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)
1. Ana Belén Pontón Mondelo
2. Mercedes Queixas Zas
3. Rosana Pérez Fernández
4. Ramón Tomás Fernández Alfonzo
5. José Daniel Pérez López
6. Iria Carreira Pazos
7. Óscar Ínsua Lema
8. Iria Taibo Corsanego
9. José Manuel Golpe Acuña
10. Saleta Chao Rivas
11. Julio José Conde López
12. Cristina López Sánchez
13. Joám Luís Ferreiro Caramés (Cesio)
14. Carolina Castiñeiras Brandón
15. Primitivo José Pedrosa González
16. Alba López Regueiro
17. Ángel Rial Otero
18. Alejandra Permuy Meizoso
19. Xesús Eladio Seixo Fernández
20. Manuel Antonio Villaverde Rey
21. Carlos Manuel Callón Torres
22. María Agustina Cortés Romero
23. María Elvira Souto Presedo
24. Xesús Miguel de Toro Santos
25. José Luis Rivas Cruz (Mini)
Suplentes
1. María Beatriz Pérez Mosquera
2. José Alberto García Sánchez
3. María Cristina Andrade González
4. Xoán Manuel Fernández Bello
5. Juan Jesús Freire Otero
Candidatura número: 8. VOX (VOX)
1. Manuel Fuentes Lamas
2. Roberto Alberto Antonio García de Villaescusa Collazo
3. Óscar Rodríguez Pino
4. Beatriz Elena García Berenguer
5. María Pilar Santos Pérez
6. José Francisco Manso Bernárdez
7. María Victoria Salguero Hernández
8. Abel Ángel García López
9. Manuela Martínez Souto
10. María Catalina Ces Casais
11. Manuel Javier Sánchez Fernández
12. Enrique Estella Ledo
13. Elena María Gómez Senra
14. María Fátima Veiga Freire
15. Jesús de la Iglesia Barrientos
16. María Elena Fernández Gómez
17. Ramiro Juan Dulanto Lojo
18. Manuel Gómez Eiroa
19. Mónica Suquía Altolaguirre
20. Adriana Novo Rey
21. José Manuel Recarey González
22. María Luz Piñeiro Prieto
23. Juan Manuel García González
24. María Carmen Beatriz Campillo Veiga
25. Ángel Gabriel Mouro Figueiras
Suplentes
1. María Isabel Castro Sierra
2. Pedro Luengo Verdura
3. Alejandra Alcalde García
4. Francisco Casteleiro Carro
5. Irene del Pozo García
Candidatura número: 9. PARTIDO ANIMALISTA CON EL MEDIO AMBIENTE (PACMA)
1. Manuela García López
2. Adrián Abuin Pose
3. Ana Julia Martínez Fariña
4. Belén Placer García
5. Julián Jarauta Planillo
6. Raquel Freiría Mato
7. Margarita Pascal Misti
8. María Jesús Quiroga Rubiales
9. Adrián Fariña Ruanova
10. Victor Estráviz García
11. Isabel Barral Domínguez
12. Matilde Salazar Pérez
13. María Pérez Boutureira
14. Francisco Javier Vázquez Blanco
15. Manuel Antonio Genaro Rodríguez Veira
16. Covadonga Fernández Herrera
17. Iria Mercedes Torrado Muñiz
18. Paz Sancosmed Bello
19. Ignacio Pérez Gallent
20. Alberto Díaz Bocelo
21. Ángela María Granero Sanmartín
22. Alexandra Díaz Recio
23. Cristina López García
24. Breogan González Pico
25. José Antonio González Álvarez
Suplentes
1. Rocío Cano Sánchez-Bermejo
2. Eric García Mosquera
3. Carmen Hernández Meincke
Candidatura número: 10. ESPAZO COMÚN GALEGUISTA (ECG)
1. Luisa Feijoo Montero (ESPAZO COMÚN)
2. José Juan Santos Iglesias (UNIDADE LOCAL)
3. María Jesús Veiga Hortas (ESPAZO COMÚN)
4. Francisco Javier González Trillo (ESPAZO COMÚN)
5. Ana María Pose Charlín (UNIDADE LOCAL)
6. José María Artiaga Díaz (COALICIÓN GALEGA)
7. Teresa Castro Rodríguez (ESPAZO COMÚN)
8. Manuel Lamas Cerqueiro (ESPAZO COMÚN)
9. María Adán Vázquez (ESPAZO COMÚN)
10. Francisco Javier Lamas Ferreiro (ESPAZO COMÚN)
11. Salomé Castro Ferreiro (ESPAZO COMÚN)
12. Francisco Germán Tuñas Rodríguez (UNIDADE LOCAL)
13. María Carmen Mayo Fernández (UNIDADE LOCAL)
14. Juan Manuel Martínez Insua (ESPAZO COMÚN)
15. Juan Carlos Casas Cambón (UNIDADE LOCAL)
16. Yolanda Teijeiro Blanco (ESPAZO COMÚN)
17. Mercedes López Mata (ESPAZO COMÚN)
18. Carlos Sastre Sánchez (ESPAZO COMÚN)
19. Raúl Moreno Pradana (UNIDADE LOCAL)
20. Rubén Reboleiro Mariño (UNIDADE LOCAL)
21. María Jesús Barbeito Suárez (UNIDADE LOCAL)
22. José Antonio Ucha Velo (ESPAZO COMÚN)
23. Romina Guerra Maldonado (UNIDADE LOCAL)
24. Rafael Castro Duro (ESPAZO COMÚN)
25. Marcos Seijo Dasilva (UNIDADE LOCAL)
PROVINCIA DE LUGO
Dentro do prazo que establecen os artigos 47.1 da Lei orgánica 5/1985, do 19 de xuño, do réxime electoral xeral, e 21.4 da Lei 8/1985, do 13 de agosto, de eleccións ao Parlamento de Galicia, foron presentadas nesta circunscrición electoral de Lugo, ás eleccións ao Parlamento de Galicia convocadas polo Decreto 150/2023, do 25 de decembro (DOG núm. 243, do 26 de decembro), as candidaturas que a seguir se relacionan:
Circunscrición electoral: Lugo
Candidatura número: 1. PARTIDO ANIMALISTA CONTRA O MALTRATO ANIMAL (PACMA)
1. Consuelo Pereiro Fernández
2. Omar Moruiño Real
3. Irma Fitó Egea
4. Patricia Fernández Virgós
5. Jose Francisco Vázquez Brañas
6. María Begoña Pais Riveiro
7. Luis Miguel González Seijas
8. Almudena Santos González
9. Jésica Pasantes Vázquez
10. Miguel Lago López
11. María del Pilar Grandal Azpeitia
12. Sandra María Souto Álvarez
13. Alberto David Pérez Baldomir
14. Sergio Villaverde Alfonso
Suplentes
1. María Díaz-Rincón Tiessen
2. José María González Martín
3. Montserrat María García Valls
Candidatura número: 2. PODEMOS GALICIA (PODEMOS-ALIANZA VERDE)
1. Ximena Cheda Tuya
2. Fernando Otero Bello
3. Carla Varela Porto
4. Francisco Farias Hernández
5. Myriam del Carmen Lira Kornfeld
6. José Luis Basulto Ruíz
7. Maria del Carmen Galvan González
8. Aitor Aceiro Vales
9. Maria Angeles Gayoso Fraga
10. Carlos Castro Castro
11. Sandra Graña Moreno
12. Óscar López Corral
13. Andrea Farias Asegurado
14. Orencio Orosa García
Suplentes
1. Xosé Méndez Torres
Candidatura número: 3. Partido dos Socialistas de Galicia-PSOE (PSdeG-PSOE)
1. José Ramón Gómez Besteiro
2. Lara Méndez López
3. Mayra García Bermúdez
4. Miguel Tomé López
5. Teresa Fernández Pérez
6. Jaime Losada Sobrado
7. Elena Cordero Becerra
8. Manuel Eduardo Fernández Varela
9. Catalina Fernández Méndez
10. Roberto Castro González
11. Marina Ramudo Graña
12. Miguel Ángel Vilar Rivas
13. Silvia Rodríguez Díaz
14. Jorge Val Díaz
Suplentes
1. Miguel Ángel Crende López
2. Olimpia López Rodríguez
3. Pablo Núñez González
4. Ana Mª Hortas Alonso
5. Miguel Caloto Conde
Candidatura número: 4. IZQUIERDA POR ALMERÍA (IPAL)
1. Juan Andres Ruiz López
2. Serafín Maldonado García
3. Andrea María Martínez Mondejar
4. María Rosa Cano Jimenez
5. Jesús Cáceres Torres
6. Angeles MarÍa Criado Crespo
7. José Molina Carrillo
8. María del Carmen Fernández Castillo
9. Isabel María Sánchez Rodríguez
10. Juan Martínez Asensio
11. Adrian Corral Castillo
12. Belen Granero Gimenez
13. Salvador López González
14. Diego Miguel Piñero Hernández
Suplentes
1. Jose Manuel López Fernández
2. Ana Isabel Cano Jimenez
3. Antonio Reche Fernández
4. Cristina Saez Algarte
Candidatura número: 5. POR UN MUNDO MÁIS XUSTO (PUM+J)
1. Roger Adolfo Calabuig Hernández
2. Priscila Navarret Rodríguez
3. Gerardo Fernando Castedo Balbuena
4. María Teresa Bugallo Castiñeiras
5. Manuel Pérez Castro
6. Nuria Villabona Río
7. Juan Luis Fernández Rodríguez
8. Leticia López Cancelo
9. Manuel Alejandro Garrido Reboredo
10. Rafael Veiga de Diego
11. María Ángeles Aurora Sáenz Diez
12. Gerardo Silva López
13. María Mar Martínez Lacaci Valderrábanos
14. José Manuel Real Fernández
Candidatura número: 6. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)
1. Olalla Rodil Fernández
2. Daniel Castro García
3. Montserrat Valcarcel Armesto (Independente)
4. Iago Suárez Fernández
5. Iria Cotelo Cociña
6. Martín Gómez Souto
7. Pilar Vázquez Sánchez
8. Alejandro Varela Rubín
9. Beatriz Cedrón Vilar
10. Eloi Cabanas Ramos
11. Rosa Ana Prieto Florines
12. Mario Outeiro Iglesias
13. Alejandra Fernández Cillero
14. Miguel Gómez Fraga
Suplentes
1. Bernardo Valdês Paços
2. Wanesa Gómez Lourido
3. Manuel Luaces Fernández
4. María Dolores López Cayón
5. Xosé Manuel Becerra Pardo
Candidatura número: 7. SUMAR GALICIA (SUMAR GALICIA)
1. José Antonio Rodríguez Añón
2. Diego López Dapena
3. María Teresa Rodríguez Chao
4. José Manuel Díaz Grandío
5. María Jesús Rodríguez Rodríguez
6. María del Carmen López García
7. Olga María López López
8. Xoan Trigo González
9. Nieves Pérez Rodríguez
10. Noel Dopazo Vázquez
11. María Isabel Sánchez Corral
12. Roberto Vicente Yáñez Frieiro
13. Guillermo Aijón Barreiro
14. María de los Reyes Rodríguez Pérez
Suplentes
1. Lucía Eres Rigueira
2. Libertad Fraga Grueiro
3. Xaquín López Gómez
4. Manuel Lago Berdeal
5. Isabel Fraga Grueiro
Candidatura número: 8. VOX (VOX)
1. Sonia María Teijeiro Pérez
2. Jorge Juan Núñez Díaz
3. Noelia Rabanal González
4. Miguel Rey Batan
5. Félix Cienfuegos Rivas
6. Ángel Francisco Lamela Fouz
7. Elisa Victoria Navarro Álvarez
8. Verónica Pena Gómez
9. Verónica Arroyo López
10. Rubén Graña Fernández
11. Ramiro López López
12. María José González Antolín
13. Ana Belén Rego Sampedro
14. Jacobo Gayoso Rodríguez
Candidatura número: 9. ESPAZO COMÚN GALEGUISTA (ECG)
1. Castor López Gavín (GALICIA SEMPRE)
2. Nuria Mera Balboa (GALICIA SEMPRE)
3. Pablo Corbelle González (GALICIA SEMPRE)
4. Tamara Simón Herrero (GALICIA SEMPRE)
5. Saul Sánchez Fraile (Independente)
6. Marta López Abeledo (GALICIA SEMPRE)
7. Manuel Martínez Rodríguez (GALICIA SEMPRE)
8. Carmen Río Mourín (GALICIA SEMPRE)
9. María Dolores Muñiz Cabanas (GALICIA SEMPRE)
10. Jordi Blengua Penedo (Independente)
11. Uxía Núñez Porto (GALICIA SEMPRE)
12. Julia Fernández Prados (GALICIA SEMPRE)
13. Jose Manuel Núñez Herrero (GALICIA SEMPRE)
14. Patricia Ferreiro Rodríguez (COMPROMISO POR GALICIA)
Suplentes
1. Ana María Pereiro Mourelo (GALICIA SEMPRE)
Candidatura número: 10. PARTIDO POPULAR DE GALICIA (PP)
1. María Elena Candia López
2. Javier Arias Fouz
3. Alfonso Villares Bermúdez
4. Cristina Sanz Arias
5. José Manuel Mato Díaz
6. Raquel Arias Rodríguez
7. José Manuel Balseiro Orol
8. Enrique Barreiro Sánchez
9. María Encarnación Amigo Díaz
10. Nicole Grueira Fernández
11. Katherinie Varela Fernández
12. José Luís Novo Teijeiro
13. María Alicia López Rodríguez
14. Pablo Figueiras Reguera
Suplentes
1. Aurora Aida Goas Castro
2. José Fernández Carrete
3. Miguel Ángel Fernández González
4. Saray Ventura Fernández
5. Verónica Soto Piñeiroa
Candidatura número: 11. ESCANOS EN BRANCO (ESCANOS EN BRANCO)
1. Miriam Fernández Gómez (Independente)
2. Cesar Fernández Viqueira (Independente)
3. Irene Lamela o Campo (Independente)
4. Javier Romay Fernández (Independente)
5. María del Mar Viso Fernández (Independente)
6. Jose Julio Fernández (Independente)
7. Esperanza Gómez López (Independente)
8. Jorge Pérez Polin (Independente)
9. Lara Abelleira Yañez (Independente)
10. Adrián Lage Blanco (Independente)
11. Estrella García Pardo (Independente)
12. Pablo Lage Blanco (Independente)
13. Ana María Pérez Gay (Independente)
14. Juan Julio Carballeira Villares (Independente)
PROVINCIA DE OURENSE
Dentro do prazo que establecen os artigos 47.1 da Lei orgánica 5/1985, do 19 de xuño, do réxime electoral xeral, e 21.4 da Lei 8/1985, do 13 de agosto, de eleccións ao Parlamento de Galicia, foron presentadas nesta circunscrición electoral de Ourense, ás eleccións ao Parlamento de Galicia convocadas polo Decreto 150/2023, do 25 de decembro (DOG núm. 243, do 26 de decembro), as candidaturas que a seguir se relacionan:
Circunscrición electoral: Ourense
Candidatura número: 1. POR UN MUNDO MÁIS XUSTO (PUM+J)
1. Rafael Manuel Fernández Alonso
2. Quique Rodríguez Portabales
3. Carmen Rivera Estévez
4. Encarna Varela Lovelle
5. Carlos Besada Gesto
6. Carmela Armesto Fernández
7. José Antonio Ferreiro Ansia
8. María Elia Bermello Rodríguez
9. Alfredo Díaz García
10. Maria del Carmen González González
11. Jorge Moredo Araujo
12. Ramona Martínez García
13. Alberto Fernández Armesto
14. Luisa Josefina Domínguez Domenech
Candidatura número: 2. PODEMOS GALICIA (PODEMOS-ALIANZA VERDE)
1. Alfonso Víctor Ferreiro Outomuro
2. Paula Jarque Azañedo
3. Manuel Nogueira Pérez
4. Lidia López Arteaga
5. Francisco González Diéguez
6. Aida González González
7. Juan Diego Conde Eguileta
8. Carlos Alberto Garrido López
9. Silvia Pazo Fernández
10. Rubén González Salgado
11. José Enrique Tato Fidalgo
12. Paloma Manzano González
13. Avelino Carballo Álvarez
14. María Jesusa Álvarez Canitrot
Suplentes
1. Cynthia Calleiros Rodríguez
2. César Vázquez González
3. Iris Aragón Zubeldia
4. Leandro Enrique Estrada Fuentes
5. Tomás Cerqueira Domínguez
Candidatura número: 3. Partido dos Socialistas de Galicia-PSOE (PSdeG-PSOE)
1. María del Carmen Rodríguez Dacosta
2. José Ignacio Gómez Pérez
3. Aurea Elena Soto Vázquez
4. Eladio Ramón Santos Martínez
5. Xurxo Doval Blanco
6. Margarita Pérez Fernández
7. Ana María Garrido Rodríguez
8. Manuel Rodríguez Vázquez
9. María Cristina Cruz Fernández
10. Rubén Alfonso Armenteros Rodríguez
11. Ainoa Rodríguez Álvarez
12. Miguel Gómez García
13. Beatriz Freire Salgado
14. Manuel Freire Cid
Suplentes
1. Luis Gulín Iglesias
2. María Ángeles García Casla
3. Jesusa Rodríguez Castro
4. Lorena Guerra Vigo
5. José Manuel Rodríguez López
Candidatura número: 4. VOX (VOX)
1. María Jesús Fernández Rodríguez
2. Julio Rodríguez Garrido
3. María Jesús Morenza Fernández
4. Antonio González Reyes
5. Isabel Vilar Martínez
6. José Manuel Fernández Paz
7. Amalia María Muiños Rafael
8. Jorge Rey González
9. María Teresa Álvarez Vas
10. Luis Rodríguez Borrego
11. Consuelo Pombo Garrido
12. Francisco Álvarez López
13. Ana González Morenza
14. Carlos Manuel Rodríguez Garcés
Suplentes
1. Anisley Atherton González
2. Luis Villalonga Elorza
3. Héctor Rubén Fernández Otero
Candidatura número: 5. PARTIDO ANIMALISTA CON EL MEDIO AMBIENTE (PACMA)
1. María Fernanda Villegas Hermida
2. Aurora del Pilar Prada Martínez
3. María de la O Troncoso Casares
4. Marcos Blanco Morán
5. Rafael Cabanelas Seara
6. Zinaida Barja Alonso
7. Ana Isabel Vázquez Santos
8. Purificación Alonso Piñeiro
9. Xosé Alberte Cea Rodríguez
10. Christian Fernández García
11. Olga María Navarrete Cabezas
12. Andrés Luis García Moreno
13. Vivian González González
14. Guillermo Rodríguez Alonso
Suplentes
1. Thalía Martiñán Hernández
2. Adrián David Chirinos Magallanes
3. María del Pilar Antelo Taibo
Candidatura número: 6. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)
1. Noa Presas Bergantiños
2. Iago Tabarés Pérez-Piñeiro
3. Sonia Vidal Lamas
4. Secundino Fernández Fernández
5. María Elena Añel Cabanelas
6. Marcos Nogueiras Rodríguez
7. Laura Pérez Bernárdez
8. José Jesús Vilasánchez Feijoo
9. Inmaculada González Gómez
10. Xurxo Rodríguez Méndez
11. Xaira Pena Estévez
12. Ramón Seoane Lacaio
13. Antía Pousa Pérez
14. Diego Lourenzo Moura
Suplentes
1. Noelia Currás Rodríguez
2. Marcos Paz Alonso
3. Adela Gallego Rodríguez
4. Marcos Blanco Durán
5. Roberto Quiroga López
Candidatura número: 7. DEMOCRACIA OURENSANA (DO)
1. Armando Ojea Bouzo
2. Susana Gómez Valencia
3. Aníbal Pereira Nóvoa
4. Tamara Silva Cid
5. Noa Rouco Ferreira
6. María Teresa Ramos Seguín
7. Alfonso Rodríguez Armada
8. Francisco González Conde
9. Andrea Montes González
10. Remi Díaz Arévalo
11. Laura Gómez Nieves
12. David García Rubianes
13. Marta Ferreiro Couto
14. Juan Carlos Blanco Menor
Suplentes
1. Daniel Rey López
2. Emilia Martín Vázquez
3. Jesús Hidalgo Bermejo
Candidatura número: 8. PARTIDO POPULAR (PP)
1. Elena Rivo López
2. María Victoria Núñez López
3. José González Vázquez
4. Miguel Ángel Santalices Vieira
5. Gabriel Alén Castro
6. Noelia Pérez López
7. Antonio Rodríguez Miranda
8. María Sol Díaz Mouteira
9. Argimiro Marnotes Fernández
10. José Luis Ferro Iglesias
11. José Manuel Merelles Remy
12. Víctor Manuel Baladrón Lamas
13. Cristina Campero Dorado
14. Ana Méndez Gil
Suplentes
1. Juan Manuel Casares Gándara
2. Miguel Ángel Viso Diéguez
3. María Carmen Conde Lorenzo
4. Manuel Alexandre Novoa González
5. Noelia Quintana Espinoso
Candidatura número: 9. SUMAR GALICIA (SUMAR GALICIA)
1. Mercedes González Pazos
2. María Gago Delgado
3. María do Pilar Barros Barco
4. Xabier Alberto Fernández Posa
5. Francisco Javier Molina González
6. María Esther Sobrado Janeiro
7. Roberto Carrera Cereijo
8. María Sofía Díaz Gómez
9. Daniel Martínez Fernández
10. María José Durán Domínguez
11. Celsa Ferreiro Varela
12. Benjamín Vences Veiga
13. Esteban Fernández Doviso
14. María Dolores Alonso Reverter
Suplentes
1. Benita Fernández Arias
2. Francisca Vences Bouzas
3. Felipe Bardelas Mosquera
4. Mercedes Esteban Prieto
5. Emilio José Padrón González
Candidatura número: 10. ESPAZO COMÚN GALEGUISTA (ECG)
1. Manuel Vázquez Fernández (ESPAZO COMÚN)
2. José Mosquera Casero (PARTIDO GALEGO)
3. María Remedios Quintas Álvarez (ESPAZO COMÚN)
4. María Jesús López Carrasco (ESPAZO COMÚN)
5. Adolfo Nogueira Campo (ESPAZO COMÚN)
6. María Sonia Rodríguez Pérez (COMPROMISO X GALICIA)
7. Agustín Vega Fuente (ESPAZO COMÚN)
8. Ana María Rodríguez Blanco (ESPAZO COMÚN)
9. Odilo Fernández Rodríguez (ESPAZO COMÚN)
10. Rafael Camilo García Losada (PARTIDO GALEGO)
11. María Rodríguez Fernández (ESPAZO COMÚN)
12. Ricardo Sobrino Blanco (ESPAZO COMÚN)
13. Érika Paz Rodríguez (ESPAZO COMÚN)
14. Francisco José Fraga Civeira (ESPAZO COMÚN)
Suplentes
1. Antonio Gómez Fernández (PARTIDO GALEGO)
2. María Inmaculada Rodríguez Rodríguez (ESPAZO COMÚN)
3. Roberto De Cabo Álvarez (ESPAZO COMÚN)
4. José Luis Crespo Fernández (ESPAZO COMÚN)
5. Lorena García Castro (PARTIDO GALEGO)
Candidatura número: 11. ESCANOS EN BRANCO (ESCANOS EN BRANCO)
1. Paula García Rodríguez
2. Juan Manuel González Cernadas
3. Noelia Rodríguez González
4. Manuel Díaz Prieto
5. Tabita Beizana Vigo
6. Iván Valcárcel Rubinos
7. María del Carmen Nieves Álvarez
8. Pablo Lorenzo Rodríguez
9. María Francisca Díaz Lamela
10. Carlos López García
11. Olimpia Martínez Matos
12. Andrés Suárez González
13. Esther Durán Martínez
14. Abel Martínez Santos
PROVINCIA DE PONTEVEDRA
Dentro do prazo que establecen os artigos 47.1 da Lei orgánica 5/1985, do 19 de xuño, do réxime electoral xeral, e 21.4 da Lei 8/1985, do 13 de agosto, de eleccións ao Parlamento de Galicia, foron presentadas nesta circunscrición electoral de Pontevedra, ás eleccións ao Parlamento de Galicia convocadas polo Decreto 150/2023, do 25 de decembro (DOG núm. 243, do 26 de decembro), as candidaturas que a seguir se relacionan:
Circunscrición electoral: Pontevedra
Candidatura número: 1. PODEMOS GALICIA (PODEMOS-ALIANZA VERDE)
1. María del Carmen Berzosa Marcos
2. Agustín Silva Rodríguez
3. Jonathan Martínez Tellado
4. María Concepción Calvo Álvarez
5. Antía Fernández González
6. José Carlos Vázquez González
7. Andrea Obenza Pérez
8. Gonzalo Bea Costa
9. Mariana Jorge Lozano
10. María Luisa Martínez Martí
11. Oscar Hermelo Vidal
12. Martín Silva Bermúdez
13. Bárbara Alonso Otero
14. Jordi Muiños Martínez
15. María Mercedes Español González
16. Marta Feixa Vázquez
17. José Luis Patiño Acuña
18. Ivana Esquillor García
19. Ramiro Díaz Rodríguez
20. Sofía Barreiro Parcero
21. Ares Otero Ave
22. Elisabet Álvarez Rodríguez
Suplentes
1. Sara Rodríguez Espinosa
2. María Valentina Valderrey Nogueira
3. Iago González Rúa
Candidatura número: 2. VOX (VOX)
1. Álvaro José Díaz-Mella López
2. Miguel Paz Villar
3. Antonio Ramón Quintana Jato
4. Silvia Fernández Barreiro
5. Leticia Manuela Barcia Dopazo
6. Marcos Rodríguez Martínez
7. Juan Manuel Rosales Pérez
8. Cristina Plaza Otero
9. Elisa María López Moldes
10. Darío Capas López
11. Jesús Vila García
12. Rubén Óscar Fernández Benítez
13. María de los Ángeles Rodríguez Pedrido
14. Jennifer González Vázquez
15. Karina López López
16. Jesús Cerviño Cordeiro
17. Luis Pardo Viqueira
18. Natalia Khalyavina Khalyavin
19. Samanta Chans Lage
20. Ana María Teruelo Lede
21. María Elena Barros Pereira
22. Fernando Garrido Fernández
Suplentes
1. Gonzalo Enrique De Francisco Meirelles
2. Mirta Susana Ponce Gorocito
3. Manuel Español González
Candidatura número: 3. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)
1. Xosé Luís Bará Torres
2. María Montserrat Prado Cores
3. Alexandra Fernández Gómez
4. Paulo Ríos Santomé
5. Carmela González Iglesias
6. María Cristina Fernández Davila
7. Brais Ruanova Vilas-Boas
8. Ariadna Fernández González
9. Marta Gómez Martín
10. Francisco Javier Rodríguez Paz
11. Rocío Barreiro Rodríguez
12. David Miranda Martínez
13. María Carmen Núñez Méndez
14. Daniel Rodas Chapela
15. Victoria Canoura Leira
16. Xoán Reyes Villar “Reices”
17. Yesica García Cruz
18. David Marcos Ramas
19. Elsa Quintas Alborés
20. Diego Moreira Álvarez
21. Erea Rey Presas
22. Salustiano Mato de la Iglesia
Suplentes
1. María Manuela Portas Rodiño
2. Alejandro Fiuza Mosquera
3. Mariña Búa González
4. Francisco Leiro Duarte
5. Xosé Manuel Atanes Limia
Candidatura número: 4. POR UN MUNDO MÁIS XUSTO (PUM+J)
1. Noelia Alonso Domínguez
2. Emilio Sestelo LLoves
3. Cristina Alonso de Cáceres
4. Benjamín Rodríguez Martínez
5. Tristán Yago Lorenzo Cora
6. María Dolores Pérez Moreno
7. Alberto Pérez Castro
8. Susana María Barreras Viso
9. Marcos Alonso de Cáceres
10. Raúl Ernesto Cepeda Garabito
11. Manuela González Seoane
12. Rolando Marrón Leyva
13. Josefa Pilar Torrado Sánchez
14. Lidio Vilar Alves
15. Enrique Vilas Rivas
16. Adela Figueroa Rodríguez
17. Manuel Cristóbal Piñeiro Alfaya
18. Marta Senín Santiago
19. Alberto Barcala Bouzada
20. Román Araujo Romero
21. Susana Barreras López
22. José Manuel Ageitos Ageitos
Candidatura número: 5. ESCANOS EN BRANCO (ESCANOS EN BRANCO)
1. Daniel Fernández Iglesias
2. Jennifer Prieto Iglesias
3. Daniel Portela Pereira
4. Ariana Pereiro Marcial
5. David Troncoso Casal
6. Ana María Montoto Varela
7. Xurxo Fernández Alonso
8. Lorena Pereira Ferradás
9. David Alonso Abad
10. María Rosa Álvarez Mascato
11. Joaquín Francisco Pérez Fernández
12. Josefina Suárez Carballo
13. Reynold Doforno Ballón
14. Bárbara Míguez Bello
15. Rubén Rumbo Suárez
16. Tamara Estévez Díaz
17. Rubén Gómez Rey
18. María de las Mercedes Bello Rodríguez
19. Sergio Martínez Calvo
20. Evelin Eulalia Neto Cevallos
21. Elisardo de la Cruz García
22. Jennifer Fernanda Neto Cevallos
Candidatura número: 6. PARTIDO POPULAR (PP)
1. Alfonso Rueda Valenzuela
2. Patricia García González
3. María Martínez Allegue
4. Román Rodríguez González
5. Julio García Comesaña
6. José Alberto Pazos Couñago
7. Raúl Santamaría González
8. Marta Mariño Regueiro
9. María Dolores Hermelo Piñeiro
10. María Deza Martínez
11. Silvestre José Balseiros Guinarte
12. Miguel Fidalgo Iglesias
13. María Raquel Plana Pintos
14. María Felisa Rodríguez Carrera
15. Manuel Santos Costa
16. Moisés Rodríguez Pérez
17. Fernando Pérez Domínguez
18. Ana Cristina Pérez Cabaleiro
19. Ana María Iglesias Rodríguez
20. Alfonso Vázquez Reboredo
21. Iria María Charlín Pereira
22. Guillermo Juncal Peñas
Suplentes
1. Cándido Muíños Balea
2. Sonia Baqueiro Abal
3. Gonzalo Louzao Dono
4. Ana Belén Rodríguez Pino
5. Nerea Porto Dopazo
Candidatura número: 7. Partido dos Socialistas de Galicia-PSOE (PSdeG-PSOE)
1. María Elena Espinosa Mangana
2. Carlos López Font
3. Paloma Castro Rey
4. Julio Torrado Quintela
5. María Leticia Gallego Sanromán
6. Manuel Cuíña Fernández
7. Ana Costas Fernández
8. Delfín Domínguez Cerdeira
9. María Lina Garrido Garrido
10. Manuel Ángel Pazos Lamoso
11. Fátima Rodríguez Marcos
12. Sergio Gude Alén
13. Milagros Martínez Piñeiro
14. Daniel Ricart Alonso
15. Olga María García Ballesteros
16. Pedro Hermida Paredes
17. Lorena Durán Bello
18. José Luis Poceiro Martínez
19. Sheila Ferreira Cobas
20. Amadeo Cuíñas Insua
21. Rihanna Currás Fernándaez
22. José Sanmartín Soto
Suplentes
1. Mario López González
2. María Olga Alonso Suárez
3. Pablo Portas Ucha
4. María de los Milagros Lores Torres
5. Manoel Loureiro Adán
Candidatura número: 8. PARTIDO ANIMALISTA CON EL MEDIO AMBIENTE (PACMA)
1. María Luisa De Ceano-Vivas Hernández
2. Francisco Antonio González-Moro Rodríguez
3. Laura García García
4. Iria Montenegro García
5. Daniel Alonso Gómez
6. Isabel Castaño Martínez
7. Mélodie López Castro
8. Carlos Gómez Cerviño
9. Samuel Fernández Vieites
10. Susana Senra Barreiros
11. Mar Alonso Dopeso
12. Natalia Santana Bruno
13. Juan Ramón Soliño Álvarez
14. María Vanesa Senra Pérez
15. Ismael Antonio López Pérez
16. Amelia Graña Rosales
17. Susana Moreno Moreno
18. Sonia González Moreda
19. Iván Ferreiro López
20. Francisco Luis Datorre Noia
21. Verónica Davila Comesaña
22. Rogelio Navarrete García
Suplentes
1. Lucía Sanmartín Crespo
2. Samuel Dual Camacho
3. María Mercedes Ildara Pablos Figueroa
Candidatura número: 9. SUMAR GALICIA (SUMAR GALICIA)
1. Ramón Sarmiento Solla
2. Raquel de Ana Rodríguez
3. Rocío Núñez Rúa
4. Ana Isabel Pérez Simal
5. Anxo Manuel Fernández Saborido
6. Mónica Peralba Portela
7. Gloria Alonso Domínguez
8. María Guillán Gómez
9. Jesús Araújo Nores
10. Néstor Vázquez Mariño
11. Abel Villar Rioja
12. Laura García Parada
13. Xurxo Charlín Trigo
14. María Isabel García García
15. Aida Ferreiro Galbán
16. Lara Rodríguez Peña
17. Anxo Meis Domínguez
18. Herminia María Louriño Fernández
19. Margarita Eugenia Cachaza Valeiro
20. Guillermo Crego Rodríguez
21. Xosé Euloxio Santos Leites
22. Elvira Landín Aguirre
Suplentes
1. Fernando Ríos Rodríguez
2. Elisa Fernández Ferreiro
3. José Ángel Fernández Holgado
4. Susana Millán Prol
5. Verónica Martínez Barbero
Candidatura número: 10. ESPAZO COMÚN GALEGUISTA (ECG)
1. Juan Antonio Cortés Alonso
2. Lucia Montoto Taboada (ESCO)
3. Daniel Lago Leirós
4. María Carmen Blanco Piñeiro (ESCO)
5. Gustavo Floriani Rodríguez (ESCO)
6. María Cruz Sánchez Blázquez
7. Ramón González González (ESCO)
8. María Sueiro Portela
9. Roberto García González (ESCO)
10. Rut Arosa Rey (ESCO)
11. Carlos Diéguez Faílde (ESCO)
12. Carla Barros Soliño (ESCO)
13. Juan José Raposo Barreira (ESCO)
14. Julia María Rey Martínez (ESCO)
15. Manuel Alberto Puime Giralt
16. María Magdalena González Cortés
17. Miguel Lías Villar
18. María Fátima Blanco Piñeiro (ESCO)
19. Ernesto Vázquez-Rey Farto (ESCO)
20. Margarita Soliño Fernández (ESCO)
21. Bernardino Vicente Crego Cervantes
22. María Rey Martínez (ESCO)