O artigo 27 do Estatuto de autonomía de Galicia recolle, no seu punto 22, a competencia exclusiva da Comunidade Autónoma galega na promoción do deporte e a adecuada utilización do lecer. Recollendo esta asunción de competencia exclusiva, procedeuse á aprobación da Lei 11/1997, do 22 de agosto, xeral do deporte de Galicia, pola que se pretende a plena efectividade do feito, e dereito, deportivo na nosa Comunidade Autónoma.
No ámbito do deporte de alto nivel, o artigo 46.3 da lei establece que, independentemente da clasificación xeral de deportistas de alto nivel e das medidas que se establecen na lexislación do Estado, a Comunidade Autónoma de Galicia poderá realizar unha clasificación propia de deportistas galegos de alto nivel, de acordo coas federacións deportivas galegas, para os efectos do ámbito galego, e que será publicada no Diario Oficial de Galicia, aos cales lles serán de aplicación os beneficios que se establecerán regulamentariamente.
En desenvolvemento da citada Lei do deporte, o Decreto 6/2004, do 8 de xaneiro, polo que se regula a cualificación dos deportistas galegos de alto nivel e os programas de beneficios dirixidos a estes, e a Orde do 30 de maio de 2005, que derroga a anterior Orde do 20 de xaneiro de 2004, pola que se desenvolve o citado decreto, establecen os criterios que serán tidos en conta para determinar qué deportistas deben posuír tal consideración, atribuíndo, así mesmo, á Comisión de Avaliación e Seguimento dos Deportistas Galegos de Alto Nivel a función de lle propor ao órgano competente en materia de deporte a relación de deportistas galegos de alto nivel.
En consecuencia, atendendo á proposta enviada, con data do 16 de febreiro de 2012, pola referida Comisión de Avaliación e Seguimento dos Deportistas Galegos de Alto Nivel, na súa reunión de valoración do procedemento de xuño de 2011, esta secretaría xeral
RESOLVE:
Primeiro. Aprobar a relación de deportistas que cumpren os criterios para ser recoñecidos/as como deportistas galegos/as de alto nivel e que se relacionan no anexo I desta resolución e que, en consecuencia, gozan da consideración de alto nivel e desfrutan dos beneficios que para tal consideración se atribúan.
Segundo. Publicar a relación das solicitudes rexeitadas e a causa, que se relacionan no anexo II desta resolución.
Terceiro. Publicar a relación dos/das deportistas con beneficios vixentes (recoñecidos/as en anteriores convocatorias), así como a data de perda da condición de deportista galego/a de alto nivel, que se relacionan no anexo III desta resolución.
Cuarto. Contra esta resolución, que esgota a vía administrativa, os/as interesados/as poderán interpor recurso potestativo de reposición, ante esta secretaría xeral, no prazo dun mes contado desde o día seguinte ao da súa publicación no DOG, de conformidade co establecido na Lei 30/1992, do 26 de novembro, na súa nova redacción dada pola Lei 4/1999, do 13 de xaneiro, ou poderán impugnala directamente, no xulgado do contencioso-administrativo competente, no prazo de dous meses contados a partir da mesma data, segundo o establecido na Lei 29/1998, do 13 de xullo, reguladora da xurisdición contencioso-administrativa.
Santiago de Compostela, 2 de abril de 2012.
José Ramón Lete Lasa
Secretario xeral para o Deporte
ANEXO I
Deportistas recoñecidos/as polo procedemento iniciado en xuño de 2011
N.º |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Federación |
1 |
Alonso Gómez |
Abel |
36122347-L |
Montañismo |
2 |
Barbeito Gómez |
Borja |
47371884-A |
Atletismo |
3 |
Cacabelos Afonso |
Lara |
76929780-R |
Vela |
4 |
Cal Figueroa |
David |
53116707-R |
Piragüismo |
5 |
Carrera Estévez |
Cándido |
76914776-Q |
Automobilismo |
6 |
Casal Rodas |
Eugenio |
36082960-P |
Tiro con arco |
7 |
Casal Rodas |
Óscar |
36126336-Y |
Tiro con arco |
8 |
Casales Carrasco |
Jorge |
53818339-H |
Motociclismo |
9 |
Castro Fernández |
Eva |
46897609-B |
Ciclismo |
10 |
Cimadevila Álvarez |
Pablo |
44080699-A |
M. físicos (natación) |
11 |
Cochón Rial |
Marta |
36172166-C |
Remo |
12 |
Cores Abuín |
Joaquín |
35480970-C |
Vela |
13 |
Cortiñas Tombo |
Marcos |
53304317-T |
Judo e D.A. |
14 |
Crespo Domínguez |
Sergio |
35483493-J |
Vela |
15 |
Dacosta Santomé |
Diego |
53117387-Z |
Piragüismo |
16 |
Diéguez Fernández |
Jessica |
34629432-B |
Fútbol sala |
17 |
Dono Cide |
Sara |
48113551-N |
Halterofilia |
18 |
Echegoyen Domínguez |
Tamara |
44083644-G |
Vela |
19 |
Fernández Redondo |
Laura |
33530799-L |
Fútbol sala |
20 |
Ferrari Piñeiro |
Lucía |
77010399-M |
Taekwondo |
21 |
Gañete Borrageros |
Esteban |
35479788-B |
Vela |
22 |
Gil Moreno |
Elena |
46871985-D |
Judo e D.A. |
23 |
González Correa |
Darío |
39466405-S |
Taekwondo |
24 |
González Jorge |
Daniel |
44847269-Y |
Judo e D.A. |
25 |
Grandal García |
Iria |
32717545-E |
Tiro con arco |
26 |
Hernández García |
Estefanía |
47373272-B |
Taekwondo |
27 |
Lalín Canda |
Noelia |
45860581-F |
Loita e D.A. |
28 |
López Fernández |
Alejandro |
54131103-M |
Halterofilia |
29 |
López González |
Rubén |
44659850-Z |
Halterofilia |
30 |
López Iglesias |
Roberto |
33314866-X |
Montañismo |
31 |
Mateo Suárez Pumariega |
Carmen |
47375225-D |
Vela |
32 |
Mayobre González |
Paula |
32697762-L |
Atletismo |
33 |
Medín López |
Paula |
53300434-G |
Rugby |
34 |
Okutu Kouletio |
Jean Marie |
53860264-Z |
Atletismo |
35 |
Oliveira Vázquez |
André |
45871168-Z |
Piragüismo |
36 |
Oubiña Rodríguez |
Andrea |
77418570-H |
Remo |
37 |
Palomares Martínez |
José Alfonso |
44494516-G |
Atletismo |
38 |
Pasabant Quintián |
Mikel |
15246679-W |
Vela |
39 |
Paz Blanco |
Carlos |
35462431-L |
Vela |
40 |
Paz Docampo |
Bernardo |
35476739-K |
Vela |
41 |
Paz Sobreira |
Diego |
53185123-S |
P.M. e triatlón |
42 |
Pérez Comesaña |
Verónica |
39488819-G |
Loita e D.A. |
43 |
Prado Prado |
José Manuel |
34995099-R |
M. psíquicos (Boccia) |
44 |
Rego Naveiras |
Jessica |
32720563-G |
Halterofilia |
45 |
Regueira Suárez |
Rufino |
53483035-P |
Natación |
46 |
Rodríguez Guede |
Pablo |
44498793-A |
Ciclismo |
47 |
Romero Azpitarte |
Miguel |
36150284-B |
Judo e D.A. |
48 |
Saavedra Reinaldo |
Juan Antonio |
44081524-T |
M. físicos (tiro olímpico) |
49 |
Sánchez Sánchez |
José Manuel |
47371435-Z |
Piragüismo |
50 |
Toro Prieto Puga |
Jano |
47381584-C |
Vela |
51 |
Vallejo Folgueira |
Diego |
76572021-F |
Automobilismo |
52 |
Viéitez Mariño |
Sara |
53193106-V |
Loita e D.A. |
53 |
Vila Fernández |
Nerea |
53195124-B |
Loita e D.A. |
54 |
Villanueva González |
Éder |
36154668-W |
Loita e D.A. |
ANEXO II
Deportistas non recoñecidos/as
A. Por non cumprir a letra e) do artigo 3 do Decreto 6/2004: cumprir o nivel deportivo exixido na modalidade practicada:
N.º |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Federación |
1 |
Acuña Ferreira |
Noelia |
76927188-P |
Ximnasia |
2 |
Álvarez Alfaro |
Aarón |
36162391-C |
Hípica |
3 |
Bayón García |
Lidia |
35490167-V |
Piragüismo |
4 |
Boubeta Currás |
Sonia |
73240485-K |
Remo |
5 |
Bouza Ferreiro |
Víctor |
33549071-Y |
Voleibol |
6 |
Brión Sampedro |
Iván |
52932348-X |
Natación |
7 |
Burgo Vilanova |
Pedro |
33322683-F |
Automobilismo |
8 |
Conde Ordóñez |
Alejandro |
78807541-L |
Piragüismo |
9 |
Fernández Iglesias |
Marcos |
53114047-D |
Vela |
10 |
Fernández Lomba |
Alejandro |
35579855-M |
Remo |
11 |
Ferreiro Pajuelo |
Antonio |
36152705-V |
Ciclismo |
12 |
García Couñago |
Sara |
44088625-V |
Ximnasia |
13 |
Gómez Fariñas |
Carolina |
53198692-Z |
Ximnasia |
14 |
González Freitas |
Carlos Gabriel |
33560199-W |
Kung-Fu |
15 |
Iglesias González |
Eva María |
77410561-J |
Atletismo |
16 |
Ledo Rodríguez |
Alba |
53177431-M |
Judo e D.A. |
17 |
Lence Massa |
Miguel |
39467241-T |
Vela |
18 |
Maquieira Piñeiro |
David |
35477940-A |
Piragüismo |
19 |
Martínez Fernández |
Fernando |
39463296-B |
Balonmano |
20 |
Miguéns Sánchez |
Diego |
35490142-S |
Piragüismo |
21 |
Ramos Sánchez |
Damián |
53168299-G |
Piragüismo |
22 |
Rodríguez Vicente |
Jorge |
35572836-R |
Remo |
B. Por estar xa recoñecidos como deportistas galegos de alto nivel e non presentar a solicitude no prazo que se establece no artigo 5 do Decreto 6/2004:
N.º |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Federación |
1 |
Lorenzo Amoedo |
Laura |
53185405-K |
Taekwondo |
2 |
Martínez Muras |
Miguel |
53487604-T |
Taekwondo |
C. Por presentar a solicitude fóra de prazo:
N.º |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Federación |
1 |
Estévez Cabral |
Elena |
53188658-P |
Atletismo |
2 |
Rodríguez Gacio |
Susana |
36137166-A |
P.M. e triatlón |
D. Por non ter debidamente cuberta a documentación:
N.º |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Federación |
1 |
Domínguez Cabral |
Elías Salvador |
Atletismo |
|
2 |
Pons Penín |
Ero |
35486679-W |
Vela |
ANEXO III
Deportistas galegos/as de alto nivel, recoñecidos/as en anteriores convocatorias
N.º |
Apelidos e nome |
DNI |
Federación |
Perda da condición de DGAN |
1 |
Abad Fariña, Rubén |
53112467-Q |
Remo |
11.5.2013 |
2 |
Abad Fernández, Diego |
47382177-S |
Judo e D.A. |
14.4.2014 |
3 |
Abadín Iglesias, José Luis |
76721584-R |
Automobilismo |
11.5.2013 |
4 |
Abal Herbello, Roberto |
77010636-N |
Piragüismo |
14.4.2014 |
5 |
Abalo Martínez, Rodrigo |
35485272-K |
Vela |
20.11.2012 |
6 |
Abeledo Maquieira, Luisa |
47404170-C |
Natación |
20.11.2012 |
7 |
Abuín Ares, Uxío |
44835192-G |
P.M. e triatlón |
25.6.2012 |
8 |
Adarraga Gómez, José Luis |
47370695-X |
Golf |
11.5.2013 |
9 |
Aguiar Gavino, María |
33556825-D |
Voleibol |
11.5.2013 |
10 |
Aguín Castro, Jorge |
76871390-P |
Ciclismo |
14.4.2014 |
11 |
Alamancos Lamas, Nerea |
39451586-P |
Taekwondo |
16.2.2014 |
12 |
Alonso Besada, Yoel |
35488571-P |
Piragüismo |
25.6.2012 |
13 |
Alonso Lage, Iván |
35573981-L |
Piragüismo |
11.5.2013 |
14 |
Alvarado Caporale, Nicolás |
BE117721 |
Fútbol (f. praia) |
16.2.2014 |
15 |
Álvarez de Sotomayor Pugnaire, Juan Manuel |
52494361-N |
Vela |
25.6.2012 |
16 |
Álvarez Folgueira, Sara |
33554473-A |
Judo e D.A. |
14.4.2014 |
17 |
Álvarez Liz, Iria |
44664302-G |
Natación |
16.2.2014 |
18 |
Álvarez Martínez, Francisco Javier |
36169164-P |
Natación |
11.5.2013 |
19 |
Álvarez Paz, Francisco Javier |
35579863-J |
Remo |
25.6.2012 |
20 |
Andrade Portabales, José A. |
77405325-K |
Taekwondo |
20.11.2012 |
21 |
Anllo Pérez, Rubén |
33330507-B |
Golf |
25.6.2012 |
22 |
Aranda Núñez, Xisela |
36120955-F |
Squash |
20.11.2012 |
23 |
Araújo Lazare, Gonzalo |
36086203-P |
Vela |
11.5.2013 |
24 |
Arcay Fernández, David |
53304385-E |
Pesca |
14.4.2014 |
25 |
Ardit Vélez, Joan |
47821393-T |
Piragüismo |
11.5.2013 |
26 |
Asensio Sin, Ana Belén |
53004539-G |
Taekwondo |
20.11.2012 |
27 |
Azón Canalda, Sandra |
46346383-A |
Vela |
11.5.2013 |
28 |
Barreras Sanjurjo, Esperanza |
53172079-N |
Vela |
11.5.2013 |
29 |
Barrio Arias, Andrea |
34278867-N |
Tiro olímpico |
11.5.2013 |
30 |
Barros Couso, Manuel |
76928064-X |
Taekwondo |
20.11.2012 |
31 |
Bayón Villanueva, Juan Ramón |
35489175-Z |
Piragüismo |
11.5.2013 |
32 |
Beiro Costa, José Manuel |
53303071-L |
Fútbol (f. praia) |
16.2.2014 |
33 |
Bernárdez Carro, Aarón |
78734054-V |
Motociclismo |
14.4.2014 |
34 |
Blanco Miragaya, Pablo |
71524279-Y |
Piragüismo |
14.4.2014 |
35 |
Bouza Pregal, José Luis |
35575189-P |
Piragüismo |
11.5.2013 |
36 |
Bouzas Somoza, Raúl |
35467708-Y |
Taekwondo |
20.11.2012 |
37 |
Bravo Bravo, Álvaro |
77416960-H |
Piragüismo |
11.5.2013 |
38 |
Buceta Rodríguez, Ana |
39459690-Q |
Fútbol |
16.2.2014 |
39 |
Bugallo Sánchez, Pablo |
53481961-S |
Voleibol |
11.5.2013 |
40 |
Buitrón Cortiñas, Gema |
32713722-V |
Tiro con arco |
25.6.2012 |
41 |
Cacheda González, Pablo |
44092242-T |
Balonmán |
14.4.2014 |
42 |
Calvar Martínez, Katia |
53119322-V |
Taekwondo |
16.2.2014 |
43 |
Calvelo Ameijeiras, Claudia |
53541641-X |
Baloncesto |
25.6.2012 |
44 |
Calviño Iglesias, Amalia |
53117014-D |
Vela |
11.5.2013 |
45 |
Calvo Jorge, José Antonio |
35290627-W |
Tiro olímpico |
25.6.2012 |
46 |
Cameselle Álvarez, Margarita |
36149229-Z |
Vela |
11.5.2013 |
47 |
Campanero Gutiérrez, Paula |
44827849-K |
Atletismo |
25.6.2012 |
48 |
Campo Pavón, Gabriel |
36171956-V |
Piragüismo |
11.5.2013 |
49 |
Campos García, Manuel Antonio |
76929259-D |
Piragüismo |
11.5.2013 |
50 |
Campos Méndez, Ignacio |
36158265-B |
Vela |
11.5.2013 |
51 |
Caramés Vila, Miguel |
45871637-T |
Loita e D.A. |
25.6.2012 |
52 |
Carballo Molanes, Samuel |
77010407-J |
Piragüismo |
11.5.2013 |
53 |
Carou Varela, Pablo |
78799627-V |
Taekwondo |
11.5.2013 |
54 |
Carregal Lamoso, José Antonio |
53118854-D |
Taekwondo |
11.5.2013 |
55 |
Carrera Amandi, Óscar |
35573655-S |
Piragüismo |
11.5.2013 |
56 |
Castelo Triñanes, Luís Rubén |
53488248-T |
Remo |
25.6.2012 |
57 |
Castillo Tato, Javier |
52934550-G |
Golf |
14.4.2014 |
58 |
Castro Díaz, Francisco |
36138528-P |
Remo |
11.5.2013 |
59 |
Castro Mariño, Víctor |
47375849-N |
Halterofilia |
20.11.2012 |
60 |
Castro Nogueira, Saleta |
77417862-T |
P.M. e triatlón |
11.5.2013 |
61 |
Castro Seoane, Nicolás |
76577823-J |
Loita e D.A. |
11.5.2013 |
62 |
Celada Sanisidro, Alejandra |
39469929-C |
Vela |
11.5.2013 |
63 |
Cerviño Cortizo, Alejandro |
52497717-X |
Remo |
11.5.2013 |
64 |
Chapela Pastoriza, David |
77414447-N |
Balonmán |
11.5.2013 |
65 |
Chorén Lago, Jorge |
35480413-S |
Taekwondo |
11.5.2013 |
66 |
Colmenares Díaz, Miguel Ángel |
33838777-G |
Tiro olímpico |
14.4.2014 |
67 |
Costa Bouzada, Daniel |
35577624-M |
Piragüismo |
14.4.2014 |
68 |
Costa Bouzada, David |
35577625-Y |
Piragüismo |
14.4.2014 |
69 |
Cuba Vázquez, José |
33346861-N |
Loita e D.A. |
11.5.2013 |
70 |
Dacal Martínez, Gustavo |
76817712-N |
Atletismo |
11.5.2013 |
71 |
Dapena Iglesias, Alba |
35571941-A |
Balonmán |
20.11.2012 |
72 |
De Santaló-Ossorio Sáenz-Díez, María de las Mercedes |
33538515-F |
Atletismo |
25.6.2012 |
73 |
Deben Tiscar, Juan |
76932182-B |
Vela |
16.2.2014 |
74 |
Denis Sanromán, Pablo |
36112997-F |
Atletismo |
11.5.2013 |
75 |
Dobarro Rosales, Jaime |
77412848-T |
Piragüismo |
11.5.2013 |
76 |
Doiro Rodríguez, Estela |
15492423-Z |
Balonmán |
14.4.2014 |
77 |
Domínguez Asensio, Nuria |
28753093-B |
Remo |
11.5.2013 |
78 |
Domínguez Calvo, Estefanía |
80076922-F |
P.M. e triatlón |
25.6.2012 |
79 |
Domínguez Lorenzo, Alberto |
71878393-N |
Remo |
25.6.2012 |
80 |
Domínguez Otero, Jacobo |
77417375-l |
Piragüismo |
25.6.2012 |
81 |
Domínguez Seoane, Francisco J. |
36117412-Y |
Remo |
11.5.2013 |
82 |
Echavarri Erasum, Fernando |
44078545-B |
Vela |
11.5.2013 |
83 |
Fernández Barbosa, Leticia |
35578701-R |
Atletismo |
14.4.2014 |
84 |
Fernández Fernández, Hugo |
35480866-P |
Vela |
25.6.2012 |
85 |
Fernández García, Tania |
33556053-L |
Piragüismo |
11.5.2013 |
86 |
Fernández López, Katia |
33547539-S |
Golf |
16.2.2014 |
87 |
Fernández Pumar, Cristian |
35577798-H |
Remo |
25.6.2012 |
88 |
Fernández Rey, Juan |
79341176-P |
Taekwondo |
20.11.2012 |
89 |
Fernández Vasco, Miguel |
47376329-D |
Vela |
14.4.2014 |
90 |
Ferrer Alonso, Santiago |
44085418-F |
Atletismo |
14.4.2014 |
91 |
Ferro Dios, Ramón |
35472680-X |
Piragüismo |
14.4.2014 |
92 |
Figueira Martínez, Luis |
53484423-Q |
Piragüismo |
11.5.2013 |
93 |
Figueiras Amarelle, Ramiro |
46896727-A |
Fútbol (f. praia) |
16.2.2014 |
94 |
Filgueira Martínez, Aarón |
45862246-Q |
Automobilismo |
14.4.2014 |
95 |
Fontán González, Mario |
15494536-B |
Piragüismo |
14.4.2014 |
96 |
Formoso Barro, Artemio |
76411219-K |
Caza |
14.4.2014 |
97 |
Freiría Troncoso, Diana |
77010562-F |
Piragüismo |
25.6.2012 |
98 |
Galán Cambón, Denis |
47389930-V |
Atletismo |
11.5.2013 |
99 |
Gallego Bernárdez, Víctor |
76926516-A |
Atletismo |
25.6.2012 |
100 |
García Abilleira, Antonio Augusto |
35463813-K |
A. subacuáticas |
16.2.2014 |
101 |
García Cameselle, Manuel |
36032979-Y |
Vela |
11.5.2013 |
102 |
García Castro, Manuel |
36081082-Q |
Vela |
11.5.2013 |
103 |
García Eiras, Rocío |
76819456-P |
Rugby |
11.5.2013 |
104 |
García García, Pablo |
53181968-B |
Loita e D.A. |
16.2.2014 |
105 |
García Marín, Cristina |
44088130-M |
Salvamento e socorrismo |
25.6.2012 |
106 |
García Soto, Marcos |
32698447-Z |
Natación |
11.5.2013 |
107 |
García Sueiro, Ramón |
76826690-C |
Loita e D.A. |
11.5.2013 |
108 |
García-Lago Soler, Fernando |
32828041-A |
Vela |
25.6.2012 |
109 |
Garnil Rielo, Luís Miguel |
44091939-L |
Loita e D.A. |
25.6.2012 |
110 |
Garrido Barbosa, Manuel |
35575930-J |
Piragüismo |
14.4.2014 |
111 |
Garrido Barro, Begoña |
32691492-M |
Atletismo |
25.6.2012 |
112 |
Germade Barreiro, Rodrigo |
53612824-P |
Piragüismo |
25.6.2012 |
113 |
Gestido Rodríguez, María Jesús |
53112972-S |
Atletismo |
20.11.2012 |
114 |
Golán Santín, Borja |
44829232-R |
Squash |
11.5.2013 |
115 |
Gomar García, Jesús |
20041946-E |
P.M. e triatlón |
25.6.2012 |
116 |
Gómez Cortés, Beatriz |
77464997-P |
Natación |
14.4.2014 |
117 |
Gómez Martínez, David |
35573088-T |
Atletismo |
11.5.2013 |
118 |
Gómez Noya, Javier |
32701230-Z |
P.M. e triatlón |
14.4.2014 |
119 |
González Álvarez, Jesús |
35567480-G |
Remo |
11.5.2013 |
120 |
González Comesaña, Jovino |
36120637-B |
Piragüismo |
11.5.2013 |
121 |
González Fernández, Adrián |
35581503-C |
Piragüismo |
16.2.2014 |
122 |
González Grandal, Sara |
53306954-S |
Judo e D.A. |
14.4.2014 |
123 |
González Pérez, Blanca |
53199605-S |
Loita e D.A. |
11.5.2013 |
124 |
González Regueiro, José Manuel |
44488711-H |
Natación |
25.6.2012 |
125 |
Goyos Ball, Amanda |
76581034-G |
Golf |
11.5.2013 |
126 |
Graña Blanco, Óscar |
73241632-H |
Piragüismo |
14.4.2014 |
127 |
Grigore, Sami |
X5881177-P |
Piragüismo |
25.6.2012 |
128 |
Grobas Barbazán, María |
39455375-W |
Vela |
11.5.2013 |
129 |
Guisasola Álvarez, Gonzalo R. |
45861080-T |
Golf |
11.5.2013 |
130 |
Hermelo Vilas, Martín |
53114918-Y |
Remo |
11.5.2013 |
131 |
Hidalgo Iglesias, Pilar |
28620197-A |
P.M. e triatlón |
25.6.2012 |
132 |
Iglesias García, Marcos |
36121780-G |
Vela |
11.5.2013 |
133 |
Iglesias Rodríguez, Beatriz |
48110420-D |
Natación |
14.4.2014 |
134 |
Illobre Saavedra, Álvaro |
32669198-K |
M. físicos (tenis) |
25.6.2012 |
135 |
Izquierdo Martínez, Francisco |
36148277-M |
Remo |
11.5.2013 |
136 |
Jiménez Fernández, Andrés |
53118593-R |
Vela |
20.11.2012 |
137 |
Jiménez Fernández, Rafael |
53118594-W |
Vela |
20.11.2012 |
138 |
Lago Figueroa, Santiago |
78804707-Z |
Remo |
20.11.2012 |
139 |
Lago Martínez, Domingo Abel |
78799214-H |
Vela |
11.5.2013 |
140 |
Lago Nogueira, David |
36117847-E |
Remo |
11.5.2013 |
141 |
Lago Ruiloba, Javier |
36174266-G |
Vela |
25.6.2012 |
142 |
Lagoa Patiño, Lara |
39469406-A |
Vela |
14.4.2014 |
143 |
Leiros Alonso de Velasco, Alfonso |
45849340-J |
Vela |
11.5.2013 |
144 |
Leiros Alonso de Velasco, Jaime |
35473745-V |
Vela |
11.5.2013 |
145 |
Lence Massa, Beatriz |
39467240-E |
Vela |
11.5.2013 |
146 |
Lobato Isorna, Antonio Manuel |
35476463-K |
Piragüismo |
11.5.2013 |
147 |
Lonja Dios, Sabela |
79343009-R |
Taekwondo |
25.6.2012 |
148 |
López López, Dorleta |
34274475-J |
Squash |
11.5.2013 |
149 |
López Marra, Iago |
76970557-E |
Vela |
20.11.2012 |
150 |
López Pérez, Sechu |
34951456-N |
Montañismo |
11.5.2013 |
151 |
López Souto, Alba |
47436594-Z |
Natación |
16.2.2014 |
152 |
Lorenzo Amoedo, Laura |
53185405-K |
Taekwondo |
16.2.2014 |
153 |
Lorenzo Egea, Ricardo |
39465148-T |
Vela |
25.6.2012 |
154 |
Luaces Barril, Lorena |
44484995-M |
Atletismo |
25.6.2012 |
155 |
Mahía Cernadas, Diego |
47376950-D |
Voleibol |
25.6.2012 |
156 |
Mallou Cea, Arantxa |
45861068-B |
Baloncesto |
25.6.2012 |
157 |
Maquieira Carrasco, Daniel |
35489509-A |
Judo e D.A. |
25.6.2012 |
158 |
Maquieira Carrasco, Jesús |
35484002-Q |
Judo e D.A. |
25.6.2012 |
159 |
Mariño Blanco, María Jesús |
77419444-H |
Esgrima |
16.2.2014 |
160 |
Mariño Prieto, Víctor |
36146812-N |
Vela |
11.5.2013 |
161 |
Mariño Torrado, Rebeca |
52939273-N |
Taekwondo |
20.11.2012 |
162 |
Martínez Canosa, Raquel |
79340609-Q |
Natación |
20.11.2012 |
163 |
Martínez Muras, Miguel |
53487604-T |
Taekwondo |
16.2.2014 |
164 |
Martínez Santiago, Irene |
54150224-J |
Halterofilia |
20.11.2012 |
165 |
Meilán Fernández, Samuel |
53181046-D |
Taekwondo |
16.2.2014 |
166 |
Míguez Pereira, Celso |
77402187-B |
Automobilismo |
11.5.2013 |
167 |
Monasterio dos Anjos, Marisol |
71521457-J |
Halterofilia |
20.11.2012 |
168 |
Montes Caamaño, Ismael |
78802767-Y |
Remo |
11.5.2013 |
169 |
Morais Álvarez, Luis |
35570845-B |
Piragüismo |
16.2.2014 |
170 |
Moro Moro, Luis Fernando |
76731292-A |
Atletismo |
11.5.2013 |
171 |
Mosquera Jove, Carla |
53303315-X |
Judo e D.A. |
25.6.2012 |
172 |
Mosquera Losada, Sandra |
39462518-S |
Atletismo |
25.6.2012 |
173 |
Movilla Fernández, José Francisco |
34992866-E |
Billar |
16.2.2014 |
174 |
Navarrete Santana, Esther |
53193762-Y |
Atletismo |
14.4.2014 |
175 |
Nieves Campello, Gustavo |
36152492-B |
Dep. cegos (atletismo) |
25.6.2012 |
176 |
Nimo del Oro, Pedro |
44813598-F |
Atletismo |
11.5.2013 |
177 |
Otero Otero, Paulino |
35470598-K |
Piragüismo |
25.6.2012 |
178 |
Otero Prieto, Jessica |
77417832-Q |
Taekwondo |
16.2.2014 |
179 |
Ouviña Martínez, Lara |
53483607-M |
Taekwondo |
11.5.2013 |
180 |
Padín Oliveira, Francisco |
35598900-Y |
Taekwondo |
20.11.2012 |
181 |
Parada Martínez, Ángel |
53488124-Z |
Taekwondo |
16.2.2014 |
182 |
Paredes Madorra, Iván |
76581330-R |
Loita e D.A. |
20.11.2012 |
183 |
Paz Blanco, Antón |
35462430-H |
Vela |
11.5.2013 |
184 |
Penas Blanco, Manuel Ángel |
44816608-G |
Atletismo |
25.6.2012 |
185 |
Pérez Alonso, Santiago |
36112997-F |
Atletismo |
11.5.2013 |
186 |
Pérez Coya, Carla |
35583559-Y |
Piragüismo |
11.5.2013 |
187 |
Pérez Curras, Lucía |
39461295-B |
Atletismo |
11.5.2013 |
188 |
Pérez Rial, Carlos |
78737262-M |
Piragüismo |
11.5.2013 |
189 |
Permuy Soto, Eliseo |
44847143-H |
Loita e D.A. |
20.11.2012 |
190 |
Pesado Isorna, Ismael |
35483268-H |
Piragüismo |
11.5.2013 |
191 |
Picallo Vila, Yeray |
32705095-S |
Piragüismo |
11.5.2013 |
192 |
Pimentel Pérez, Laura |
44659339-D |
Natación |
16.2.2014 |
193 |
Piña Esteves, Diego |
35577044-T |
Piragüismo |
14.4.2014 |
194 |
Piña Esteves, Leticia |
35578649-H |
Piragüismo |
25.6.2012 |
195 |
Piñeiro Devesa, Lúa María |
35485636-V |
Taekwondo |
16.2.2014 |
196 |
Portela Rivas, Teresa |
53116704-K |
Piragüismo |
11.5.2013 |
197 |
Porto Lareo, José Enrique |
76898026-X |
Ciclismo |
14.4.2014 |
198 |
Pousa Firvida, Juan Antonio |
44488736-C |
Atletismo |
20.11.2012 |
199 |
Pozo Martínez, Iván |
36144639-R |
Boxeo |
25.6.2012 |
200 |
Prada Fernández, David |
35576183-J |
Remo |
11.5.2013 |
201 |
Queiro Pombo, Alejandro |
53168257-P |
Judo e D.A. |
16.2.2014 |
202 |
Rabuñal Ríos, Gonzalo |
79325040-H |
Ciclismo |
14.4.2014 |
203 |
Rascado Ríos, Fernando |
36154362-H |
Taekwondo |
20.11.2012 |
204 |
Rego Pernas, Alba |
36114399-Y |
Vela |
20.11.2012 |
205 |
Rego Pernas, Marta |
36152770-J |
Vela |
20.11.2012 |
206 |
Rey Vázquez, Pablo |
32673983-E |
Automobilismo |
14.4.2014 |
207 |
Rial López, Ana Vanesa |
52934174-L |
Rugby |
25.6.2012 |
208 |
Rica Tabeada, Andrea |
39454034-H |
Taekwondo |
11.5.2013 |
209 |
Riobó Villanueva, Víctor |
53115523-J |
Atletismo |
25.6.2012 |
210 |
Ríos Cortegoso, Borja |
44086735-J |
Taekwondo |
11.5.2013 |
211 |
Rivademar Outeda, Ángel Cristian |
77417007-L |
Piragüismo |
14.4.2014 |
212 |
Rivas Iglesias, Julio |
33851173-A |
Tiro olímpico |
25.6.2012 |
213 |
Riveiro Cabaleiro, Alfonso José |
36117230-P |
Remo |
11.5.2013 |
214 |
Rodríguez Catoira, Ignacio |
46896134-P |
Esgrima |
25.6.2012 |
215 |
Rodríguez Fidalgo, Cristóbal |
34884645-Q |
P.M. e triatlón |
25.6.2012 |
216 |
Rodríguez García-Paz, Nicolás |
39465798-Y |
Vela |
25.6.2012 |
217 |
Rodríguez Iglesias, Gustavo |
35571361-K |
Ciclismo |
14.4.2014 |
218 |
Rodríguez Lechuga, Roberto |
35577392-A |
Piragüismo |
11.5.2013 |
219 |
Rodríguez León, Jesús |
76728233-A |
Piragüismo |
16.2.2014 |
220 |
Rodríguez Magi, Maximiliano |
35558331-C |
Dep. cegos (atletismo) |
11.5.2013 |
221 |
Rodríguez Veloso, Sebastián |
31208810-H |
M. físicos (natación) |
11.5.2013 |
222 |
Romero Fraga, Diego |
35483117-M |
Piragüismo |
11.5.2013 |
223 |
Romero Gómez, Valeria |
35577390-R |
Piragüismo |
11.5.2013 |
224 |
Ruanova Fernández, Antón |
44825201-H |
P.M. e triatlón |
11.5.2013 |
225 |
Saborido Santiago, Uxía |
45862125-X |
Remo |
14.4.2014 |
226 |
Saborido Torres, Lucía |
45909808-Z |
Remo |
14.4.2014 |
227 |
Salgado López, Iván |
44494300-H |
Xadrez |
25.6.2012 |
228 |
Sanjurjo Sampedro, Miguel |
33557419-M |
Judo e D.A. |
14.4.2014 |
229 |
Sanmartín Carrera, Alejandro |
53308493-J |
Judo e D.A. |
25.6.2012 |
230 |
Santiso Mosquera, Miguel |
47375292-F |
Fútbol (f. praia) |
16.2.2014 |
231 |
Seijo Núñez, David |
44091659-S |
Loita e D.A. |
25.6.2012 |
232 |
Sendón Carou, Francisco M. |
33273082-V |
Golf |
14.4.2014 |
233 |
Seoane Pérez, Diego |
44469396-T |
Fútbol |
14.4.2014 |
234 |
Sieira Rodríguez, Francisco Javier |
52939508-V |
Taekwondo |
25.6.2012 |
235 |
Sobrado González, Jaime Manuel |
77418033-X |
Piragüismo |
16.2.2014 |
236 |
Solla Nogueira, Lorena |
77010982-J |
Remo |
16.2.2014 |
237 |
Suárez Filgueira, Marcos |
52936281-X |
Remo |
25.6.2012 |
238 |
Tiebo Pérez, Rodrigo |
78736287-L |
Piragüismo |
25.6.2012 |
239 |
Tilve Costas, Nazareth |
36123907-S |
Taekwondo |
14.4.2014 |
240 |
Toro Prieto-Puga, Sofía |
47402532-S |
Vela |
11.5.2013 |
241 |
Torrado González, Pablo |
36172820-F |
Vela |
11.5.2013 |
242 |
Uriz Corral, Manuel |
33549278-Y |
Atletismo |
25.6.2012 |
243 |
Valderrama Santomé, Tamara |
36145039-X |
Patinaxe |
11.5.2013 |
244 |
Valeiro Mato, Roberto |
32824972-Q |
Fútbol (f. praia) |
16.2.2014 |
245 |
Vales Fernández, Xosé Francisco |
47350330-T |
Piragüismo |
25.6.2012 |
246 |
Valiño Gómez, Aida |
33539921-X |
P.M. e triatlón |
25.6.2012 |
247 |
Vallejo Folgueira, Sergio |
33306549-L |
Automobilismo |
16.2.2014 |
248 |
Varela Iglesias, Ana |
44822471-W |
Piragüismo |
11.5.2013 |
249 |
Vázquez Álvarez, Silvia |
35578663-D |
Piragüismo |
11.5.2013 |
250 |
Veiga Fernández, Marco |
33559193-P |
Tiro olímpico |
16.2.2014 |
251 |
Vicente Landín, Isaac |
36132364-P |
Atletismo |
11.5.2013 |
252 |
Vicente Rodríguez, Óscar |
35572548-N |
P.M. e triatlón |
11.5.2013 |
253 |
Vidal Álvarez, Alejandro |
52931435-V |
Taekwondo |
20.11.2012 |
254 |
Vila Cedrón, José Manuel |
33548578-L |
Atletismo |
11.5.2013 |
255 |
Vilariño García, Xenia |
77420795-N |
Natación |
11.5.2013 |
256 |
Villamor Castiñeira, Carlos |
33535673-V |
Atletismo |
14.4.2014 |
257 |
Villar Fernández, Víctor Manuel |
39451557-W |
Caza |
11.5.2013 |
258 |
Zubizarreta Moya, Gonzalo |
36166056-M |
Surf |
11.5.2013 |