O artigo 27 do Estatuto de autonomía de Galicia recolle, no seu punto 22, a competencia exclusiva da Comunidade Autónoma galega na promoción do deporte e a adecuada utilización do lecer. Recollendo esta asunción de competencia exclusiva, procedeuse á aprobación da Lei 3/2012, do 2 de abril, do deporte de Galicia, pola que se pretende a plena efectividade do feito e dereito deportivo na nosa comunidade autónoma.
No ámbito do deporte de alto nivel, o artigo 34 da lei establece que, independentemente da clasificación xeral de deportistas de alto nivel e das medidas que se establecen na lexislación do Estado, a Comunidade Autónoma de Galicia poderá realizar unha clasificación propia de deportistas galegos de alto nivel, de acordo coas federacións deportivas galegas, para os efectos do ámbito galego, e que será publicada no Diario Oficial de Galicia, aos cales lles serán de aplicación os beneficios que se establecerán regulamentariamente.
En desenvolvemento da citada Lei do deporte, o Decreto 6/2004, do 8 de xaneiro, polo que se regula a cualificación dos deportistas galegos de alto nivel e os programas de beneficios dirixidos a estes, e a Orde do 30 de maio de 2005 pola que se establecen os criterios que serán tidos en conta para determinar que deportistas deben posuír tal consideración, atribuíndo, así mesmo, á comisión de avaliación e seguimento dos deportistas galegos de alto nivel a función de propoñer ao órgano competente en materia de deporte a relación de deportistas galegos de alto nivel.
En consecuencia, atendendo á proposta enviada, con data do 26 de febreiro de 2018, pola referida comisión de avaliación e seguimento dos deportistas galegos de alto nivel, na súa reunión de valoración do procedemento de novembro de 2017, esta secretaría xeral
RESOLVE:
Primeiro. Aprobar a relación de deportistas que cumpren os criterios para seren recoñecidos/as como deportistas galegos/as de alto nivel, que se relacionan no anexo I desta resolución e que, en consecuencia, gozan da consideración de alto nivel e gozan dos beneficios que para tal consideración se atribúan.
Segundo. Publicar a relación das solicitudes desestimadas e a causa, que se relacionan no anexo II desta resolución.
Terceiro. Publicar a relación dos/as deportistas con beneficios vixentes (recoñecidos/as en anteriores convocatorias), así como a data de perda da condición de deportista galego/a de alto nivel, que se relacionan no anexo III desta resolución.
Cuarto. Contra esta resolución, que esgota a vía administrativa, os/as interesados/as poderán interpoñer recurso potestativo de reposición, ante esta secretaría xeral, no prazo dun mes contado desde o día seguinte ao da súa publicación no Diario Oficial de Galicia, de conformidade co establecido na Lei 39/2015, do 1 de outubro, do procedemento administrativo común das administracións públicas, ou poderán impugnala directamente, no xulgado do contencioso-administrativo competente, no prazo de dous meses contados a partir da mesma data, segundo o establecido na Lei 29/1998, do 13 de xullo, reguladora da xurisdición contencioso-administrativa.
Santiago de Compostela, 1 de marzo de 2018
Marta Míguez Telle
Secretaria xeral para o Deporte
ANEXO I
Deportistas recoñecidos/as polo procedemento iniciado en novembro de 2017
Nº |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Federación |
1 |
Ameneiro Teijeiro |
Fátima |
32681227K |
Automobilismo |
2 |
Andrade Budiño |
Gaspar |
46097678C |
Natación |
3 |
Antón Costas |
Joel |
39465816R |
Motociclismo |
4 |
Araújo Francisco |
José Manuel |
76912783R |
Orientación |
5 |
Arévalo López |
Carlos |
79338259N |
Piragüismo |
6 |
Baulde Sumay |
Ángela |
35488222G |
Piragüismo |
7 |
Becerril Álvarez |
Olaia Gisela |
53973366W |
Atletismo |
8 |
Bernárdez González |
Alex |
77484933A |
Piragüismo |
9 |
Blanco Filgueira |
Antía |
78808611P |
Kickboxing |
10 |
Cadilla Acevedo |
Tecla María |
15490870W |
Judo e D.A. |
11 |
Calvar Martínez |
Katia |
53119322V |
Taekwondo |
12 |
Caride García |
David |
53113892S |
Piragüismo |
13 |
Casal Rodas |
Óscar |
36126336Y |
Tiro con arco |
14 |
Casal Vidal |
Jenifer |
77463032K |
Piragüismo |
15 |
Castelo Mejuto |
Mónica |
47364585H |
Rugby |
16 |
Castro Mariño |
Carlos |
48115573X |
Halterofilia |
17 |
Cuba Vázquez |
José |
33346861N |
Loita e D.A. |
18 |
Da Costa Piñeiro |
Raquel |
53796837K |
Piragüismo |
19 |
De la Fuente Fiaño |
Ane |
22761397E |
Natación |
20 |
Delgado Curbelo |
Sebastián |
35639104Y |
Piragüismo |
21 |
Diz Cao |
Isabel |
47366116P |
Orientación |
22 |
Domuro Arias |
Lucas |
44664517N |
Ximnasia |
23 |
Dono Arias |
Nicolás |
33429304T |
Piragüismo |
24 |
Durán Escaneo |
Daniel |
77414816J |
Piragüismo |
25 |
Fernández Freire |
Iván |
79346591H |
Piragüismo |
26 |
Fernández López |
Saleta |
34276926A |
Atletismo |
27 |
Fernández Pereira |
Luis |
35582766H |
Piragüismo |
28 |
Fernández Rey |
José |
79341177D |
Taekwondo |
29 |
Fernández Sánchez |
Diego |
34877960R |
Orientación |
30 |
Freije Torneiro |
Martín |
34284948K |
Tiro olímpico |
31 |
Frieiro Carril |
Carla |
35628820A |
Piragüismo |
32 |
Gago Codesal |
Juan |
49332389B |
Halterofilia |
33 |
García Escudero |
Juan |
35419840R |
Tiro olímpico |
34 |
García Janeiro |
Guillermo |
77480219G |
Ciclismo |
35 |
Gómez Eiras |
Diego |
78789035M |
Tiro olímpico |
36 |
González Brey |
Roberto |
35560610B |
Tiro olímpico |
37 |
González Díz |
Aarón |
53110263C |
Boxeo |
38 |
González García |
Javier |
42217491W |
Taekwondo |
39 |
Guisasola González |
Ignacio |
77478298S |
Surf |
40 |
Iglesias Garnelo |
Paula |
49206528Y |
Atletismo |
41 |
Jacome Couto |
Antía |
77481846K |
Piragüismo |
42 |
Lalín Canda |
Noelia |
45860581F |
Loita e D.A. |
43 |
Laurijssen Busto |
Rebecca |
35491558M |
Piragüismo |
44 |
Llamedo Álvarez |
Emilio |
76964796B |
Piragüismo |
45 |
Llovo Frade |
Andrea |
39467014A |
Patinaxe |
46 |
López Fernández |
Yago |
79339230V |
Loita e D.A. |
47 |
Meaños Asensi |
Raquel |
35634641M |
Atletismo |
48 |
Míguez González |
Marcos |
32834425Q |
Vela |
49 |
Miguez Neiro |
María |
54126125H |
Ximnasia |
50 |
Morisón Rey |
Camila Aldana |
77464265N |
Piragüismo |
51 |
Nobre Oliveira |
Pedro Henrique |
Y0959650N |
Kickboxing |
52 |
Okutu Kouletio |
Jean Marie |
53860264Z |
Atletismo |
53 |
Ordoñez Muñiz |
Fátima |
53797606P |
Piragüismo |
54 |
Osorio López |
Pedro |
32721846E |
Atletismo |
55 |
Pacheco Rodríguez |
Pablo |
34877598F |
Orientación |
56 |
Pajón Piñeiro |
José Manuel |
32805228Y |
Tiro olímpico |
57 |
Palomanes Martínez |
José Alfonso |
44494516G |
Atletismo |
58 |
Paz Gago |
Fátima |
33237205C |
Orientación |
59 |
Pérez Aragunde |
María |
35602655N |
Piragüismo |
60 |
Pérez Touriño |
Lidia |
77480728F |
Loita e D.A. |
61 |
Piña Esteves |
Leticia |
35578649H |
Piragüismo |
62 |
Requejo Santos |
José Antonio |
71279976D |
Atletismo |
63 |
Río González |
Martiño |
34882634Y |
Boxeo |
64 |
Rivas Iglesias |
Iria |
44094593M |
Atletismo |
65 |
Rodríguez Fidalgo |
Cristóbal |
34884645Q |
Tríatlon e péntatlon moderno |
66 |
Rodríguez Iglesias |
Gustavo |
355 71361K |
Tríatlon e péntatlon moderno |
67 |
Rodríguez Requejo |
Pablo |
77546188D |
Piragüismo |
68 |
Sabarís Vilas |
Antolín |
46660419C |
Tiro olímpico |
69 |
Sainz-Maza Villar |
Adolfo Antonio |
33560971S |
Atletismo |
70 |
Salgado López |
Iván |
44494300H |
Xadrez |
71 |
Sánchez Torrecillas |
Borja |
48112194N |
Motociclismo |
72 |
Santos Ruiloba |
Antonio Mª |
39493526L |
Ximnasia |
73 |
Santos Veiga |
Xavier |
45960598C |
Karate e D.A. |
74 |
Silva Vieira |
Francisco |
77550120P |
Piragüismo |
75 |
Tiebo Pérez |
Rodrigo |
78736287L |
Piragüismo |
ANEXO II
Deportistas non recoñecidos/as
A. Por non cumprir o criterio deportivo que figura no anexo I da Orde do 30 de maio de 2005 pola que se establecen os criterios para recoñecemento dos deportistas galegos de alto nivel, en desenvolvemento do Decreto 6/2004, do 8 de xaneiro.
Nº |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Federación |
1 |
Alonso González-Solla |
María Teresa |
77464100P |
Vela |
2 |
Alonso López |
Daniel |
35622937P |
Birlos |
3 |
Ameneiro Amezaga |
Pedro Ramón |
77550710T |
Vela |
4 |
Babio García |
Francisco |
47435028N |
Salvamento e socorrismo |
5 |
Bemposta Varela |
David |
35627453Q |
Surf |
6 |
Calviño Pedreira |
Diego |
77414719P |
Actividades subacuáticas |
7 |
Calvo Castro |
Jorge |
77484602V |
Salvamento e socorrismo |
8 |
Campos Toimil |
Juan |
35318895A |
Automobilismo |
9 |
Carrera Prado |
Nicolás |
39462454C |
Ciclismo |
10 |
Casales Carrasco |
Jorge |
53818339H |
Motociclismo |
11 |
Colinas Castro |
Andrea |
54150220D |
Pádel |
12 |
Costa Bouzada |
David |
35577625Y |
Piragüismo |
13 |
Costa Posada |
Anxo |
53819002Z |
Taekwondo |
14 |
Da Silva Ferreira |
Daiane |
34632528W |
Boxeo |
15 |
Da Silva Freiria |
Rubén |
35609057C |
Piragüismo |
16 |
Dapena González |
Pablo |
77411956M |
Tríatlon e péntatlon moderno |
17 |
Febrero Souto |
Lucas |
46092114E |
Karate e D.A. |
18 |
Fernández Araico |
Amanda |
79345611G |
Salvamento e socorrismo |
19 |
Fernández Labarta |
Luis Emiliano |
47437303X |
Tenis |
20 |
Fernández Rodríguez |
Eva |
71525560E |
Halterofilia |
21 |
Fontán Señoráns |
Manuel |
35602247H |
Piragüismo |
22 |
Formoso Barro |
Artemio |
76411219K |
Caza |
23 |
García Eiras |
Rocío |
76819456P |
Rugby |
24 |
García Llorca |
Marta |
35675063Q |
Golf |
25 |
Gómez Romero |
Belén |
39488123K |
Ximnasia |
26 |
González Casales |
Paola |
35584003J |
Balonmán |
27 |
González Natividad |
Alexandra |
39487096Y |
Ximnasia |
28 |
Goyanes García |
Carla |
39469585K |
Natación |
29 |
Henderson Rivas |
John |
X0621084S |
Tiro olímpico |
30 |
Lages Brión |
Alexandre |
53795828R |
Natación |
31 |
Lameiro Rodríguez |
Ainhoa |
35585639Q |
Piragüismo |
32 |
Lasarte Fernández |
Irene |
58022829Q |
Salvamento e socorrismo |
33 |
Lema Soto |
José Antonio |
79325948Y |
Tiro olímpico |
34 |
Llópiz Castedo |
Laura |
39461597Z |
Vela |
35 |
Lois García |
Lara |
76865961F |
Ciclismo |
36 |
López Mayán |
Ángel |
54225991H |
Boxeo |
37 |
López Rodríguez |
Alexandra |
78808216G |
Remo |
38 |
Lorenzo Lepicard |
Noa |
47435585V |
Salvamento e socorrismo |
39 |
Martín Campos |
Bruno |
32735843N |
Surf |
40 |
Martínez Ayaso |
Laura |
43799018V |
Remo |
41 |
Martínez Canosa |
Raquel |
79340609Q |
Salvamento e socorrismo |
42 |
Muñiz Sevares |
Alba |
54226341T |
Taekwondo |
43 |
Nieto Pérez |
Lorena |
77484738S |
Piragüismo |
44 |
Pequeño Pérez |
Silvia |
39487798H |
Esquí náutico |
45 |
Pérez Outeda |
Marcos |
35321771G |
Balonmán |
46 |
Pérez Vázquez |
Miguel |
33551808Y |
Atletismo |
47 |
Pernas Dobalo |
Carlos |
77466295H |
Piragüismo |
48 |
Piñeiro Fungueiriño |
Sandra |
53485647K |
Remo |
49 |
Pita Ros |
Yago |
77543310Y |
Taekwondo |
50 |
Ramos Crespo |
Daniel |
44093906P |
Balonmán |
51 |
Rodríguez Couto |
Alejandro |
77482478D |
Piragüismo |
52 |
Rodríguez Magi |
Maximiliano |
33558331C |
Atletismo |
53 |
Rodríguez Martínez |
Enrique |
54152768G |
Bádminton |
54 |
Romero Saborido |
Ismael |
52939489K |
Remo |
55 |
Sánchez Sánchez |
Sandra |
78801238H |
Remo |
56 |
Santos Ramos |
Antía |
53795012J |
Remo |
57 |
Sartal Álvarez |
José Manuel |
44087755K |
Piragüismo |
58 |
Torreiro Guillín |
Helena |
49207050E |
Salvamento e socorrismo |
59 |
Torrés Domínguez |
Eva |
77482046Z |
Piragüismo |
60 |
Tubío Dieste |
Natalia |
53795881P |
Remo |
61 |
Vaz Tejido |
Adrián |
35572532L |
Automobilismo |
62 |
Veiga Piñeiro |
Jacobo |
46289691Y |
Karate e D.A. |
63 |
Vilariño Fernández |
Marta |
45144622S |
Natación |
64 |
Vilariño Fernández |
Paula |
45144623Q |
Natación |
65 |
Villar Sánchez |
Paula |
32726919N |
Kickboxing |
66 |
Villar Varela |
Carmen |
34288425W |
Piragüismo |
67 |
Wizner Pérez-La Fuente |
Martín |
39466434K |
Vela |
B. Por non presentaren a solicitude no prazo que se establece no artigo 5 do Decreto 6/2004.
Nº |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Federación |
1 |
Fernández García |
Tania |
33556053L |
Piragüismo |
2 |
González García |
Andrea |
49403258V |
Atletismo |
3 |
Iglesias Álvarez |
Brais |
53198804B |
Taekwondo |
4 |
Rodríguez Silva |
Isaac |
35313550V |
Orientación |
5 |
Valiña Seijas |
Lucía |
33558710P |
Piragüismo |
C. Por non presentaren documentación nos prazos requiridos.
Nº |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Federación |
1 |
Calvo Castro |
Jorge |
77484602V |
Surf |
2 |
Dacosta Santomé |
Diego |
53117387Z |
Piragüismo |
3 |
Fernández Vasco |
Miguel |
47376329D |
Vela |
4 |
Figueroa Domínguez |
Javier |
53864002A |
Balonmán |
5 |
Garrido Barbosa |
Manuel |
35575930J |
Piragüismo |
6 |
González Niño |
Iago |
39464714A |
Pádel |
7 |
Pena Somoza |
Ignacio |
34283452C |
Tenis de mesa |
8 |
Pérez Alcalde |
Elena |
54224732R |
Taekwondo |
9 |
Torrado Fernández |
Lara |
53489698R |
Remo |
D. Por estar xa recoñecido como deportista galego/a de alto nivel.
Nº |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Federación |
1 |
Alamancos Lamas |
Nerea |
39451586P |
Taekwondo |
2 |
Barreira Salgado |
María Teresa |
76575902R |
Ciclismo |
3 |
Casás Fernández |
Brais |
79339454B |
Piragüismo |
4 |
Dafauce Bouzo |
Xela |
39487202C |
Loita e D.A. |
5 |
Martínez Rodríguez |
Gonzalo |
39497514M |
Vela |
6 |
Meilán Fernández |
Samuel |
53181046D |
Taekwondo |
7 |
Vilariño Dopico |
David |
46915940B |
Piragüismo |
ANEXO III
Deportistas galegos/as de alto nivel, recoñecidos/as en anteriores convocatorias
Nº |
Apelidos |
Nome |
DNI |
Modalidade |
Perda da condición de DGAN |
1 |
Abalo Rodríguez |
Calixto |
45961127C |
Vela |
12.3.2018 |
2 |
Abuín Ares |
Uxío |
44835192G |
Tríatlon e péntatlon moderno |
15.3.2020 |
3 |
Abuín Pena |
Antonio |
33558718Q |
Kickboxing |
15.3.2020 |
4 |
Acuña Abreu |
Sara |
39491784W |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
5 |
Adarraga Gómez |
José Luis |
47370695X |
Golf |
11.10.2020 |
6 |
Alamancos Lamas |
Nerea |
39451586P |
Taekwondo |
30.9.2018 |
7 |
Alonso Alonso |
Óscar |
35578986X |
Remo |
29.8.2019 |
8 |
Alonso Alonso |
Damián |
76901443T |
Remo |
29.8.2019 |
9 |
Alonso Aradas |
Camila |
32723870E |
Tríatlon e péntatlon moderno |
29.8.2019 |
10 |
Alonso Cambra |
María |
35587355F |
Bádminton |
30.9.2018 |
11 |
Alonso Carballo |
Susana |
76999559K |
Ciclismo |
18.3.2019 |
12 |
Alonso de Castro |
Carmen |
53198256S |
Vela |
26.7.2020 |
13 |
Alonso Lage |
Iván |
35573981L |
Piragüismo |
18.3.2019 |
14 |
Álvarez Falque |
Verónica |
77478953A |
Kickboxing |
15.3.2020 |
15 |
Álvarez Paz |
Francisco Javier |
35579863J |
Remo |
29.8.2019 |
16 |
Álvarez Rodríguez |
Rafael |
54382003K |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
17 |
Álvarez Yates |
Tania Elizabeth |
77478227J |
Piragüismo |
15.3.2020 |
18 |
Alvariño García |
Miguel |
79341226N |
Tiro con arco |
23.7.2018 |
19 |
Alves Domínguez |
Samuel |
39489665E |
Taekwondo |
15.3.2020 |
20 |
Alves Pereira |
Cristina |
53198597B |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
21 |
Amaro Filgueira |
Pilar Fernanda |
39461468T |
Vela |
12.3.2018 |
22 |
Araújo Lazare |
Gonzalo |
36086203P |
Vela |
11.10.2020 |
23 |
Araujo Pérez |
Lía |
39499026E |
Taekwondo |
26.7.1996 |
24 |
Arcay Fernández |
David |
53304385E |
Pesca e cásting |
26.7.2020 |
25 |
Astray Gómez |
Saul |
45959172C |
Natación |
12.3.2018 |
26 |
Ayude Pallás |
Arón |
49200370N |
Kickboxing |
30.9.2018 |
27 |
Ayude Pallás |
Cora |
49200367D |
Kickboxing |
15.3.2020 |
28 |
Aznar González |
Marta |
47437198C |
Halterofilia |
28.7.2019 |
29 |
Bajo Borlán |
Laura |
53197137T |
Judo e D.A. |
26.7.2020 |
30 |
Barbeito Gende |
Inés |
79338842C |
Salvamento e socorrismo |
12.3.2018 |
31 |
Barreira Salgado |
María Teresa |
76575902R |
Orientación |
30.9.2018 |
32 |
Barreiro Hermelo |
David |
53613297K |
Piragüismo |
18.3.2019 |
33 |
Ben Montenegro |
Adrián |
35592309Q |
Atletismo |
15.3.2020 |
34 |
Bermúdez de Castro Rey |
Roberto |
49333542Z |
Vela |
11.10.2020 |
35 |
Bernárdez Lamas |
Alejandro |
77408641W |
Ximnasia |
11.10.2020 |
36 |
Blanco Guede |
Álvaro |
53859944Q |
Remo |
18.3.2019 |
37 |
Blanco López |
Jessica |
77466195X |
Taekwondo |
15.3.2020 |
38 |
Blanco Lorenzo |
Walter |
77008344C |
Kickboxing |
15.3.2020 |
39 |
Blanco Prol |
Paula |
78810114Q |
Kickboxing |
15.3.2020 |
40 |
Bonilla González |
Raquel |
71902429J |
Tenis de mesa |
23.7.2018 |
41 |
Bouza Pregal |
José Luis |
35575189P |
Piragüismo |
18.3.2019 |
42 |
Bouzas Rey |
Martín |
20629245Q |
Ciclismo |
18.3.2019 |
43 |
Bóveda Rodríguez |
Rodrigo |
35472851C |
Motonáutica |
18.3.2019 |
44 |
Brañas Rumbo |
Marta |
46915901H |
Boxeo |
18.3.2019 |
45 |
Cacabelos Afonso |
Lara |
76929780R |
Vela |
30.9.2018 |
46 |
Campelo Antón |
Yael |
44486906F |
Ximnasia |
18.3.2019 |
47 |
Campo Pavón |
Gabriel |
36171956V |
Piragüismo |
26.7.2020 |
48 |
Campos García |
Manuel Antonio |
76929259D |
Piragüismo |
18.3.2019 |
49 |
Campos Varela |
Sergio |
54127422G |
Natación |
12.3.2018 |
50 |
Canella Rodríguez |
Marta |
53191542V |
Baloncesto |
18.3.2019 |
51 |
Cardeiro Regueiro |
Cristina |
78812624L |
Kickboxing |
11.10.2020 |
52 |
Caride Figueroa |
Eduardo |
53173385F |
Patinaxe |
12.3.2018 |
53 |
Carrasco Solla |
Ana |
39499773X |
Vela |
28.7.2019 |
54 |
Carrera Amandi |
Óscar |
35573655S |
Piragüismo |
18.3.2019 |
55 |
Carrera Estévez |
Cándido |
76914776Q |
Automobilismo |
23.7.2018 |
56 |
Casales Carrasco |
Jorge |
53818339H |
Motociclismo |
12.3.2018 |
57 |
Casañas Hernández |
Jennifer Frank |
03209888P |
Atletismo |
30.9.2018 |
58 |
Casás Fernández |
Brais |
79339454B |
Piragüismo |
30.9.2018 |
59 |
Castaño García |
Inés |
78813094Y |
Tríatlon e péntatlon moderno |
26.7.2020 |
60 |
Castiñeira Etchevarría |
Tania |
39457969C |
Taekwondo |
26.7.2020 |
61 |
Castro Barcala |
Daniel |
79343106Y |
Tiro con arco |
30.9.2018 |
62 |
Castro Barcala |
María Cristina |
79343107F |
Tiro con arco |
28.7.2019 |
63 |
Castro Chapela |
Pablo |
77011249G |
Atletismo |
12.3.2018 |
64 |
Castro Mariño |
Víctor |
47375849N |
Halterofilia |
23.7.2018 |
65 |
Castro Rodríguez |
Alexandre |
53395609M |
Piragüismo |
15.3.2020 |
66 |
Cernadas González |
Laura |
53521753V |
Patinaxe |
15.3.2020 |
67 |
Cerqueira Atares |
Tirso |
77547044Z |
Vela |
30.9.2018 |
68 |
Cerqueira Mella |
Carla |
15493581E |
Piragüismo |
15.3.2020 |
69 |
Chamosa da Casa |
Antía |
77465186J |
Atletismo |
11.10.2020 |
70 |
Chamosa Dacasa |
Daniel |
77465185N |
Atletismo |
15.3.2020 |
71 |
Cid López |
Daniel |
79342300M |
Patinaxe |
30.9.2018 |
72 |
Cid Masid |
Alejandro |
45147784A |
Ximnasia |
29.8.2019 |
73 |
Colmenares Díaz |
Miguel Ángel |
33838777G |
Tiro olímpico |
11.10.2020 |
74 |
Comesaña Blanco |
Raquel |
53973863Q |
Remo |
29.8.2019 |
75 |
Conde Romero |
Rodrigo |
53610167L |
Remo |
30.9.2018 |
76 |
Cons Gestido |
Águeda Beatriz |
77421136P |
Natación |
15.3.2020 |
77 |
Cores Abuín |
Joaquín |
35480970C |
Vela |
18.3.2019 |
78 |
Corral Alonso |
Alberto |
71501528W |
Orientación |
30.9.2018 |
79 |
Cortegoso Lima |
Sara |
77458950X |
Taekwondo |
30.9.2018 |
80 |
Cortiñas Pardo |
Paula |
34884115S |
Fútbol |
23.7.2018 |
81 |
Costa Bouzada |
David |
35577625Y |
Piragüismo |
12.3.2018 |
82 |
Costa Posada |
Anxo |
53819002Z |
Taekwondo |
30.9.2018 |
83 |
Costas Rodal |
Darío |
53614649Q |
Atletismo |
18.3.2019 |
84 |
Couceiro Rega |
Ángel |
58000407L |
Salvamento e socorrismo |
15.3.2020 |
85 |
Dafauce Bouzo |
Xela |
39487202C |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
86 |
Dapena González |
Pablo |
77411956M |
Tríatlon e péntatlon moderno |
12.3.2018 |
87 |
Das Dores Rodríguez |
Diego |
35584314W |
Remo |
18.3.2019 |
88 |
De Haz Uraurgui |
Jaime |
53189686R |
Remo |
29.8.2019 |
89 |
De la Muela Ploegstra |
Ana María |
32739544X |
Kárate e D.A. |
11.10.2020 |
90 |
De la Puente Riobo |
Martín |
39486612M |
Tenis (discapacitados) |
30.9.2018 |
91 |
Del Amo García |
Héctor |
36117263H |
Billar |
30.9.2018 |
92 |
Díaz Mba |
Alberto |
32716485C |
Halterofilia |
23.7.2018 |
93 |
Díaz Orosa |
Roberto |
76583676R |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
94 |
Díaz Pérez |
Adrián |
33545774K |
Automobilismo |
15.3.2020 |
95 |
Diéguez Buceta |
Aarón |
77463237L |
Piragüismo |
18.3.2019 |
96 |
Domínguez Asensio |
Nuria Kodid |
28753093B |
Remo |
18.3.2019 |
97 |
Domínguez Fajardo |
Adrián |
35490292G |
Vela |
12.3.2018 |
98 |
Domínguez Martín |
Noel |
11902715P |
Piragüismo |
15.3.2020 |
99 |
Domínguez Rodríguez |
Alfonso |
35582289R |
Piragüismo |
18.3.2019 |
100 |
Echegoyen Domínguez |
Tamara |
44083644G |
Vela |
18.3.2019 |
101 |
Escariz Mella |
Carmen |
44093308P |
Atletismo |
15.3.2020 |
102 |
Feijoo Alberte |
Iván |
44499040C |
Ciclismo |
15.3.2020 |
103 |
Felpeto González |
María Luisa |
33329663H |
Orientación |
30.9.2018 |
104 |
Fernández Bouza |
David |
77421068D |
Vela |
11.10.2020 |
105 |
Fernández Casais |
Rubén |
53797905P |
Piragüismo |
18.3.2019 |
106 |
Fernández de la Iglesia |
Anxo |
78801549F |
Taekwondo |
28.7.2019 |
107 |
Fernández Eiras |
Pablo |
53862552W |
Taekwondo |
12.3.2018 |
108 |
Fernández García |
Rubén |
53198800F |
Motociclismo |
18.3.2019 |
109 |
Fernández Justo |
Paula |
44496822X |
Tiro olímpico |
23.7.2018 |
110 |
Fernández López |
Juan |
54153378Q |
Surf |
29.8.2019 |
111 |
Fernández Ramos |
Raúl |
54131182S |
Patinaxe |
11.10.2020 |
112 |
Fernández Rivera |
Alejandro |
44483594F |
Atletismo |
28.7.2019 |
113 |
Fernández Rodríguez |
Sandra María |
53174114T |
Motonáutica |
30.9.2018 |
114 |
Ferreira Colmanero |
José Manuel |
76727749W |
Judo e D.A. |
29.8.2019 |
115 |
Ferreiro García |
Xesús Xan |
47381319P |
Boxeo |
18.3.2019 |
116 |
Ferreiro Gómez |
Andrea |
33556987X |
Patinaxe |
12.3.2018 |
117 |
Ferreiro Pajuelo |
Antonio |
36152705V |
Ciclismo |
18.3.2019 |
118 |
Ferro Dios |
Ramón |
35472680X |
Piragüismo |
15.3.2020 |
119 |
Figueiras Alonso |
Kevin Simón |
39485215B |
Vela |
12.3.2018 |
120 |
Freije Torneiro |
Aroa |
34284947C |
Tríatlon e péntatlon moderno |
18.3.2019 |
121 |
Gago Troitiño |
Ezequiel |
44479692S |
Judo e D.A. |
29.8.2019 |
122 |
Gaitero Martín |
Alberto |
71170380P |
Judo e D.A. |
18.3.2019 |
123 |
Galán Cambón |
Denis |
47389930V |
Atletismo |
15.3.2020 |
124 |
Galarza Oloya |
Geraldine |
49474843A |
Halterofilia |
15.3.2020 |
125 |
García Álvarez |
Gabriel |
39468129Z |
Taekwondo |
15.3.2020 |
126 |
García Garay |
Macarena |
47437775E |
Natación |
30.9.2018 |
127 |
García García |
Pablo |
53181968B |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
128 |
García García |
Ángel |
70869454Z |
Orientación |
18.3.2019 |
129 |
García Marín |
Cristina |
44088130M |
Salvamento e socorrismo |
18.3.2019 |
130 |
García Martínez |
Iván |
53862538B |
Taekwondo |
29.8.2019 |
131 |
García Naveiro |
Natalia |
77460869C |
Piragüismo |
18.3.2019 |
132 |
García Naveiro |
Laura |
77460871E |
Piragüismo |
15.3.2020 |
133 |
García Otero |
Carolina |
77478844D |
Piragüismo |
15.3.2020 |
134 |
García Otero |
José Ángel |
78738194V |
Tiro olímpico |
12.3.2018 |
135 |
García Portela |
Pablo |
77462376D |
Vela |
18.3.2019 |
136 |
García Sarita |
Carlos Yobani |
34316160E |
Loita e D.A. |
15.3.2020 |
137 |
García Silva |
Antía |
35484397C |
Salvamento e socorrismo |
18.3.2019 |
138 |
García Soto |
Marcos |
32698447Z |
Natación |
18.3.2019 |
139 |
García Suárez |
Noelia |
47404290W |
Halterofilia |
26.7.2020 |
140 |
García Suárez |
Sara |
49200931K |
Taekwondo |
26.7.2020 |
141 |
García Vidal |
Miryam |
53860631J |
Taekwondo |
18.3.2019 |
142 |
Germade Barreiro |
Rodrigo |
53612824P |
Piragüismo |
18.3.2019 |
143 |
Gómez Anido |
Valeria |
54157584J |
Salvamento e socorrismo |
30.9.2018 |
144 |
Gómez Cortés |
Beatriz |
77464997P |
Natación |
12.3.2018 |
145 |
Gómez Cortés |
Carmen |
77465010K |
Tríatlon e péntatlon moderno |
12.3.2018 |
146 |
Gómez Mesías |
Alba |
48117010K |
Natación |
26.7.2020 |
147 |
Gómez Schroth |
Ingrid |
53179093B |
Taekwondo |
30.9.2018 |
148 |
Gonçalves |
Jesús Antonio |
X8870323M |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
149 |
González Álvarez |
María Cristina |
35572280C |
Remo |
18.3.2019 |
150 |
González Álvarez |
Jesús |
35567480G |
Remo |
18.3.2019 |
151 |
González Barrio |
Alejandro |
34282707B |
Tiro olímpico |
12.3.2018 |
152 |
González Carrera |
Samuel |
53818965T |
Ciclismo |
11.10.2020 |
153 |
González Dios |
Jaime Alejandro |
77464614Q |
Kickboxing |
29.8.2019 |
154 |
González Estebán |
Paula Cristina |
77543245X |
Vela |
11.10.2020 |
155 |
González Fernández |
Ángela |
39462612V |
Atletismo |
30.9.2018 |
156 |
González Muíños |
Alejandro |
54150743A |
Salvamento e socorrismo |
12.3.2018 |
157 |
González Muñiz |
Iván |
39465043X |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
158 |
González Orozco |
Juan Carlos |
44130419C |
Orientación |
30.9.2018 |
159 |
González Surribas |
Cintia |
77459015Y |
Kickboxing |
29.8.2019 |
160 |
Goyanes García |
Paula |
39469584C |
Natación |
28.7.2019 |
161 |
Graña Alonso |
Pablo |
77009545W |
Piragüismo |
15.3.2020 |
162 |
Graña Blanco |
Óscar |
73241632H |
Piragüismo |
15.3.2020 |
163 |
Gundín Pérez |
Isabel |
32726897J |
Surf |
29.8.2019 |
164 |
Henderson Rivas |
John |
00621084S |
Tiro olímpico |
12.3.2018 |
165 |
Hernández García |
Carlota |
39468168F |
Vela |
28.7.2019 |
166 |
Iglesias Castro |
Rubén |
76579792G |
Orientación |
30.9.2018 |
167 |
Iglesias Cuevas |
Diego |
35585853T |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
168 |
Iglesias de la Torre |
Felipe |
34990086W |
Judo e D.A. |
30.9.2018 |
169 |
Iglesias de Salvador |
Nadia |
46293535D |
Patinaxe |
11.10.2020 |
170 |
Iglesias Fernández |
Marta |
39467133F |
Piragüismo |
15.3.2020 |
171 |
Iglesias Pena |
María |
53118926N |
Remo |
12.3.2018 |
172 |
Iglesias Rial |
Martín |
78810416L |
Kickboxing |
15.3.2020 |
173 |
Iglesias Vilela |
Damián |
45905478P |
Loita e D.A. |
29.8.2019 |
174 |
Izquierdo Ferreiro |
Iago |
35590082C |
Remo |
29.8.2019 |
175 |
Jiménez dos Santos |
Adrián |
53795667R |
Taekwondo |
29.8.2019 |
176 |
Juane Borreguero |
Patricia |
48116922W |
Hípica |
12.3.2018 |
177 |
Leborán Paz |
Martín |
53796057T |
Remo |
12.3.2018 |
178 |
Leirós Alonso de Velasco |
Jaime |
35473745V |
Vela |
26.7.2020 |
179 |
Leirós Alonso de Velasco |
Alfonso |
45849340J |
Vela |
11.10.2020 |
180 |
Lema Soto |
José Antonio |
79325948Y |
Tiro olímpico |
12.3.2018 |
181 |
Lema Vidal |
Francisco |
79322498Y |
Automobilismo |
30.9.2018 |
182 |
Liste Viaño |
Martín |
78807840L |
Atletismo |
23.7.2018 |
183 |
López Costoya |
Francisco Javier |
35302665B |
Orientación |
30.9.2018 |
184 |
López Gredilla |
Nicolás |
34283265V |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
185 |
López Iglesias |
Roberto |
33314866X |
Montañismo |
18.3.2019 |
186 |
López Marra |
Iago |
76970557E |
Vela |
18.3.2019 |
187 |
López Riobó |
Sabela |
77011847G |
Taekwondo |
15.3.2020 |
188 |
Lores Romay |
Jacobo |
77412567H |
Piragüismo |
12.3.2018 |
189 |
Losada García |
Alejandro |
39495758C |
Taekwondo |
26.7.2020 |
190 |
Loureiro López |
Alberto |
53197584X |
Boxeo |
15.3.2020 |
191 |
Magdalena Filgueiras |
Lucía |
58021239J |
Halterofilia |
15.3.2020 |
192 |
Malvar Leite |
Sara |
39452957E |
Remo |
12.3.2018 |
193 |
Manso Fraga |
Tomás |
32717046Y |
Natación |
15.3.2020 |
194 |
Maquieira Piñeiro |
David |
35477940A |
Piragüismo |
18.3.2019 |
195 |
Marín Durán |
Covadonga |
11438625N |
Billar |
26.7.2020 |
196 |
Mariño Blanco |
María Jesús |
77419444H |
Esgrima |
11.10.2020 |
197 |
Márquez Fernández |
Brandán |
44840590C |
Ciclismo |
18.3.2019 |
198 |
Martínez Quiroga |
Miguel |
33553582D |
Piragüismo |
15.3.2020 |
199 |
Martínez Rodríguez |
Gonzalo |
39497514M |
Vela |
18.3.2019 |
200 |
Martínez Santiago |
Irene |
54150224J |
Halterofilia |
23.7.2018 |
201 |
Maseda Dorado |
Ivo |
33561669T |
Atletismo |
15.3.2020 |
202 |
Medín López |
Paula |
53300434G |
Rugby |
30.9.2018 |
203 |
Meilán Fernández |
Samuel |
53181046D |
Taekwondo |
30.9.2018 |
204 |
Mendes Andrade |
Estefanía |
X1364157-G |
Boxeo |
15.3.2020 |
205 |
Miguéns González |
José Luis |
78786315E |
Deportes de inverno |
11.10.2020 |
206 |
Millán Rodríguez |
Rubén |
35574130F |
Piragüismo |
30.9.2018 |
207 |
Miras Lago |
José Ramón |
44847139Z |
Boxeo |
15.3.2020 |
208 |
Mirás Vázquez |
Irene |
46092350M |
Piragüismo |
12.3.2018 |
209 |
Monasterio dos Anxos |
Marisol |
71521457J |
Halterofilia |
23.7.2018 |
210 |
Monasterio Portela |
Ramón |
76581696E |
Loita e D.A. |
12.3.2018 |
211 |
Monteagudo Moraña |
Iago |
35600595E |
Piragüismo |
18.3.2019 |
212 |
Montes Villar |
Verónica |
09443503W |
Orientación |
30.9.2018 |
213 |
Montoto Vázquez |
Jesús |
77417127R |
Piragüismo |
18.3.2019 |
214 |
Moreno Casares |
Santiago |
39491220J |
Vela |
15.3.2020 |
215 |
Mosquera Jove |
Carla |
53303315X |
Judo e D.A. |
15.3.2020 |
216 |
Mosquera Lendoiro |
David Manuel |
53168733R |
Piragüismo |
12.3.2018 |
217 |
Mucientes Sisto |
Tomás |
32718070H |
Judo e D.A. |
29.8.2019 |
218 |
Mucientes Sixto |
Adrián |
32718069V |
Judo e D.A. |
12.3.2018 |
219 |
Muíños Mirás |
Antón |
79339644V |
Automobilismo |
15.3.2020 |
220 |
Muñoz Fole |
Pedro |
35488408Y |
Karate e D.A. |
26.7.2020 |
221 |
Naveiro Parada |
Elena del Mar |
76861608R |
Piragüismo (discapacitados) |
29.8.2019 |
222 |
Nieto Ferrer |
Nicolás |
44846697D |
Surf |
18.3.2019 |
223 |
Nieves Campello |
Gustavo |
36152492B |
Atletismo (discapacitados) |
15.3.2020 |
224 |
Novas Bonet |
David |
77013653Q |
Piragüismo |
15.3.2020 |
225 |
Novelle Man |
Carlos Eduardo |
44662012Z |
Ximnasia |
12.3.2018 |
226 |
Nuñel Varela |
Lidia |
54131298Q |
Salvamento e socorrismo |
12.3.2018 |
227 |
Ochoa Fernández |
Manuel |
35579985C |
Piragüismo |
18.3.2019 |
228 |
Oliveira Vázquez |
André |
45871168Z |
Piragüismo |
12.3.2018 |
229 |
Orro Muíños |
Miguel |
47388437L |
Taekwondo |
18.3.2019 |
230 |
Ortíz Benito |
Arlet |
48194576P |
Taekwondo |
26.7.2020 |
231 |
Otero Míguez |
Diego |
15493965S |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |
232 |
Outón Méndez |
Lara |
39494212S |
Piragüismo |
15.3.2020 |
233 |
Pais Rodríguez |
Andrea |
21111596M |
Atletismo |
26.7.2020 |
234 |
Palmás Reguera |
Antonio |
77407360D |
Piragüismo |
26.7.2020 |
235 |
Pampín Blanco |
Nerea |
49400953N |
Loita e D.A. |
28.7.2019 |
236 |
Parada Enríquez |
Beatriz |
39450786J |
Taekwondo |
12.5.2018 |
237 |
Parada Martínez |
Manuel |
53488125S |
Taekwondo |
11.10.2020 |
238 |
Parada Novo |
Iván |
52936552M |
Karate e D.A. |
11.10.2020 |
239 |
Pardo Galdo |
José Ramón |
53166954Q |
Vela |
18.3.2019 |
240 |
Paredes Padín |
Sergio |
77466238F |
Atletismo |
18.3.2019 |
241 |
Paz Blanco |
Carlos |
35462431L |
Vela |
18.3.2019 |
242 |
Paz Dobarro |
Rubén |
53611358Z |
Piragüismo |
18.3.2019 |
243 |
Paz Sobreira |
Diego |
53185123S |
Tríatlon e péntatlon moderno |
28.7.2019 |
244 |
Pehuén Muriel |
Catriel |
X8175718T |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
245 |
Peleteiro Brión |
Ana |
53488176C |
Atletismo |
15.3.2020 |
246 |
Pena Manso |
Iñaki |
45958370T |
Tríatlon e péntatlon moderno |
28.7.2019 |
247 |
Pereira da Ponte |
Solange Andreia |
39494263C |
Atletismo |
18.3.2019 |
248 |
Pereira Millos |
Sergio |
77007172K |
Motonáutica |
18.3.2019 |
249 |
Pérez Bugarín |
Uxía |
35609385A |
Atletismo |
15.3.2020 |
250 |
Pérez Carrera |
Francisco |
36146547T |
Deporte adaptado |
12.3.2018 |
251 |
Pérez Coya |
Carla |
35583559Y |
Piragüismo |
18.3.2019 |
252 |
Pérez Fernández |
Fernando |
52939524X |
Deportes de inverno |
18.3.2019 |
253 |
Pérez González |
Mario |
53183275F |
Vela |
30.9.2018 |
254 |
Pérez Morales |
Daniel |
44483873X |
Ximnasia |
11.10.2020 |
255 |
Pérez Moreno |
Sergio |
44595287N |
Remo |
28.7.2019 |
256 |
Pérez Parada |
Juan Manuel |
53482721Q |
Karate e D.A. |
11.10.2020 |
257 |
Pérez Rial |
Carlos |
78737262M |
Piragüismo |
11.10.2020 |
258 |
Pérez Vázquez |
Miguel |
33551808Y |
Atletismo |
12.3.2018 |
259 |
Pinzón Morales |
Janiel Karyn |
49200150E |
Halterofilia |
15.3.2020 |
260 |
Piña Esteves |
Diego |
35577044T |
Piragüismo |
15.3.2020 |
261 |
Piñeiro Devesa |
Lúa María |
35485636V |
Taekwondo |
15.3.2020 |
262 |
Piñeiro Pérez |
Óscar |
36167028B |
Deportes de inverno |
18.3.2019 |
263 |
Piroscia Penado |
Darío |
33328554J |
Tiro olímpico |
23.7.2018 |
264 |
Pombal Martínez |
Marta |
15494184G |
Balonmán |
26.7.2020 |
265 |
Pombo Romero |
Adrián |
46095197T |
Taekwondo |
18.3.2019 |
266 |
Porteiro Ocampo |
Andrea Fátima |
77410383L |
Piragüismo |
18.3.2019 |
267 |
Portela Rivas |
María Teresa |
53116704K |
Piragüismo |
29.8.2019 |
268 |
Porto Lareo |
José Enrique |
76898026X |
Ciclismo |
15.3.2020 |
269 |
Prada Fernández |
David |
35576183J |
Remo |
29.8.2019 |
270 |
Rama Núñez |
Marcos |
49470125T |
Halterofilia |
23.7.2018 |
271 |
Ramos Suárez |
Ricardo |
35491194D |
Karate e D.A. |
26.7.2020 |
272 |
Ramos Manteiga |
Ainhoa |
54156402G |
Taekwondo |
18.3.2019 |
273 |
Rascado Ríos |
Fernando |
36154362H |
Taekwondo |
15.3.2020 |
274 |
Rial González |
Denis |
21115793E |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
275 |
Rial López |
Ana Vanesa |
52934174L |
Rugby |
30.9.2018 |
276 |
Riopedre Fernández |
Miguel |
48112804R |
Judo e D.A. |
18.3.2019 |
277 |
Rivera González |
Juan Sebastián |
32736256B |
Halterofilia |
18.3.2019 |
278 |
Rodríguez de Jesús Torres |
Miguel |
77464791D |
Vela |
11.10.2020 |
279 |
Rodríguez Fernández |
Manuel Jesús |
53188382P |
Taekwondo |
26.7.2020 |
280 |
Rodríguez Gacio |
Susana |
36137166A |
Tríatlon e péntatlon moderno (discapacitados) |
12.3.2018 |
281 |
Rodríguez García Paz |
Nicolás |
39465798Y |
Vela |
15.3.2020 |
282 |
Rodríguez González |
Guillermo Javier |
32628435Z |
Tiro con arco |
18.3.2019 |
283 |
Rodríguez Guede |
Pablo |
44498793A |
Ciclismo |
18.3.2019 |
284 |
Rodríguez Huertas |
Roi |
35581467F |
Piragüismo |
15.3.2020 |
285 |
Rodríguez Lechuga |
Roberto |
35577392A |
Piragüismo |
18.3.2019 |
286 |
Rodríguez León |
Jesús |
76728233A |
Piragüismo |
26.7.2020 |
287 |
Rodríguez López |
Alba |
54158222F |
Halterofilia |
12.3.2018 |
288 |
Rodríguez Maneiro |
María del Pilar |
53798783N |
Taekwondo |
15.3.2020 |
289 |
Rodríguez Martínez |
Omar |
15492384K |
Loita e D.A. |
30.9.2018 |
290 |
Rodríguez Menéndez |
Judith María |
39463266G |
Esgrima |
18.3.2019 |
291 |
Rodríguez Muñoz |
Melania |
35586139X |
Ximnasia |
11.10.2020 |
292 |
Rodríguez Rodríguez |
Raquel |
44083243V |
Piragüismo |
15.3.2020 |
293 |
Rodríguez Veloso |
Sebastián |
31208810H |
Deporte adaptado |
11.10.2020 |
294 |
Román Sánchez |
Ivanna Carolina |
49917952V |
Atletismo |
11.10.2020 |
295 |
Romero Fraga |
Diego |
35483117M |
Piragüismo |
18.3.2019 |
296 |
Romero Gómez |
Valeria |
35577390R |
Piragüismo |
18.3.2019 |
297 |
Romero Román |
Irene |
50769511R |
Esgrima |
30.9.2018 |
298 |
Ropero García |
Mª Teresa |
43176753A |
Billar |
26.7.2020 |
299 |
Rosa Moya |
Alexis |
72892109A |
Judo e D.A. |
29.8.2019 |
300 |
Sánchez Novelle |
Brais |
44078489R |
Piragüismo |
11.10.2020 |
301 |
Sánchez Sánchez |
José Manuel |
47371435Z |
Piragüismo |
30.9.2018 |
302 |
Sande Antón |
Juan |
53193258P |
Surf |
15.3.2020 |
303 |
Sanmartín Andújar |
Pablo |
44094506X |
Bádminton |
23.7.2018 |
304 |
Sanmartín Carrera |
Alejandro |
53308493J |
Judo e D.A. |
29.8.2019 |
305 |
Santiago Morón |
Inés |
32721265Q |
Tríatlon e péntatlon moderno |
28.7.2019 |
306 |
Serrat Seoane |
Antonio |
53189449V |
Tríatlon e péntatlon moderno |
28.7.2019 |
307 |
Sieiro Barreiro |
Carla |
77479858 B |
Piragüismo |
18.3.2019 |
308 |
Sieiro Barreiro |
Adrián |
7462033B |
Piragüismo |
15.3.2020 |
309 |
Silva Pazos |
Xian |
77407584A |
Taekwondo |
30.9.2018 |
310 |
Silva Pérez |
Cristian |
53489276Q |
Piragüismo |
23.7.2018 |
311 |
Soto García |
Lucía |
77459634G |
kickboxing |
29.8.2019 |
312 |
Suárez Alonso |
Ángel |
53196607E |
Ciclismo |
15.3.2020 |
313 |
Suárez Gión |
Rocío |
53520044X |
Boxeo |
15.3.2020 |
314 |
Suárez Gómez |
Julio |
35599262T |
Xadrez |
12.3.2018 |
315 |
Suárez González |
Alejandra |
53199414T |
Vela |
15.3.2020 |
316 |
Suárez González |
Patricia |
53199415R |
Vela |
15.3.2020 |
317 |
Subiñas Blanco |
Ydne |
53976179D |
Boxeo |
18.3.2019 |
318 |
Toimil Fernández |
María Belén |
32714095E |
Atletismo |
18.3.2019 |
319 |
Tomé Sanlés |
Manuel |
53798276B |
Natación |
28.7.2019 |
320 |
Toro Carballo |
Cristian Isaac |
34279400Q |
Piragüismo |
15.3.2020 |
321 |
Toro Prieto-Puga |
Sofía |
47402532S |
Vela |
15.3.2020 |
322 |
Torres Taboada |
José Ángel |
35286408S |
Caza |
15.3.2020 |
323 |
Torviso Berdeal |
José Antonio |
77595645Q |
Orientación |
30.9.2018 |
324 |
Touriño Ferreirós |
Mónica |
35462784G |
Deportes de inverno |
15.3.2020 |
325 |
Triana López |
Mauro |
49207849Q |
Atletismo |
11.10.2020 |
326 |
Trigo Piñeiro |
Alba |
35627379B |
Vela |
11.10.2020 |
327 |
Trillo Valeiro |
Sergio |
32720995E |
Judo e D.A. |
30.9.2018 |
328 |
Troitiño Amoedo |
Rubén |
53610326V |
Taekwondo |
18.3.2019 |
329 |
Vallejo Esperón |
Sergio |
77466603G |
Piragüismo |
15.3.2020 |
330 |
Vallejo Folgueira |
Diego |
76572021F |
Automobilismo |
18.3.2019 |
331 |
Varela Iglesias |
Ana |
44822471W |
Piragüismo |
18.3.2019 |
332 |
Varela Penas |
Judit |
45956820Z |
Loita e D.A. |
28.7.2019 |
333 |
Vázquez Segade |
Andrea |
54224644M |
Piragüismo |
26.7.2020 |
334 |
Vergas Pérez |
Sinesio |
36047105X |
Tiro olímpico |
12.3.2018 |
335 |
Vidal Álvarez |
Alejandro |
52931435V |
Taekwondo |
28.7.2019 |
336 |
Vidal Cernadas |
Amador |
32811206G |
Automobilismo |
30.9.2018 |
337 |
Viéitez Mariño |
Sara |
53193106V |
Loita e D.A. |
18.3.2019 |
338 |
Vigo López |
Édgar |
32691265P |
Automobilismo |
18.3.2019 |
339 |
Vilariño Dopico |
David |
46915940B |
Piragüismo |
30.9.2018 |
340 |
Vilas Miranda |
Andrea |
53199324W |
Taekwondo |
30.9.2018 |
341 |
Vilas Vidal |
María |
53487155B |
Natación |
30.9.2018 |
342 |
Yanchy |
Valery |
X102196Z |
Boxeo |
18.3.2019 |
343 |
Yáñez Ferreiro |
Aida |
20624293D |
Salvamento e socorrismo |
15.3.2020 |
344 |
Zernov |
Vladislav |
X9877427P |
Loita e D.A. |
26.7.2020 |