No Diario Oficial de Galicia nº 112, do 14 de xuño, publícase a Resolución do 7 de xuño de 2019 (DOG do 14 de xuño) pola que se establecen as bases reguladoras para a concesión de prazas, en réxime de concorrencia competitiva, de tecnificación e rendemento deportivo para o Centro Galego de Tecnificación Deportiva para a tempada 2019/20, establecéndose no seu artigo 5 un prazo límite de presentación das solicitudes ata o día 15 de xullo de 2019.
Rematado o prazo de solicitudes, publícase na páxina web da Secretaría Xeral para o Deporte deporte.xunta.gal e comunícase ás federacións solicitantes a listaxe provisional de avalición de solicitudes admitidas, excluídas e pendentes de emenda, presentadas ao abeiro da mencionada resolución de convocatoria o día 8 de agosto de 2019, establecendo un prazo de dez días para a formulación de alegacións, emendar erros ou achegar documentación.
Rematado o prazo de alegacións e modicadas, de ser o caso, as puntuacións dos solicitantes, a Comisión de Selección formula a proposta de resolución definitiva.
Acreditadas as actuacións levadas a cabo pola Comisión de Selección á que se refire o artigo 10 da Resolución do 7 de xuño de 2019, da Secretaría Xeral para o Deporte, pola que se establecen as bases reguladoras para a concesión de prazas, en réxime de concorrencia competitiva, de tecnificación e rendemento deportivo para o Centro Galego de Tecnificación Deportiva para a tempada 2019/20 (DOG nº 112, do 14 de xuño), e as propostas formuladas por esta, logo do estudo detallado das solicitudes formuladas comprobando a concorrencia dos requisitos requiridos, tal e como queda documentado na acta redactada con ocasión da sesión de traballo levada a cabo con data do 29 de agosto de 2019, e vista a proposta formulada pola citada Comisión de Selección e, unha vez examinadas as alegacións presentadas, e en virtude das atribucións que me foron conferidas,
RESOLVO:
Primeiro. Outorgar para o uso das instalacións do Centro Galego de Tecnificación Deportiva, sitas en Pontevedra, as prazas que se recollen no anexo I desta resolución, ordenadas alfabeticamente, unha vez aplicados os criterios establecidos nos artigos 19, 21 e 22 das bases reguladoras do procedemento.
Segundo. Denegar o outorgamento das solicitudes presentadas polas persoas solicitantes que se recollen no anexo II desta resolución, ordenadas alfabeticamente, por non obter a condición de persoa beneficiaria con base no establecido nos artigos 19, 21 e 22 das bases reguladoras do procedemento.
Terceiro. Estas listaxes expoñeranse tamén nos taboleiros de anuncios da Secretaría Xeral para o Deporte, así como na páxina web http://deporte.xunta.gal/.
Cuarto. Esta resolución esgota a vía administrativa e contra ela pode interpoñerse un recurso potestativo de reposición perante a persoa titular da Secretaría Xeral para o Deporte, no prazo dun mes contado a partir do día seguinte ao da súa publicación no Diario Oficial de Galicia, segundo o disposto nos artigos 123 e 125 da Lei 39/2015, do 1 de outubro, do procedemento administrativo común das administracións públicas, ou ben, un recurso contencioso-administrativo perante o Tribunal Superior de Xustiza de Galicia, no prazo de dous meses contados a partir do día seguinte ao da súa publicación, segundo dispoñen os artigos 10 e 46 da Lei 29/1998, do 13 de xullo, reguladora da xurisdición contencioso-administrativa.
Santiago de Compostela, 5 de setembro de 2019
José Ramón Lete Lasa
Secretario xeral para o Deporte
ANEXO I
Listaxe de prazas admitidas para as instalacións do CGTD (Pontevedra)
Nº |
Deportista |
Curso 2019/20 |
Federación |
Praza solicita |
Nova/renova |
Observacións |
1 |
Álava Montenegro, Javier |
1º Bach |
Bádminton |
Residente 1 |
Renova |
|
2 |
Álvarez Ferreira, Alexandre |
1º Bach |
Tríatlon |
Residente 1 |
Renova |
|
3 |
Ameneiro Amezaga, Bruno Enrique |
4º ESO |
Vela |
Residente 1 |
Nova |
|
4 |
Ayude Pallas, Nahum |
4º ESO |
Loita |
Residente 1 |
Nova |
i |
5 |
Barca García, Yago |
1º Bach |
Vela |
Externo 1 |
Nova |
|
6 |
Barreiro Suárez, Ainhoa |
4º ESO |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
Renova |
|
7 |
Barro Casanova, Malena |
1º Bach |
Remo |
Residente 1 |
Renova |
|
8 |
Bautista García, Fernando D. |
4º ESO |
Piragüismo |
Externo 1 |
Renova |
|
9 |
Becerra Bernárdez, Yoel |
1º Bach |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
|
10 |
Bello Álvarez, Saúl |
1º Bach |
Loita |
Residente 1 |
Renova |
|
11 |
Bouzas Pedreira, Alicia |
3º ESO |
Natación |
Externo 1 |
Nova |
|
12 |
Brea Mariñó, Uxía |
4º ESO |
Loita |
Externo 1 |
Renova |
|
13 |
Cabana del Amo, Pablo |
4º ESO |
Natación |
Residente 1 |
Renova |
|
14 |
Cabrera González, Pedro |
4º ESO |
Remo |
Residente 1 |
Nova |
|
15 |
Caneiro Hermida, Sabela |
3º ESO |
Tríatlon |
Residente 1 |
Nova |
e |
16 |
Carrón Muíña, Carla |
3º ESO |
Natación |
Residente 1 |
Nova |
|
17 |
Castro Parga, Yago |
1º Bach |
Vela |
Residente 1 |
Nova |
|
18 |
Castro Pereira, Samuel |
3º ESO |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
Nova |
|
19 |
Castro Santos, Natalia |
2º Bach |
Tríatlon |
Residente 1 |
Renova |
|
20 |
Cernadas González, Ana |
4º ESO |
Natación |
Residente 1 |
Renova |
|
21 |
Cons Gestido, Victoria Anna |
3º ESO |
Tríatlon |
Externo 1 |
Nova |
e |
22 |
Crespo Penas, Pablo |
1º Bach |
Piragüismo |
Externo 1 |
Nova |
i |
23 |
Cubiella Fernández, Lúa |
1º Bach |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
|
24 |
Devesa Barreiro, Carme |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
|
25 |
Domínguez Casabella, Andrea |
1º Bach |
Natación |
Residente 1 |
Renova |
|
26 |
Domínguez Figueira, Mauro |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Nova |
|
27 |
Durán Lustres, Lía |
2º Bach |
Judo |
Residente 1 |
Renova |
|
28 |
Eiriz Vázquez, Victoria |
1º Bach |
Atletismo |
Residente 1 |
Renova |
|
29 |
Estévez Martínez, Raúl |
1º Bach |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
|
30 |
Fernández Castro, Alba |
4º ESO |
Remo |
Residente 1 |
Renova |
i |
31 |
Fernández Ferreiro, Gabriel |
2º Bach |
Bádminton |
Residente 1 |
Renova |
|
32 |
Fernández Ferreiro, Jacobo |
1º Bach |
Bádminton |
Residente 1 |
Renova |
|
33 |
Fontán García, Anxela |
3º ESO |
Piragüismo |
Externo 1 |
Nova |
|
34 |
Franco Martínez, Borja Domingo |
4º ESO |
Taekwondo |
Residente 1 |
Nova |
|
35 |
Galán Vicente, Pablo |
2º Bach |
Natación |
Residente 1 |
Renova |
|
36 |
García Area, Nicolás |
2º Bach |
Atletismo |
Residente 1 |
Renova |
i |
37 |
García Bernárdez, Paola |
2º Bach |
Remo |
Residente 1 |
Renova |
|
38 |
García Busto, Nerea |
2º Bach |
Tríatlon |
Residente 1 |
Renova |
|
39 |
García García, Jacobo |
2º Bach |
Vela |
Residente 1 |
Renova |
|
40 |
García Martínez, Iago |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Nova |
|
41 |
García Villaverde, Anxo |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
|
42 |
Giadas Couselo, Aarón |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
|
43 |
González da Costa Evangelist, Noa |
4º ESO |
Judo |
Residente 1 |
Renova |
i |
44 |
González Martínez, Borja |
2º Bach |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
Renova |
|
45 |
González Silva, David |
1º Bach |
Loita |
Residente 1 |
Renova |
|
46 |
Guerreo Mouriz, Lucía |
1º Bach |
Karate |
Residente 1 |
Renova |
|
47 |
Guisande Vieito, Carla |
1º Bach |
Tríatlon |
Residente 1 |
Renova |
|
48 |
Herrero Valcarce, Lucía |
2º Bach |
Karate |
Residente 1 |
Renova |
|
49 |
Horta Pombo, Caetano Xosé |
1º Bach |
Remo |
Residente 1 |
Renova |
|
50 |
Iemma, Alessandro |
3º ESO |
Loita |
Residente 1 |
Nova |
|
51 |
Iglesias Campos, Nerea |
1º Bach |
Loita |
Residente 1 |
Renova |
|
52 |
Iglesias Rial, Cloe |
4º ESO |
Taekwondo |
Residente 1 |
Renova |
|
53 |
Imparato Pomares, Giovanni |
1º Bach |
Taekwondo |
Residente 1 |
Nova |
|
54 |
Ínsua Iglesias, Noelia |
1º Bach |
Judo |
Residente 1 |
Renova |
|
55 |
Jácome Couto, Martín |
1º Bach |
Piragüismo |
Externo 1 |
Renova |
|
56 |
Jorge Fernández, Ángela |
1º Bach |
Piragüismo |
Externo 1 |
Renova |
|
57 |
Lago Andrade, Xiana |
4º ESO |
Atletismo |
Residente 1 |
Nova |
|
58 |
Lara Calonge, Juan |
4º ESO |
Remo |
Residente 1 |
Nova |
i |
59 |
Lata Cagiao, Irene |
2º Bach |
Piragüismo |
Residente 1 |
Nova |
|
60 |
López González, Martín |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Nova |
|
61 |
López Peón, Alicia |
4º ESO |
Judo |
Residente 1 |
Renova |
|
62 |
Mallo Rodríguez, Víctor |
2º Bach |
Karate |
Residente 1 |
Renova |
|
63 |
Neira Rodríguez, Marta |
3º ESO |
Atletismo |
Residente 1 |
Nova |
i |
64 |
Oliveira Otero, Valeria |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
|
65 |
Onggarov, Bekbol |
2º Bach |
Loita |
Residente 1 |
Renova |
|
66 |
Osco Abreu, Aimara |
4º ESO |
Loita |
Residente 1 |
Renova |
|
67 |
Otero Fernández, Paula |
4º ESO |
Natación |
Residente 1 |
Renova |
|
68 |
Otero Padín, Mario |
1º Bach |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
Renova |
|
69 |
Otero Santiago, Antía |
1º Bach |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
|
70 |
Pardavila Lorenzo, Mauro |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Nova |
|
71 |
Patiño Pombal, Pablo |
2º Bach |
Taekwondo |
Residente 1 |
Renova |
|
72 |
Paz Albores, Alejandro |
2º Bach |
Taekwondo |
Residente 1 |
Renova |
|
73 |
Pena Vicente, Elsa |
1º Bach |
Tríatlon |
Residente 1 |
Renova |
|
74 |
Pérez Pacheco, Verónica |
1º Bach |
Judo |
Residente 1 |
Renova |
|
75 |
Pinaque García, Nicolás |
1º Bach |
Karate |
Residente 1 |
Renova |
|
76 |
Reimúndez Queimadelos, Yanira |
4º ESO |
Taekwondo |
Residente 1 |
Nova |
|
77 |
Ríos Velo, Laura |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Nova |
|
78 |
Ripoll González, Antoni |
2º Bach |
Vela |
Residente 1 |
Renova |
|
79 |
Rodríguez Alonso, Julia |
3º ESO |
Natación |
Residente 1 |
Nova |
|
80 |
Rodríguez García, Lucía |
4º ESO |
Bádminton |
Residente 1 |
Renova |
|
81 |
Rodríguez Martínez, Sergio |
4º ESO |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
Renova |
|
82 |
Rodríguez Requejo, Alba |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Nova |
|
83 |
Rodríguez Rilo, Alejandro |
4º ESO |
Tríatlon |
Residente 1 |
Renova |
e |
84 |
Salanova Liste, Adrián |
3º ESO |
Taekwondo |
Residente 1 |
Nova |
|
85 |
Sánchez Rubín, Javier |
3º ESO |
Judo |
Residente 1 |
Nova |
|
86 |
Sánchez Varela, Santiago |
Ciclo FP |
Loita |
Residente 1 |
Renova |
j |
87 |
Sanjurjo Rivas, Rodrigo |
3º ESO |
Bádminton |
Residente 1 |
Nova |
|
88 |
Setién Erro, Ania |
1º Bach |
Bádminton |
Residente 1 |
Renova |
|
89 |
Souto Vilas, Carlos |
1º Bach |
Natación |
Residente 1 |
Renova |
|
90 |
Suárez Barros, Christian |
1º Bach |
Loita |
Residente 1 |
Renova |
|
91 |
Tomás González, Lois |
1º Bach |
Taekwondo |
Residente 1 |
Nova |
|
92 |
Troitiño Amoedo, Sergio |
3º ESO |
Taekwondo |
Residente 1 |
Nova |
|
93 |
Varela Muñoz, Iago |
2º Bach |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
Renova |
|
94 |
Vázquez Fernández, Laura |
2º Bach |
Judo |
Residente 1 |
Renova |
|
95 |
Wizner Pérez-Lafuente, Jaime |
1º Bach |
Vela |
Residente 1 |
Nova |
ANEXO II
Listaxe de solicitudes denegadas para as instalacións do CGTD (Pontevedra)
Nº |
Deportista |
Curso 2019/20 |
Federación |
Praza solicita |
Motivo |
1 |
Laccone Cariglia, Francesco |
4º ESO |
Judo |
Residente 1 |
d |
2 |
Moreira García, Fátima |
2º Bach |
Piragüismo |
Externo 1 |
h |
3 |
Campos Varón, Jorge |
1º Bach |
Judo |
Residente 1 |
a |
4 |
Fuego López, Ángel |
2º Bach |
Piragüismo |
Externo 1 |
a |
5 |
Torrado Mollinedo, Pedro |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
6 |
Graña Galbán, Lucía |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
7 |
García de Dios, Rosalía |
1º Bach |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
8 |
Bello Álvarez, Moisés |
3º ESO |
Loita |
Residente 1 |
a |
9 |
Santos Souto, Mario |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
10 |
Cons Gestido, Henar Diana |
2º Bach |
Tríatlon |
Externo 1 |
a/i |
11 |
García Miragaya, Samuel |
Ciclo FP |
Loita |
Residente 1 |
a/i |
12 |
Vázquez Sánchez, Sara |
3º ESO |
Natación |
Residente 1 |
a/i |
13 |
Álvarez Vázquez, Uxía |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
14 |
Soutelo Pérez, Alba |
3º ESO |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
a |
15 |
Lorenzo González, Iciar |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
16 |
Da Costa Piñeiro, Lucía |
1º Bach |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
17 |
Barreiro Castelao, Lucas |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
18 |
Caride Rocha, Brais |
3º ESO |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
a |
19 |
Oliveira Otero, Yolanda |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
20 |
Costas Ruibal, Ana |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
21 |
Cons Gestido, Nicolás |
3º ESO |
Tríatlon |
Externo 1 |
a |
22 |
Morado Ruíz, Jorge |
2º Bach |
Tríatlon |
Residente 1 |
a |
23 |
Acuña García, Cándido |
4º ESO |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
a |
24 |
Rego Veigas, Iván |
3º ESO |
Tríatlon |
Residente 1 |
a |
25 |
Veiga Pérez, Iker |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
26 |
Martín Novas, Pablo |
3º ESO |
Natación |
Externo 1 |
a |
27 |
García Rivero, Xosé Manuel |
3º ESO |
Bádminton |
Residente 1 |
h |
28 |
Durán Piñeiro, Sara |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
29 |
Larramendi Balladares, Tiago |
3º ESO |
Judo |
Residente 1 |
a |
30 |
Álvarez Posada, Xacobe |
3º ESO |
Loita |
Residente 1 |
a/i |
31 |
Domínguez Lindo, Hugo |
4º ESO |
Bádminton |
Residente 1 |
h |
32 |
Méndez Leis, Samuel |
4º ESO |
Taekwondo |
Residente 1 |
a |
33 |
Méndez Puga, Mario |
1º Bach |
Natación |
Residente 1 |
a/i |
34 |
Baña Amigo, Fernando |
1º Bach |
Taekwondo |
Residente 1 |
a |
35 |
Martínez Sobral, Noel |
1º Bach |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
36 |
Salgueiro González, Hugo |
3º ESO |
Bádminton |
Residente 1 |
h |
37 |
Freire Suárez, Avril |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
38 |
Márquez Chernykh, Estefanía |
4º ESO |
Remo |
Residente 1 |
a/i |
39 |
Iglesias Álvarez, Alejandro |
4º ESO |
Judo |
Residente 1 |
a |
40 |
Fernández Pita, Ada |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
41 |
Bernárdez Alonso, Roxana |
1º Bach |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
a |
42 |
Felpeto Gesto, Carlos |
4º ESO |
Karate |
Residente 1 |
a/i |
43 |
Alonso Rebollo, Gema |
Ciclo FP |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
44 |
Santos Villalón, Pedro Fikadu |
4º ESO |
Atletismo |
Residente 1 |
a |
45 |
Díaz Rodríguez, Pedro |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
46 |
Morís Meijide, Aday |
1º Bach |
Judo |
Residente 1 |
a/i |
47 |
Otero García, Diego |
2º Bach |
Remo |
Residente 1 |
a |
48 |
Amado Formoso, Roi |
1º Bach |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
49 |
Piñeiro Otero, Antía |
1º Bach |
Remo |
Residente 1 |
a |
50 |
Vázquez Cabaleiro, Pablo |
2º Bach |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
a |
51 |
Alfaya Montes, Santiago |
3º ESO |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
a |
52 |
Durán Iglesias, Celia |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
53 |
Fernández Ramallo, Carla |
1º Bach |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
54 |
Rivadulla Capeáns, Anxo |
1º Bach |
Remo |
Residente 1 |
a |
55 |
Gómez Rilo, Marcos |
1º Bach |
Tríatlon |
Residente 1 |
a |
56 |
Méndez Leis, Anxo |
2º Bach |
Taekwondo |
Residente 1 |
a |
57 |
Noche Arozamena, Antón |
4º ESO |
Remo |
Residente 1 |
a/i |
58 |
Vázquez Vidal, Brais |
1º Bach |
Remo |
Residente 1 |
a |
59 |
Rodríguez Díaz, Noelia |
1º Bach |
Remo |
Residente 1 |
a |
60 |
Bello Blanco, Gabriel |
3º ESO |
Remo |
Residente 1 |
a/i |
61 |
Lubiáns Fernández, Carmen |
4º ESO |
Remo |
Residente 1 |
a |
62 |
Silva Pazos, Unai |
2º Bach |
Taekwondo |
Externo 1 |
d |
63 |
Faro Martínez, Carla |
1º Bach |
Natación |
Residente 1 |
f |
64 |
Bello Palomo, Alba |
4º ESO |
Judo |
Residente 1 |
h |
Motivo da non concesión da bolsa:
a |
Non presentou alegación á proposta de resolución |
b |
Non cumpre os requisitos académicos |
c |
Non obtén «apto» na análise médica |
d |
Non cumpre as bases da convocatoria |
e |
Corrección de resultados deportivos/praza solicitada |
f |
Renuncia á bolsa concedida |
g |
Superado o límite de alumnado por curso establecido pola Consellería de Cultura, Educación e Ordenación Universitaria |
h |
Informe técnico negativo da federación (art. 22.d) |
i |
Pendente notas de setembro |
j |
Pendente matrícula de ciclo formativo |