No Diario Oficial de Galicia núm. 141, do 24 de xullo, publícase a Resolución do 13 de xullo de 2018 pola que se establecen as bases reguladoras para a concesión de bolsas, en réxime de concorrencia competitiva, de tecnificación e rendemento deportivo para o Centro Galego de Tecnificación Deportiva para a tempada 2018/19, e no seu artigo 5 establécese un prazo límite de presentación das solicitudes ata o día 24 de agosto de 2018.
Rematado o prazo de solicitudes, publícase na páxina web da Secretaría Xeral para o Deporte (deporte.xunta.gal) e comunícase ás federacións solicitantes a listaxe provisional de avaliación de solicitudes admitidas, excluídas e pendentes de emenda, presentadas ao abeiro da mencionada resolución de convocatoria o día 28 de agosto de 2018, e establécese un prazo de dez días para formular alegacións, emendar erros ou achegar documentación.
Rematado o prazo de alegacións e modificadas, de ser o caso, as puntuacións dos solicitantes, a comisión de selección formula a proposta de resolución definitiva.
Acreditadas as actuacións levadas a cabo pola comisión de selección a que se refire o artigo 10 da Resolución do 13 de xullo de 2018, da Secretaría Xeral para o Deporte, pola que se establecen as bases reguladoras para a concesión de bolsas, en réxime de concorrencia competitiva, de tecnificación e rendemento deportivo para o Centro Galego de Tecnificación Deportiva para a tempada 2018/19 (DOG núm. 141, do 24 de xullo), e as propostas formuladas por esta, logo do estudo detallado das solicitudes formuladas comprobando a concorrencia dos requisitos requiridos, tal e como queda documentado na acta redactada con ocasión da sesión de traballo levada a cabo con data do 11 de setembro de 2018, e vista a proposta formulada pola citada comisión de selección e, unha vez examinadas as alegacións presentadas, en virtude das atribucións que me foron conferidas,
RESOLVO:
Primeiro. Outorgar para o uso das instalacións do Centro Galego de Tecnificación Deportiva, sito en Pontevedra, as bolsas que se recollen no anexo I desta resolución, ordenadas alfabeticamente, unha vez aplicados os criterios establecidos nos artigos 19, 21 e 22 das bases reguladoras do procedemento.
Segundo. Denegar o outorgamento de bolsas ás solicitudes que se recollen no anexo II desta resolución, ordenadas alfabeticamente, por non obter a condición de beneficiario con base no establecido nos artigos 19, 21 e 22 das bases reguladoras do procedemento.
Terceiro. Estas listaxes expoñeranse tamén nos taboleiros de anuncios da Secretaría Xeral para o Deporte, así como na páxina web http://deporte.xunta.gal/.
Cuarto. Esta resolución esgota a vía administrativa e contra ela pode interpoñerse recurso potestativo de reposición perante a persoa titular da Secretaría Xeral para o Deporte, no prazo dun mes contado a partir do día seguinte ao da súa publicación no Diario Oficial de Galicia, segundo o disposto nos artigos 123 e 125 da Lei 39/2015, do 1 de outubro, do procedemento administrativo común das administracións públicas, ou ben recurso contencioso-administrativo perante o Tribunal Superior de Xustiza de Galicia, no prazo de dous meses contados a partir do día seguinte ao da súa publicación, segundo dispoñen os artigos 10 e 46 da Lei 29/1998, do 13 de xullo, reguladora da xurisdición contencioso-administrativa.
Santiago de Compostela, 12 de setembro de 2018
Marta Míguez Telle
Secretaria xeral para o Deporte
ANEXO I
Listaxe de bolseiros admitidos para as instalacións do CGTD (Pontevedra)
Nº |
Deportista |
Curso 2018/19 |
Federación |
Praza |
Nova/renova |
1 |
Álava Montenegro, Javier |
4º ESO |
Bádminton |
Residente 1 |
Nova |
2 |
Álvarez Ferreira, Alexandre |
4º ESO |
Tríatlon |
Residente 1 |
Nova |
3 |
Ameneiro Amezaga, Pedro |
2º bach. |
Vela |
Externo 1 |
Renova |
4 |
Barbado Fernández, Martín |
2º bach. |
Bádminton |
Residente 1 |
Renova |
5 |
Barreiro Suárez, Ainhoa |
3º ESO |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
Nova |
6 |
Barro Casanova, Malena |
4º ESO |
Remo |
Residente 1 |
Renova |
7 |
Becerra Bernárdez, Yoel |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
8 |
Bello Álvarez, Saúl |
4º ESO |
Loita |
Residente 1 |
Nova |
9 |
Brea Mariño, Uxía |
3º ESO |
Loita |
Externo 1 |
Nova |
10 |
Cabana del Amo, Pablo |
3º ESO |
Natación |
Residente 1 |
Nova |
11 |
Cáceres Amado, Rodrigo |
2º bach. |
Remo |
Residente 1 |
Renova |
12 |
Carracedo Pérez, Celia |
2º bach. |
Atletismo |
Residente 1 |
Renova |
13 |
Cernadas González, Ana |
3º ESO |
Natación |
Residente 1 |
Nova |
14 |
Cons Gestido, Henar Diana |
1º bach. |
Tríatlon |
Externo 1 |
Renova |
15 |
Costa Rama, Lorena |
2º bach. |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
Renova |
16 |
Cubiella Fernández, Lúa |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
17 |
Da Costa Piñeiro, Lucía |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
18 |
De la Peña Barreiro, María |
1º bach. |
Piragüismo |
Externo 1 |
Renova |
19 |
Devesa Barreiro, Carme |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Nova |
20 |
Domínguez Casabella, Andrea |
4º ESO |
Natación |
Residente 1 |
Nova |
21 |
Durán Lustres, Lía |
1º bach. |
Judo |
Residente 1 |
Renova |
22 |
Eiriz Vázquez, Victoria |
4º ESO |
Atletismo |
Residente 1 |
Nova |
23 |
Estévez Martínez, Raúl |
4º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
24 |
Faro Martínez, Carla |
4º ESO |
Natación |
Residente 1 |
Nova |
25 |
Fernández Castro, Alba |
3º ESO |
Remo |
Residente 1 |
Nova |
26 |
Fernández Comesaña, Lucía |
2º bach. |
Judo |
Residente 1 |
Renova |
27 |
Fernández Ferreiro, Gabriel |
1º bach. |
Bádminton |
Residente 1 |
Renova |
28 |
Fernández Ferreiro, Jacobo |
4º ESO |
Bádminton |
Residente 1 |
Renova |
29 |
Fontán Señoráns, Manuel |
2º bach. |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
30 |
Frieiro Carril, Carla |
2º bach. |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
31 |
Fuego López, Ángel |
1º bach. |
Piragüismo |
Externo 1 |
Renova |
32 |
Galán Vicente, Pablo |
1º bach. |
Natación |
Residente 1 |
Renova |
33 |
García Area, Nicolás |
1º bach. |
Atletismo |
Residente 1 |
Renova |
34 |
García Bernárdez, Paola |
1º bach. |
Remo |
Residente 1 |
Renova |
35 |
García Busto, Nerea |
1º bach. |
Tríatlon |
Residente 1 |
Renova |
36 |
García Garay, Marcos |
2º bach. |
Natación |
Residente 1 |
Renova |
37 |
García García, Jacobo |
1º bach. |
Vela |
Residente 1 |
Nova |
38 |
García Martínez, Catia |
2º bach. |
Taekwondo |
Residente 1 |
Nova |
39 |
García Miragaya, Samuel |
4º ESO |
Loita |
Residente 1 |
Renova |
40 |
García Villaverde, Anxo |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Nova |
41 |
Giadás Couselo, Aarón |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Nova |
42 |
González da Costa Evangelista, Noa |
3º ESO |
Judo |
Residente 1 |
Nova |
43 |
González Gómez, Ángel |
2º bach. |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
44 |
González Mariño, Jorge |
2º bach. |
Tríatlon |
Residente 1 |
Renova |
45 |
González Martínez, Borja |
1º bach. |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
Renova |
46 |
González Novoa, María |
2º bach. |
Taekwondo |
Residente 1 |
Nova |
47 |
González Silva, David |
4º ESO |
Loita |
Residente 1 |
Nova |
48 |
Goyanes García, Carla |
2º bach. |
Natación |
Externo 1 |
Renova |
49 |
Guerrero Mouriz, Lucía |
4º ESO |
Karate |
Residente 1 |
Nova |
50 |
Guisande Vieito, Carla |
4º ESO |
Tríatlon |
Residente 1 |
Renova |
51 |
Herrero Valcarce, Lucía |
1º bach. |
Karate |
Residente 1 |
Nova |
52 |
Horta Pombo, Caetano |
4º ESO |
Remo |
Residente 1 |
Renova |
53 |
Iglesias Álvarez, Alejandro |
3º ESO |
Judo |
Residente 1 |
Nova |
54 |
Iglesias Álvarez, Brais |
2º bach. |
Taekwondo |
Residente 1 |
Renova |
55 |
Iglesias Campos, Nerea |
4º ESO |
Loita |
Residente 1 |
Renova |
56 |
Iglesias Pérez, Antonio |
2º bach. |
Bádminton |
Residente 1 |
Renova |
57 |
Iglesias Rial, Cloe |
3º ESO |
Taekwondo |
Residente 1 |
Nova |
58 |
Insua Iglesias, Noelia |
4º ESO |
Judo |
Residente 1 |
Renova |
59 |
Jácome Couto, Martín |
1º bach. |
Piragüismo |
Externo 1 |
Renova |
60 |
Jorge Fernández, Ángela |
4º ESO |
Piragüismo |
Externo 1 |
Renova |
61 |
Lages Brión, Alexandre |
2º bach. |
Natación |
Residente 1 |
Renova |
62 |
López Peón, Alicia |
3º ESO |
Judo |
Residente 1 |
Nova |
63 |
Mallo Rodríguez, Víctor |
1º bach. |
Karate |
Residente 1 |
Nova |
64 |
Manso García, Alejandra |
1º bach. |
Piragüismo |
Externo 1 |
Renova |
65 |
Martínez Pachón, Gabriel |
2º bach. |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
66 |
Morado Ruíz, Jorge |
1º bach. |
Tríatlon |
Residente 1 |
Renova |
67 |
Moreira García, Fátima |
1º bach. |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
68 |
Oliveira Otero, Valeria |
3º ESO |
Piragüismo |
Residente 1 |
Nova |
69 |
Onggarov, Bekbol |
1º bach. |
Loita |
Residente 1 |
Renova |
70 |
Ortiz Benito, Arlet |
2º bach. |
Taekwondo |
Residente 1 |
Renova |
71 |
Osco Abreu, Aimara |
3º ESO |
Loita |
Residente 1 |
Nova |
72 |
Otero Fernández, Paula |
3º ESO |
Natación |
Residente 1 |
Nova |
73 |
Otero Padín, Mario |
4º ESO |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
Renova |
74 |
Otero Santiago, Antía |
4º ESO |
Piragüismo |
Externo 1 |
Renova |
75 |
Patiño Pombal, Pablo |
1º bach. |
Taekwondo |
Residente 1 |
Renova |
76 |
Pena Vicente, Elsa |
4º ESO |
Tríatlon |
Residente 1 |
Renova |
77 |
Pérez Alcalde, Elena |
2º bach. |
Taekwondo |
Residente 1 |
Renova |
78 |
Pérez Pacheco, Verónica |
4º ESO |
Judo |
Residente 1 |
Renova |
79 |
Pinaque García, Nicolás |
4º ESO |
Karate |
Residente 1 |
Nova |
80 |
Ripoll González, Antoni |
1º bach. |
Vela |
Residente 1 |
Nova |
81 |
Rivas Iglesias, Iria |
2º bach. |
Atletismo |
Residente 1 |
Renova |
82 |
Rodríguez García, Lucía |
3º ESO |
Bádminton |
Residente 1 |
Nova |
83 |
Rodríguez García, Uxía |
2º bach. |
Taekwondo |
Residente 1 |
Renova |
84 |
Rodríguez Martínez, Sergio |
3º ESO |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
Nova |
85 |
Rodríguez Muñoz, Melania |
2º bach. |
Ximnasia |
Externo 1 |
Renova |
86 |
Rodríguez Rilo, Alejandro |
3º ESO |
Tríatlon |
Residente 1 |
Nova |
87 |
Rodríguez-Toubes de la Cuesta, Yago |
2º bach. |
Judo |
Residente 1 |
Nova |
88 |
Sánchez Varela, Santiago |
1º bach. |
Loita |
Residente 1 |
Renova |
89 |
Santos Villalón, Pedro Fidaku |
3º ESO |
Atletismo |
Residente 1 |
Nova |
90 |
Setién Erro, Ania |
4º ESO |
Bádminton |
Residente 1 |
Nova |
91 |
Silva Pazos, Unai |
1º bach. |
Taekwondo |
Externo 1 |
Renova |
92 |
Souto Vilas, Carlos |
4º ESO |
Natación |
Residente 1 |
Renova |
93 |
Suárez Barros, Christian |
4º ESO |
Loita |
Residente 1 |
Renova |
94 |
Torres Martínez, Raquel |
2º bach. |
Piragüismo |
Residente 1 |
Renova |
95 |
Uzal Paredes, Anxo |
2º bach. |
Loita |
Residente 1 |
Renova |
96 |
Varela Muñoz, Iago |
1º bach. |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
Renova |
97 |
Vázquez Fernández, Laura |
1º bach. |
Judo |
Residente 1 |
Renova |
98 |
Vázquez Mesías, Ángela |
2º bach. |
Remo |
Residente 1 |
Renova |
99 |
Vicente Polo, Antón |
4º ESO |
Atletismo |
Residente 1 |
Nova |
100 |
Vidal Aguín, Alba |
2º bach. |
Taekwondo |
Residente 1 |
Renova |
101 |
Wizner Pérez Lafuente, Martín |
2º bach. |
Vela |
Residente 1 |
Renova |
ANEXO II
Listaxe de bolseiros excluídos para as instalacións do CGTD (Pontevedra)
Nº |
Deportista |
Federación |
Praza |
Motivo |
1 |
Abalo Sampedro, Rodrigo |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
2 |
Allo Barrios, Diego |
Remo |
Residente 1 |
f |
3 |
Álvarez Constantino, Alfonso |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
4 |
Ayude Pallas, Nahum |
Loita |
Residente 1 |
b |
5 |
Baña Amigo, Fernando |
Taekwondo |
Residente 1 |
a |
6 |
Bautista García, F. David |
Piragüismo |
Externo 1 |
a |
7 |
Bernárdez Alonso, Roxana |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
e |
8 |
Buceta Lago, Ana |
Natación |
Residente 1 |
a |
9 |
Campo Calvo, Carlota |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
10 |
Cancelas Fandiño, Javier |
Taekwondo |
Residente 1 |
a |
11 |
Cando Santos, Raquel |
Natación |
Residente 1 |
a |
12 |
Carrero Rodríguez, Hugo |
Remo |
Residente 1 |
a |
13 |
Cassinda Bompastor, Rita |
Loita |
Residente 1 |
d |
14 |
Castro Santos, Natalia |
Tríatlon |
Residente 1 |
a |
15 |
Da Fonseca Castaño, Ana |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
16 |
De la Iglesia García, Xoel |
Taekwondo |
Residente 1 |
a |
17 |
Devesa Fernández, Enma |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
18 |
Díaz Rodríguez, Pedro |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
19 |
Dobarro González, Felipe |
Piragüismo |
Externo 1 |
a |
20 |
Domínguez Figueira, Mauro |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
21 |
Domínguez Lindo, Hugo |
Bádminton |
Residente 1 |
a |
22 |
Dosil Gago, Ana |
Taekwondo |
Residente 1 |
f |
23 |
Durán Piñeiro, Sara |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
24 |
Feijoó Gómez, Eva |
Natación |
Residente 1 |
a |
25 |
Fernández Díaz, Bruno |
Bádminton |
Residente 1 |
a |
26 |
Fernández Meira, Abel |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
27 |
Fernández Prada, Iago |
Karate |
Residente 1 |
a |
28 |
Fernández Prado, Michael |
Loita |
Residente 1 |
b |
29 |
Freiría Durán, Daniel |
Remo |
Residente 1 |
f |
30 |
García Barca, Yago |
Vela |
Externo 1 |
a |
31 |
García Bouzón, Andrea |
Taekwondo |
Residente 1 |
a |
32 |
García Fidalgo, Sabela |
Karate |
Residente 1 |
f |
33 |
García León, Levi Daniel |
Natación |
Residente 1 |
a |
34 |
Gómez Besada, Alicia |
Atletismo |
Residente 1 |
c |
35 |
Gómez Fernández, Santiago Nicolás |
Piragüismo |
Externo 1 |
a |
36 |
Gómez Rilo, Marcos |
Tríatlon |
Residente 1 |
a |
37 |
González Borges, David |
Tríatlon |
Residente 1 |
a |
38 |
Graña González, Inés |
Tríatlon |
Residente 1 |
a |
39 |
Guilbert Pérez, Luis |
Piragüismo |
Residente 1 |
b |
40 |
Gunche Barreiro, Sabela |
Natación |
Residente 1 |
a |
41 |
Iglesias Campaña, Jesús Martiño |
Tríatlon |
Residente 1 |
e |
42 |
Imparato Pomares, Giovani |
Taekwondo |
Residente 1 |
a |
43 |
Insua Iglesias, Andrea |
Judo |
Residente 1 |
g |
44 |
Jiménez Deza, María |
Atletismo |
Externo 1 |
g |
45 |
Lata Cagiao, Irene |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
46 |
Lorenzo González, Iciar |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
47 |
Massagues Julián, Jorge |
Piragüismo |
Residente 1 |
e |
48 |
Méndez Leis, Anxo |
Taekwondo |
Residente 1 |
a |
49 |
Méndez Leis, Samuel |
Taekwondo |
Residente 1 |
a |
50 |
Méndez Puga, Mario |
Natación |
Residente 1 |
a |
51 |
Miguens Remiseiro, Noelia |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
52 |
Misa Costas, Bruno |
Remo |
Residente 1 |
a |
53 |
Muller Pazos, Xacobe |
Remo |
Residente 1 |
a |
54 |
Muñiz Sevares, Alba |
Taekwondo |
Residente 1 |
a |
55 |
Novo Dios, María |
Tríatlon |
Externo 1 |
a |
56 |
Oliveira Otero, Yolanda |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
57 |
Otero García, Diego |
Remo |
Residente 1 |
a |
58 |
Pardavila Lorenzo, Mauro |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
59 |
Pardo dos Santos, Lorena |
Taekwondo |
Residente 1 |
b |
60 |
Paz Albores, Alejandro |
Taekwondo |
Residente 1 |
a |
61 |
Paz Martínez, Miguel |
Piragüismo |
Residente 1 |
f |
62 |
Peña Bosch, Rubén |
Judo |
Residente 1 |
g |
63 |
Pérez Aragunde, Alberto |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
64 |
Picón Voces, Carlos Gutier |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
65 |
Prado Souza, Vanessa |
Loita |
Residente 1 |
f |
66 |
Quevedo Fernández, Adriana |
Piragüismo |
Externo 1 |
a |
67 |
Rey González, Arturo |
Remo |
Residente 1 |
a |
68 |
Rial Domínguez, Noa |
Judo |
Residente 1 |
g |
69 |
Riveiro Leonardo, Manuel |
Natación |
Residente 1 |
a |
70 |
Rodiño Meis, Nuria |
Piragüismo |
Externo 1 |
a |
71 |
Romero Ourille, Antía |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
72 |
Romero Rey, Iago |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
73 |
Romero Rey, Iria |
Piragüismo |
Residente 1 |
a |
74 |
Sánchez Cancela, Marcos |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
a |
75 |
Sendiña Pintos, Carlos Andrés |
Tríatlon |
Residente 1 |
a |
76 |
Silva Fidalgo, Aroa |
Natación |
Residente 1 |
d |
77 |
Sobral Lusquiños, Claudia |
Vela |
Externo 1 |
a |
78 |
Tajes Ferro, Joaquín |
Piragüismo-S |
Residente 1 |
a |
79 |
Teo Martínez, Iago |
Karate |
Residente 1 |
a |
80 |
Vázquez Vidal, Brais |
Remo |
Residente 1 |
a |
81 |
Vidal Vázquez, Sergio |
Bádminton |
Residente 1 |
a |
Motivo da non concesión da bolsa:
a |
Non presentou alegación á proposta de resolución |
b |
Non cumpre os requisitos académicos |
c |
Non obtén «apto» na análise médica |
d |
Non cumpre as bases da convocatoria |
e |
Corrección de resultados deportivos |
f |
Renuncia á bolsa concedida |
g |
Superado o límite de alumnado por curso establecido pola Consellería de Cultura, Educación e Ordenación Universitaria |