En cumprimento do disposto no artigo 37.2 do Real decreto lexislativo 1/1995, do 24 de marzo, polo que se aproba o texto refundido da Lei do Estatuto dos traballadores, e no artigo 46 do Real decreto 2001/1983, do 28 de xullo, así como no artigo 1 do Decreto 97/2021, do 10 de xuño, polo que se determina o calendario laboral para o ano 2022 na Comunidade Autónoma de Galicia (DOG nº 128, do 7 de xullo), segundo o procedemento establecido e en virtude das resolucións ditadas para o efecto, as xefaturas territoriais da Consellería de Emprego e Igualdade, elaboraran o calendario laboral provincial no que se determinan as festas laborais de carácter local correspondentes aos concellos da respectiva provincia –A Coruña, Lugo, Ourense e Pontevedra–.
De conformidade co establecido no artigo 46 do Real decreto 2001/1983, do 28 de xullo, e no artigo 2 do Decreto 103/2015, do 15 de xullo, e ante a conveniencia de que se coñezan as festividades de ámbito local desta comunidade autónoma, sen ter que consultar diferentes boletíns oficiais, é preciso que se lles dea publicidade nun único diario oficial.
En virtude do anterior, a Dirección Xeral de Relacións Laborais acorda o seguinte:
Primeiro. Darlles publicidade ás festas de carácter local, inhábiles para os efectos laborais, retribuídas e non recuperables, para o ano 2022, que serán para os concellos pertencentes ás provincias da Coruña, Lugo, Ourense e Pontevedra, as que figuran, respectivamente, nos anexos I, II, III e IV.
Segundo. Lembrar que, en virtude do establecido no artigo 34.6 do Estatuto dos traballadores, as empresas deberán ter exposto o calendario laboral nun lugar visible de cada centro de traballo, para coñecemento e consulta dos seus traballadores e traballadoras. O incumprimento do anterior constitúe infracción en materia laboral tipificada no artigo 6 do Real decreto lexislativo 5/2000, do 4 de agosto, polo que se aproba o texto refundido da Lei sobre infraccións e sancións na orde social.
Santiago de Compostela, 10 de novembro de 2021
Elena Mancha Montero de Espinosa
Directora xeral de Relacións Laborais
ANEXO I
Calendario laboral 2022
Provincia: A Coruña.
1. Abegondo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 25 de abril, festa de San Marcos.
2. Ames: 26 de maio, festa da Ascensión, 18 de abril, Luns de Pascua.
3. Aranga: 28 de febreiro, Luns de Entroido, 3 de maio, festa da Santa Cruz.
4. Ares: 2 de marzo, Mércores de Cinza, 7 de xuño, Voto de Chanteiro.
5. Arteixo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 26 de xullo, festas de Santiago Apóstolo.
6. Arzúa: 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de xullo, festa da Virxe do Carme.
7. Baña (A): 18 de abril, Luns de Pascua, 9 de setembro, Día das Dores.
8. Bergondo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa local de Bergondo.
9. Betanzos: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa de San Roque.
10. Boimorto: 1 de marzo, Martes de Entroido, 6 de setembro, festas do Rosario.
11. Boiro: 1 de marzo, Martes de Entroido, 31 de agosto, Festividade de San Ramón.
12. Boqueixón: 1 de marzo, Martes de Entroido, 26 de maio, Día da Ascensión.
13. Brión: 26 de maio, Día da Ascensión, 27 de setembro, festa de Santa Minia.
14. Cabana de Bergantiños: 1 de marzo, Martes de Entroido, 1 de agosto, festa de San Fins.
15. Cabanas: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, festa de San Martiño.
16. Camariñas: 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de xullo, festas da Virxe do Carme.
17. Cambre: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa local de Cambre.
18. Capela (A): 5 de agosto, Venres festa patronal da Capela, 16 de agosto, Martes, festa patronal da Capela.
19. Carballo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 25 de xuño, festa Patronal de San Xoán Bautista.
20. Cariño: 1 de marzo, Martes de Entroido, 24 de agosto, festa local de Cariño.
21. Carnota: 16 de maio, festa local de Carnota, 31 de outubro, festa local de Carnota.
22. Carral: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, festa da Virxe do Socorro.
23. Cedeira: 13 de xuño, festa de San Antonio, 26 de xullo, festa de Santa Ana.
24. Cee: 16 de xullo, festa de San Adrián, 16 de agosto, festa de San Roque.
25. Cerceda: 1 de marzo, Martes de Entroido, 23 de xuño, Día da cachela de San Xoán.
26. Cerdido: 1 de marzo, Martes de Entroido, 13 de xuño, festa de Santo Antonio.
27. Coirós: 7 de xaneiro, festa de San Xulián, 1 de marzo, Martes de Entroido.
28. Corcubión: 25 de abril, festa de San Marcos, 29 de xuño, festa de San Pedro.
29. Coristanco: 1 de marzo, Martes de Entroido, 13 de xuño, festa de San Antonio de Agualada.
30. Coruña (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 7 de outubro, festa da Virxe do Rosario.
31. Culleredo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de maio, festa local de Culleredo.
32. Curtis: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, Día da Virxe dos Remedios.
33. Dodro: 18 de abril, Luns de Pascua, 12 de setembro, festa de Laíño (Virxe do Leite e do Bo Parto).
34. Dumbría: 29 de xuño, festa de San Pedro de Buxantes, 11 de novembro, festa de San Martiño de Olveira.
35. Fene: 2 de marzo, Mércores de Cinza, 6 de agosto, festa de San Salvador.
36. Ferrol: 7 de xaneiro, San Xiao, 18 de abril, Luns de Pascua/Nosa Señora do Chamorro.
37. Fisterra: 18 de abril, Luns de Pascua, 8 de setembro, festa local de Fisterra.
38. Frades: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de setembro, festa de San Miguel.
39. Irixoa: 1 de marzo, Martes de Entroido, 10 de agosto, San Lourenzo.
40. Laracha (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, festa da Virxe dos Milagres de Caión.
41. Laxe: 16 de agosto, Día de San Roque, 17 de agosto, Día do Carme.
42. Lousame: 25 de abril, festa de San Marcos, 30 de setembro, festa de San Roquiño.
43. Malpica de Bergantiños: 7 de xaneiro, Día de San Xulián, 26 de agosto, festa do Mar.
44. Mañón: 8 de agosto, festa de Santa Rosa, 9 de decembro, festa do Marisco.
45. Mazaricos: 1 de marzo, Martes de Entroido, 23 de xuño, festa de San Xoán.
46. Melide: 29 de xuño, Día de San Pedro, 18 de abril, Día de Pascua.
47. Mesía: 1 de marzo, Martes de Entroido, 13 de xuño, festa de Santo Antón.
48. Miño: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de xuño, Día de San Pedro.
49. Moeche: 1 de marzo, Martes de Entroido, 23 de abril, San Xurxo.
50. Monfero: 28 de febreiro, Luns de Entroido, 1 de marzo, Martes de Entroido.
51. Mugardos: 7 de xaneiro, festa local de Mugardos, 7 de xuño, Voto de Chanteiro.
52. Muros: 29 de xuño, festa de San Pedro, 18 de xullo, festa de Santa Mariña de Esteiro.
53. Muxía: 18 de abril, Luns de Pascua, 12 de setembro, Luns da Barca.
54. Narón: 23 de novembro, Día de Narón, 1 de marzo, Martes de Entroido.
55. Neda: 1 marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, festa local de Neda.
56. Negreira: 8 de xullo, festa de San Cristovo, 19 de setembro, festa de Santa Margarita.
57. Noia: 16 de xullo, festa da Virxe do Carme, 24 de agosto, festa de San Bartolomeu.
58. Oleiros: 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de abril, Luns de Pascua.
59. Ordes: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa local de Ordes.
60. Oroso: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de setembro, festa de Santa Eufemia.
61. Ortigueira: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de xullo, Día de Santa Marta.
62. Outes: 2 de marzo, Mércores de Cinza, 29 de setembro, Festividade de San Campio.
63. Oza-Cesuras: 1 de marzo, Martes de Entroido, 6 de xuño, Día da constitución do concello de Oza-Cesuras.
64. Paderne: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa local de Paderne.
65. Padrón: 18 de abril. Luns de Pascua, 6 de maio, festa de San Xoán do Raio.
66. Pino (O): 29 de xuño, festa de San Pedro, 22 de xullo, festa de Santa María Magdalena.
67. Pobra do Caramiñal (A): 22 de agosto, O Carme dos Pincheiros, 19 de setembro, O luns de Nazareno.
68. Ponteceso: 16 de xullo, festa local de Ponteceso, 13 de setembro, festa local de Ponteceso.
69. Pontedeume: 8 de setembro, festa das Peras, 29 de setembro, festa de San Miguel de Breamo.
70. Pontes de García Rodríguez (As): 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de xullo, festa do Carme.
71. Porto do Son: 28 de febreiro, Luns de Entroido, 9 de setembro, festa de Nosa Señora de Loreto.
72. Rianxo: 15 de xullo, festa do Carme, 16 de setembro, Venres de Guadalupe.
73. Ribeira: 1 de marzo, Martes de Entroido, 12 de setembro, Santa Uxía de Ribeira.
74. Rois: 18 de abril, Luns de Pascua, 16 de maio, festa local de Rois.
75. Sada: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa de San Roque.
76. San Sadurniño: 7 de xaneiro, festa de San Xiao, 1 de marzo, Martes de Entroido.
77. Santa Comba: 29 de xuño, festa de San Pedro, 30 de xuño, festa de San Antonio.
78. Santiago de Compostela: 26 de maio, Día da Ascensión, 16 de agosto, Día de San Roque.
79. Santiso: 13 de xuño, festa de San Antonio, 14 de setembro, festa de Santa Cruz.
80. Sobrado: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de xuño, festa de San Pedro.
81. Somozas (As): 26 de xullo, festa local das Somozas, 1 de marzo, Martes de Carnaval.
82. Teo: 26 de maio, festa da Ascensión, 11 de novembro, Día de San Martiño.
83. Toques: 1 de marzo, Martes de Entroido, 2 de setembro, festa de San Antolín.
84. Tordoia: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de maio, festa de San Isidro Labrador.
85. Touro: 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de abril, Luns de Pascua.
86. Trazo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 21 de setembro, San Mateo.
87. Val do Dubra: 1 de marzo, Martes de Entroido, 5 de agosto, festa do Emigrante.
88. Valdoviño: 1 de marzo, Martes de Entroido, 17 de agosto, Día de San Mamede.
89. Vedra: 26 de maio, festa da Ascensión, 19 de setembro, Día do Patio.
90. Vilarmaior: 28 de febreiro, Luns de Entroido, 1 de marzo, Martes de Entroido.
91. Vilasantar: 1 de marzo, Martes de Entroido, 26 de xullo, festa de Santa Ana.
92. Vimianzo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de agosto, festa do Verán.
93. Zas: 26 de xullo, festa de Santa Margarita de Muíño, 2 de setembro, festa de Santa María de Baio.
ANEXO II
Calendario laboral 2022
Provincia: Lugo.
1. Abadín: 1 de marzo, Martes de Entroido, 27 de setembro, San Cosme de Montaña.
2. Alfoz: 1 de marzo, Martes de Entroido, 1 de agosto, festa dos Chóferes.
3. Antas de Ulla: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, Virxe dos Remedios.
4. Baleira: 1 de marzo, Martes de Entroido, 12 de agosto, San Cristóbal.
5. Baralla: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de agosto, festivo local.
6. Barreiros: 1 de marzo, Martes de Entroido, 24 de agosto, San Bartolo.
7. Becerreá: 1 de marzo, Martes de Entroido, 14 de setembro, Santo Ecce-Homo.
8. Begonte: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de xuño, San Pedro.
9. Bóveda: 1 de setembro, Festividade de San Xil, 15 de setembro, Divino Ecce-Homo.
10. Burela: 1 de marzo, Martes de Entroido, 6 de xuño, Luns das festas patronais.
11. Carballedo: 26 de xullo, festivo local, 16 de agosto, festivo local.
12. Castro de Rei: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de agosto, Luns seguinte ao San Roque e Dulce Nome de María.
13. Castroverde: 1 de marzo, Martes de Entroido, 26 de xullo, Santiago Apóstolo.
14. Cervantes: 1 de marzo, Martes de Entroido, 20 de maio, Nosa Señora dos Remedios.
15. Cervo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, San Roque.
16. Chantada: 30 de agosto, festa da empanada, 8 de setembro, Nosa Señora do Faro.
17. Corgo (O): 1 de marzo, Martes de Entroido, 5 de outubro, San Froilán.
18. Cospeito: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, Nosa Señora Virxe do Monte.
19. Folgoso do Courel: 19 de agosto, festas Patronais de Folgoso, 9 de decembro, Ponte da Constitución.
20. Fonsagrada (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 9 de setembro, festas Patronais da Fonsagrada.
21. Foz: 16 de xullo, Virxe de Carme, 10 de agosto, San Lourenzo.
22. Friol: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de xullo, Luns de Santa Isabel.
23. Guitiriz: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de agosto, Luns despois de Pardiñas.
24. Guntín: 1 de marzo, Martes de Entroido, 4 de xullo, Luns das festas de Guntín.
25. Incio (O): 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de maio, San Eufrasio.
26. Láncara: 1 de marzo, Martes de Entroido, 22 de agosto, Luns de San Roque.
27. Lourenzá: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de agosto, Luns do Conde Santo.
28. Lugo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 5 de outubro, San Froilán.
29. Meira: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, San Roque.
30. Mondoñedo: 12 de setembro, Luns dos Remedios, 18 de outubro, As San Lucas.
31. Monforte de Lemos: 19 de abril, Martes de Pascua, 13 de xuño, San Antón.
32. Monterroso: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de setembro, San Miguel.
33. Muras: 1 de marzo, Martes de Entroido, 27 de xuño, Luns posterior ás festas de San Pedro de Muras.
34. Navia de Suarna: 1 de marzo, Martes de Entroido, 19 de setembro, Virxe das Dores.
35. Negueira de Muñiz: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, Festividade da Virxe da Veiga.
36. Nogais (As): 1 de marzo, Martes de Entroido, 5 de agosto, festa do Emigrante.
37. Ourol: 13 de maio, Nosa Señora de Fátima, 22 de agosto, Luns de Naseiro.
38. Outeiro de Rei: 1 de marzo, Martes de Entroido, 4 de xullo, Luns de Santa Isabel.
39. Palas de Rei: 28 de xaneiro, San Tirso, 14 de setembro Ecce-Hommo.
40. Pantón: 1 de marzo, Martes de Entroido, 22 de agosto, festas locais.
41. Paradela: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de setembro, San Miguel.
42. Páramo (O): 1 de marzo, Martes de Entroido, 10 de xuño, festa de Primavera.
43. Pastoriza (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de outubro, San Lucas.
44. Pedrafita do Cebreiro: 13 de xuño, San Antón, 9 de setembro, Romería Santo Milagre do Cebreiro.
45. Pobra de Brollón (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 17 de xuño, Día seguinte ao Corpus Christi.
46. Pol: 1 de marzo, Martes de Entroido, 24 de agosto, festa do Emigrante.
47. Pontenova (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 10 de outubro, Luns das Feiras.
48. Portomarín: 1 de marzo, Martes de Entroido, 5 de setembro, Santo Cristo das Victorias.
49. Quiroga: 18 de abril, Luns de Pascua, 11 de novembro, San Martiño.
50. Rábade: 1 de marzo, Martes de Entroido, 13 de agosto, Nosa Señora da Asunción.
51. Ribadeo: 16 de agosto, San Roque co-patrono da vila, 8 de setembro, Santa María del Campo.
52. Ribas de Sil: 16 de agosto, festas Patronais San Roque, 31 de outubro, San Claudio.
53. Ribeira de Piquín: 1 de marzo, Martes de Entroido, 22 de abril, Festividade de San Xurxo.
54. Riotorto: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de xuño, San Pedro.
55. Samos: 11 de xullo, Luns de San Benito, 17 de agosto, Feira de Lóuzara.
56. Sarria: 27 de xuño, festas Patronais de San Xoán, 8 de setembro, Virxe dos Remedios.
57. Saviñao (O): 1 de marzo, Martes de Entroido, 9 de agosto, festas locais de Escairón.
58. Sober: 8 de setembro, Romaría de Cadeiras, 19 de setembro, festa do Carmen Sober.
59. Taboada: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, festas das Fachas de Castelo.
60. Trabada: 25 de abril, festivo local, 16 de agosto, festivo local.
61. Triacastela: 1 de marzo, Martes de Entroido, 17 de agosto, San Mamede.
62. Valadouro (O): 1 de marzo, Martes de Entroido, 9 de setembro, festa do Oito.
63. Vicedo (O): 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de agosto, Santo Estevo.
64. Vilalba: 31 de agosto, San Ramón, 1 de setembro, Santa María.
65. Viveiro: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, San Roque.
66. Xermade: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de agosto, Luns de Santa María.
67. Xove: 1 de marzo, Martes de Entroido, 22 de agosto, festas patronais.
ANEXO III
Calendario laboral 2022
Provincia: Ourense.
1. Allariz: 1 de marzo, Martes de Entroido, 17 de xuño, Venres do Boi.
2. Amoeiro: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
3. Arnoia (A): 5 de agosto, festa do Pemento, 16 de agosto, San Roque.
4. Avión: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de agosto, Luns de San Roque.
5. Baltar: 1 de marzo, Martes de Entroido, 26 de maio, Día da Ascensión.
6. Bande: 1 de marzo, Martes de Entroido, 22 de agosto, festa de San Roque.
7. Baños de Molgas: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, Os Milagres.
8. Barbadás: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
9. Barco de Valdeorras (O): 23 maio, día hábil seguinte ao de Santa Rita, 14 de setembro, Día do Cristo.
10. Beade: 3 de febreiro, San Blas, 16 de agosto, San Roque.
11. Beariz: 1 de marzo, martes de Entroido, 16 de agosto, San Roque.
12. Blancos (Os): 1 de marzo, Martes de Entroido, 15 de setembro, Virxe das Dores.
13. Boborás: 13 de xuño, San Antonio, 19 de setembro, festa da Saleta.
14. Bola (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 3 de maio, Santa Cruz en Veiga.
15. Bolo (O): 16 de agosto, 13 de decembro.
16. Calvos de Randín: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de agosto, día seguinte á festa de Calvos.
17. Carballeda de Avia: 1 de marzo, Martes de Entroido, 6 de xuño, Luns de Lodairo.
18. Carballeda de Valdeorras: 1 de marzo, Martes de Entroido, 25 de abril, Nosa Sra. da Encarnación.
19. Carballiño (O): 1 de marzo, Martes de Entroido, 17 de setembro, Día de San Cibrao.
20. Cartelle: 21 de marzo, San Bieto, 22 de agosto, Virxe do Mundil.
21. Castrelo de Miño: 1 de marzo, Martes de Entroido, 5 de agosto, Virxe das Neves.
22. Castrelo do Val: 17 de xaneiro, San Antón, 2 de marzo, Mércores de Cinza.
23. Castro Caldelas: 20 de xaneiro, San Sebastián, 8 de setembro, Nosa Señora dos Remedios.
24. Celanova: 1 de marzo, San Rosendo, 16 de agosto, San Roque.
25. Cenlle: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de xullo, San Bieito.
26. Chandrexa de Queixa: 1 de marzo, Martes de Entroido, 5 de setembro, Luns posterior á festa do Cordeiro.
27. Coles: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
28. Cortegada: 11 de xullo, San Bieito, 26 de xullo, Santa Ana.
29. Cualedro: 2 de marzo, Mércores de Cinza, 13 de xuño, San Antonio.
30. Entrimo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 2 de agosto.
31. Esgos: 2 de febreiro, As Candelas, 11 de novembro, San Martiño.
32. Gomesende: 16 de maio, 31 de outubro.
33. Gudiña (A): 25 de febreiro, Beato Sebastián de Aparicio, 24 de agosto, San Bartolomeu.
34. Irixo (O): 1 de marzo, Martes de Entroido, 13 de maio, Virxe de Fátima.
35. Larouco: 8 de setembro, 13 de decembro.
36. Laza: 2 de marzo, Mércores de Cinza, 3 de maio.
37. Leiro: 3 de maio, Santa Cruz, 29 de xuño, San Pedro.
38. Lobeira: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, Viso Pequeno.
39. Lobios: 1 de marzo, Martes de Entroido, 12 de agosto, festa do Verán.
40. Maceda: 1 de marzo, Martes de Entroido, 9 de agosto, festas patronais Maceda.
41. Manzaneda: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de agosto.
42. Maside: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de agosto, Luns seguinte á festa do San Vitorio.
43. Melón: 3 de maio, Santa Cruz, 13 de xuño, San Antonio.
44. Merca (A): 6 de xuño, Espírito Santo, 11 de novembro, San Martiño.
45. Mezquita (A): 5 de agosto, Virxe das Neves, 11 de novembro, San Martiño.
46. Montederramo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, San Roque.
47. Monterrei: 26 de xullo, 16 de agosto.
48. Muíños: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
49. Nogueira de Ramuín: 16 de agosto, San Roque, 11 de novembro, San Martiño.
50. Oímbra: 2 de marzo, Mércores de Cinza, 26 de xullo, Santa Ana.
51. Ourense: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
52. Paderne de Allariz: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
53. Padrenda: 16 de setembro, San Cibrao, 7 de outubro, Rosario.
54. Parada de Sil: 1 de marzo, Martes de Entroido, 31 de agosto.
55. Pereiro de Aguiar (O): 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
56. Peroxa (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
57. Petín: 17 de xaneiro, San Antón, 26 de xullo, Santa Ana.
58. Piñor: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
59. Pobra de Trives (A): 24 de agosto, 14 de setembro.
60. Pontedeva: 1 de marzo, Martes de Entroido, 26 de xuño, San Pelaio.
61. Porqueira: 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de abril, Luns de Pascua.
62. Punxín: 1 de marzo, Martes de Entroido, 25 de abril, San Wintila.
63. Quintela de Leirado: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
64. Rairiz de Veiga: 1 de marzo, Martes de Entroido, 9 de decembro.
65. Ramirás: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
66. Ribadavia: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro.
67. Riós: 16 de agosto, 15 de setembro.
68. Rúa (A): 13 de xuño, 8 de agosto.
69. Rubiá: 26 de maio, Día da Ascensión, 24 de agosto, San Bartolomeu.
70. San Amaro: 1 de marzo, Martes de Entroido, 15 de xullo, San Amaro.
71. San Cibrao das Viñas: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
72. San Cristovo de Cea: 1 de marzo, Martes de Entroido, 26 de setembro, festas da Saleta.
73. San Xoán de Río: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
74. Sandiás: 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de abril, Luns de Pascua.
75. Sarreaus: 28 de febreiro, Luns de Entroido, 12 de setembro, festa de Sarreaus.
76. Taboadela: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
77. Teixeira (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 25 de novembro, Santa Catalina.
78. Toén: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
79. Trasmiras: 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de abril, Luns de Pascua.
80. Veiga (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro.
81. Verea: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
82. Verín: 17 de xaneiro, San Antón, 2 de marzo, Mércores de Cinza.
83. Viana do Bolo: 2 de marzo, Mércores de Cinza, 16 de agosto, San Roque.
84. Vilamarín: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
85. Vilamartín de Valdeorras: 22 de abril, San Xurxo, 22 de xullo, Santa María Madalena.
86. Vilar de Barrio: 16 de maio, 1 de agosto, San Fiz.
87. Vilar de Santos: 18 de abril, Luns de Pascua, 5 de agosto, Virxe das Neves.
88. Vilardevós: 2 de marzo, Mércores de Cinza, 16 de agosto, San Roque.
89. Vilariño de Conso: 28 de febreiro, Luns de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
90. Xinzo de Limia: 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de xullo, Santa Mariña.
91. Xunqueira de Ambía: 29 de abril, San Pedro, 16 de agosto, San Roque.
92. Xunqueira de Espadanedo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 4 de xullo, luns das festas patronais na honra de Santa Isabel.
ANEXO IV
Calendario laboral 2022
Provincia: Pontevedra.
1. Agolada: 29 de xuño, San Pedro e San Pablo, 30 de xuño, San Pedro e San Pablo.
2. Arbo: 11 de xullo San Bieito, 16 de agosto, San Roque.
3. Baiona: 4 de marzo, festa da Arribada, 26 de setembro, Festividade de San Cosme e San Damián.
4. Barro: 17 de xuño, festa do Viño, 30 de setembro, Romaría de San Breixo.
5. Bueu: 16 de xullo, Festividade da Nosa Señora do Carme, 11 de novembro, Festividade de San Martiño.
6. Caldas de Reis: 16 de maio, 16 de agosto, San Roque.
7. Cambados: 11 de xullo, San Bieito, 18 de xullo, Santa Mariña.
8. Campo Lameiro: 13 de xuño, San Antonio, 29 de setembro, San Miguel.
9. Cangas: 8 de abril, Venres das Dores, 29 de agosto, Luns do Carme.
10. Cañiza (A): 6 de xuño, Romaría das Pascuillas, 21 de setembro, Romaría da Virxe de Peña de Francia.
11. Catoira: 4 de xullo, San Pedro na Parroquia de Dimo, 11 de xullo, San Antonio na parroquia de Catoira.
12. Cerdedo-Cotobade: 1 de agosto, Festividade do Ecce-Homo, 22 de agosto, San Roque.
13. Covelo: 16 de maio, 6 de xuño, festa das Pascuillas.
14. Crecente: 13 de maio, Festividade Virxe de Fátima, 29 de xuño, San Pedro.
15. Cuntis: 11 de xullo. San Bieito, 17 de agosto, Virxe do Carme.
16. Dozón: 18 de xullo, Luns da Virxe do Carme, 5 de setembro, Luns da Pena de Francia.
17. Estrada (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 27 de xuño, festas patronais.
18. Forcarei: 29 de agosto, Luns das Dores, 11 de novembro, San Martiño.
19. Fornelos de Montes: 18 de abril, Luns de Pascua, 10 de agosto, festas de San Lourenzo.
20. Gondomar: 11 de xullo, San Benito, 16 de agosto, San Roque.
21. Grove (O): 16 de xullo, Festividade do Carme, 11 de novembro, San Martiño.
22. Guarda (A): 16 de xullo, Virxe do Carme, 23 de setembro, Santa Tegra.
23. A Illa de Arousa: 7 de xaneiro, Festividade de San Xulián, 1 de marzo, Martes de Entroido.
24. Lalín: 26 de setembro, festas patronais Virxe das Dores, 27 de setembro, festas patronais Virxe das Dores.
25. Lama (A): 27 de xullo, San Xoaquín e Santa Ana, 5 de agosto, festa das Ermidas.
26. Marín: 16 de xullo, Festividade da Virxe do Carme, 8 de setembro, Festividade da Virxe do Porto.
27. Meaño: 11 de xullo, San Benito, 13 de decembro, Santa Lucía.
28. Meis: 18 de abril, Luns de Pascua (Nosa Señora das Cabezas), 11 de xullo, San Bieito.
29. Moaña: 16 de xullo, O Carme, 11 de novembro, San Martiño.
30. Mondariz: 6 de xuño, Día de la Franqueira, 16 de agosto, San Roque.
31. Mondariz-Balneario: 6 de xuño, Peregrinación ao Santuario da Franqueira, 15 de xullo, Festividade da Virxe do Carme.
32. Moraña: 19 de xullo, Santa Xusta, 13 de decembro, Santa Lucía.
33. Mos: 13 de xuño, festa da Rosa, 8 de agosto, San Mamede.
34. Neves (As): 29 de xullo, Festividade de Santa Marta, 5 de agosto, Festividade da Nosa Señora das Neves.
35. Nigrán: 29 de xuño, San Pedro, 1 de agosto, San Fiz.
36. Oia: 6 de xuño, Festividade da Virxe do Mar, Patrona de Oia, 27 de decembro, Festividade Santa Euxenia a Vella de Mougas.
37. Pazos de Borbén: 18 de abril, Luns de Pascua, 8 de agosto, A Branca pequena.
38. Poio: 17 de agosto, 24 de setembro, Nosa Sra. da Mercé.
39. Ponteareas: 20 de xuño, Luns seguinte á festividade do Corpus Christi, 29 de setembro, Festividade de San Miguel.
40. Ponte Caldelas: 18 de abril, Luns de Pascua, 31 de agosto, Mércores da festa das Dores.
41. Pontecesures: 7 de xaneiro, festa de San Xulián, 4 de xuño, festa do Carme.
42. Pontevedra: 2 de marzo, Mércores de Cinza, 11 de xullo, San Bieito.
43. Porriño (O): 11 de xullo, San Bieito, 26 de setembro, Festividade de Santo Cristo da Agonía.
44. Portas: 18 de abril, Luns de Pascua, 16 de maio.
45. Redondela: 25 de abril, Luns do Cristo, 16 de xuño, Xoves da Coca.
46. Ribadumia: 18 de abril, Luns de Pascua, 3 de xuño, festa do Viño Tinto.
47. Rodeiro: 13 de xuño, Santo Antonio, 8 de setembro, Nosa Señora do Faro.
48. Rosal (O): 4 de febreiro, Día da Saúde, 1 de marzo, Martes de Entroido.
49. Salceda de Caselas: 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de xullo, Luns do Cristo.
50. Salvaterra de Miño: 13 de xuño, Festividade do Santísimo Cristo da Victoria, 10 de agosto, Festividade de San Lourenzo.
51. Sanxenxo: 18 de abril, Romaría de O Con, 16 de agosto, San Roque.
52. Silleda: 8 de xullo, festa do Lacón, 22 de agosto, festa da Empanada de Bandeira.
53. Soutomaior: 18 de abril, Luns de Pascua, 6 de agosto, San Salvador.
54. Tomiño: 1 de marzo, Martes de Entroido, 12 de setembro, Luns do Alivio.
55. Tui: 1 de marzo, Martes de Entroido, 25 de abril, Luns de San Telmo.
56. Valga: 26 de xullo, Santa Ana, 16 de agosto, San Roque.
57. Vigo: 28 de marzo, Día da Reconquista, 16 de agosto, San Roque.
58. Vilaboa: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.
59. Vila de Cruces: 8 de agosto, Festividade da Nosa Señora da Piedade, 9 de agosto, Festividade da Nosa Señora da Piedade.
60. Vilagarcía de Arousa: 23 de maio, Sta. Rita (Día posterior á festividade de Sta. Rita), 16 de agosto, San Roque.
61. Vilanova de Arousa: 15 de xaneiro, San Mauro, 16 de setembro, San Cibrán.